فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

سنگ طبیعی

مرمر

سنگ طبیعی و انواع آن

سنگ طبیعی به دلیل دارا بودن ساختار های شکل دهنده آن و داشتن مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی از جمله سنگ های پراستفاده در صنعت ساختمان به شمار می ­آید. سنگ طبیعی به عنوان متریالی دارای کیفیت بالا و ظاهری چشم گیر و لوکس در بخش های مختلف ساختمان از جمله میز، صفحه روی کابینت زمینی و جزیره استفاده می­ شود. از جمله سنگ هایی طبیعی که در آشپزخانه بیشترین طرفدار را دارند می­ توان به سنگ مرمریت و گرانیت اشاره کرد. در این نوشته به موضوع سنگ های طبیعی و انواع آن ها اشاره شده، به شما کمک می­ کند تا در انتخاب خود برای خرید سنگ های طبیعی ساختمانی گزینه مناسب­ تری انتخاب کنید.

برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

 

سفارش سنگ طبیعی

دکوراسیون داخلی هر محیطی با المان های مختلف زیبایی یافته است. در این میان متریال به دست آمده از طبیعت را می توان منحصر ترین نوع دانست. سنگ طبیعی یکی از جذاب ترین مخلوقات طبیعت است. استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون محیط داخلی، از خانه و محیط اداری تا انواع هتل های لوکس و رستوران های خاص می تواند با جذابیت بالایی روبرو باشد. برای سفارش سنگ طبیعی با شماره های فروش ما تماس بگیرید.

 

سنگ های طبیعی در تنوع ظاهری خاصی که دارند، هر یک برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد های گسترده سنگ طبیعی در صنعت ساختمان، سبب شده تا یکی از مهم ترین متریال قابل استفاده باشد. هم چنین زیبایی انکار نشدنی متریال سنگ نیز طرفداران بسیاری دارد. این متریال با استفاده از تکنولوژی پیشرفته از طبیعت استخراج می شود. متریال سنگ پس از استخراج به محیط حرفه ای برش انتقال داده می شود. در این محیط با توجه به نوع کاربرد هر نوع سنگ در ابعاد مشخص و ضخامت مناسب بریده می شوند. سنگ طبیعی مقاومتی بی نظیر و درخشندگی بی مانند خود را به هر محیطی می بخشد.

اجرای سنگ طبیعی بر روی کابینت

متریال سنگ طبیعی، با تمام اصالت و زیبایی خود، یکی از مهم ترین المان های مورد استفاده در معماری داخلی است. سنگ طبیعی گرمای بی بدیل خود را به محیط می بخشد و فضایی دل نشین و منحصر را برای شما ایجاد می کند. اجرای سنگ طبیعی به عنوان صفحه کابینت، علاوه بر آن که ترند سال های اخیر بوده است، دارای مقاومتی استