فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

سنگ مرمریت

تفاوت سنگ مرمریت با گرانیت

سنگ مرمریت [کاربرد، مزایا و معایب]

متریال سنگ با زیبایی خود از دوردست ها به دست بشر مورد استفاده قرار می گرفته است. مرمریت یا به اصطلاح بین المللی خود، ماربل از گونه های سخت و ماندگار سنگی است. سنگ مرمریت قرن ها متریالی برای ساخت خانه در دوران مختلف تاریخی بوده است. اما کاربرد مرمریت در جهان مدرن با تفاوت هایی روبرو است. امروزه مرمریت متریالی فوق العاده زیبا و مقاوم است که برای تزئینات داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سنگ در امور دکوراسیون داخلی و دیزاین محیط می تواند نقش بسیار جذابی را ایفا کند. ماربل دارای انواع مختلفی است که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند.

این متریال از سنگ های آهکی سنگین تر است و اصولا وزن بالایی دارد. ترکیبات سنگ مرمریت را سنگ های دگرگونی و سنگ های آهکی تشکیل می دهند. یکی از برترین انتخاب های ساختمان سازی برای استفاده در فضای بسته به طور یقین مرمریت است. پس از سالها استفاده از مرمریت در فضای باز به این نتیجه رسیده ایم که تغیرات جوی و نور خورشید بر مرمریت تاثیر گذار هستند. بنابراین این متریال با همه زیبایی و سختی خود باید در محیط های بسته و داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

 

برای خرید و مشاوره با ، 02691302560 تماس بگیرید.

مرمر
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

سنگی زیبا و مقاوم با ویژگی های منحصر

از بارز ترین خصوصیات مرمریت زیبایی آن در طرح و رنگ های بی نظیر است. مرمریت را می توان سنگ آهکی دگرگون شده دانست. در صنایع ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی، اسلب مرمریت کاربرد های فراوانی دارد. نخست مقاومت بالای مرمریت در برابر حرارت و سپس تنوع رنگی آن می تواند برای هر بیننده جذاب باشد. کاربرد های مرمریت بسیار گسترده است.

این متریال بر خلاف بسیاری از متریال سنگی مانند سنگ تراورتن، هیچ گونه خللی در سطح خود ندارد. به این معنا که سطح سنگ کاملا موزاییکی و صاف است بنابراین وزن بالاتری را شامل می شود. مرمریت در برابر اشعه های نور و تغیرات آب و هوایی مقاومت بالایی ندارد. به همین دلیل پیشنهاد نمی کنیم از این سنگ به عنوان نمای ساختمان استفاده کنید. هم چنین وزن بالای مرمریت عامل دیگری است که نباید در نمای بیرونی ساختمان به کار رود. در صورتی که فرآوری سنگ مرمریت بر اساس اصول انجام شده باشد این سنگ در برابر آب مقاوم خواهد بود.

برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

سنگ طبیعی مرمریت با رنگ های شگفت انگیز

از مهم ترین ویژگی های مرمریت وجود معادن پر شمار استخراج در سطح جهان است. مهم ترین عامل در تنوع رنگی، تنوع کانی های موجود در سنگ است. هر یک از کانی ها سبب ایجاد طیف رنگی خاصی در سنگ می شوند. در یک دسته بندی کلی مرمریت دارای طیف رنگ بندی خاصی است.

سنگ مرمریت سفید، مرمریت سبز، مرمریت قرمز، مرمریت مشکی و مرمریت قهوه ای در این دسته بندی قرار دارند. جالب است بدانید نوع مرمریت سفید با زیبایی و درخشانی خاص خود، هیچ گونه کانی در خود ندارد. اما کانی موجود در مرمریت مشکی، که از جذاب ترین و پرطرفدار ترین سنگ های ساختمانی است را کربن تشکیل می دهد. در مرمریت سبز نیز کانی سیلیکات موجود است. در جهان آثار معماری فوق العاده ای با این نوع سنگ مرمریت طراحی شده اند.

برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

آیا مهم ترین کاربرد های سنگ مرمریت را می دانید؟

 1. مناسب برای به کار بردن در قسمت های مختلف ساختمان.
 2. مناسب برای کفپوش
 3. مناسب برای دیوارپوش
 4. مناسب برای راه پله و پاگرد
 5. مناسب برای ساخت مصنوعات ساختمانی
 6.  مناسب برای استفاده در سرویس های بهداشتی
 7.  مناسب برای کابینت لوکس آشپزخانه
 8. مناسب برای تزئینات آشپزخانه و ساخت جزیره
 9. مناسب برای قاب آسانسور
 10. برای تابلو سنگ
 11. برای طراحی مبلمان سنگی
 12. مناسب برای ساخت مجسمه، گلدان سنگی، شومینه و کف آسانسور
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

مزایای استفاده از سنگ مرمریت چیست؟

 • معادن استخراج مرمریت به وفور یافت می شوند به ویژه در ایران.
 • کیفیت سنگ فراوری شده در ایران بسیار عالی است.
 • متریالی بسیار به صرفه و اقتصادی است.
 • مرمریت سنگی مقاوم در برابر شرایط قلیایی است.
 • مرمریت دارای مقاومتی عالی در برابر حرارت است.
 • به میزان بسیار زیادی دارای سطح صاف و یکدست است.
 • سطح مرمریت از سنگ هایی مانند تراورتن یکنواخت تر است.
 • مرمریت سنگی ظریف و زیبا است که تنوع رنگی فوق العاده زیبایی دارد.
 • طرح های موجود در این سنگ شامل رگه هایی زیبا هستند که برای استفاده در دکوراسیون داخلی بسیار جذاب خواهند بود.
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

4 معایب سنگ مرمریت که باید بدانید:

 1. سنگ مرمریت نیاز به مراقبت دارد و نباید به صورت مداوم در معرض رطوبت قرار گیرد. این امر می تواند سطح ساب خورده مرمریت را دچار فرسایش کند.
 2. مرمریت در برابر اسیدها و باران اسیدی مقاومت بالایی ندارد.
 3. در صورت قرار گرفتن در معرض سرمای شدید احتمال یخ زدگی و ترک خوردن لایه های بیرونی وجود دارد.
 4. مرمریت تیره اگر ساب خورده باشد، ممکن است در صورت استفاده به عنوان کفپوش دچار خط و خش شود.

سنگ مرمریت ایرانی

به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، یکی از بزرگ ترین منابع استخراج سنگ مرمر در جهان؛ ایران است. تنوع فوق العاده ای از سنگ مرمریت در ایران یافت می شود. این سنگ های داخلی مرغوبیتی بی نظیر دارند و به اکثر کشور ها صادر می شوند. کیفیت عالی و تنوع رنگی زیبا می تواند از دلایل محبوبیت سنگ مرمریت ایرانی در بازار های جهان باشد. این سنگ کاربرد های بسیاری در مصارف ساختمانی چه در داخل و چه در خارج از ایران دارد. دانه بندی سنگ مرمریت ایرانی بسیار زیبا و سطح آن با کم ترین میزان تخلخل مواجه است. هم چنین هزینه خریداری این سنگ در ایران بسیار مناسب است. این موارد سبب شده اند تا سنگ مرمریت ایرانی از پراستفاده ترین متریال سنگی باشد.

اسلب مرمریت در دکوراسیون آشپزخانه

گرچه کاربرد های مرمریت بسیار گسترده است اما در آشپزخانه و دیزاین آن جذابیت دیگری دارد. این سنگ در کارخانه به عنوان سنگ نرم با اره های ویژه بریده می شود. صفحه سنگ مرمر در ابعاد ویژه برای به کاربردن در آشپزخانه طراحی می شود. مرمریت برای صفحه کابینت و جزیره آشپزخانه انتخابی استثنائی خواهد بود. این سنگ در برابر نفوذ آب مقاوم است و حرارت آسیبی به آن نمی رساند.

هم چنین میزان بالای تحمل مرمریت در برابر ضربه و فشار نیز مهم هستند. این عوامل سبب شده اند تا مرمریت سنگی مناسب برای به کار بردن در آشپزخانه باشد. طرح های زیبای مرمریت از مهم ترین دلایل استفاده از این سنگ در محیط آشپزخانه هستند. هم چنین این سنگ طبیعی با محیط زندگی و زیست انسان سازگار است.

مرمریت در نمای ساختمان

این سنگ نسبت به گونه های دیگر که در سطح خود دارای تخلخل بسیاری هستند بسیار صاف است. مرمریت به همین دلیل است که دارای وزن بالایی است. بنابراین مناسب برای به کار بردن در ارتفاعات نخواهد بود. هم چنین در برابر سرما، باران های اسیدی، تغییرات ناگهانی جوی و اشعه های uv  مقاومت کمی دارد. بنابراین پس از مدتی دچار تغییر ظاهری و آسیب فیزیکی خواهد شد. این سنگ برای استفاده در محیط روباز مناسب نیست. بهتر است از مرمریت در فضای داخلی استفاده شود.

 

 

برای خرید و مشاوره با 09126761902 ، 02691302560 تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *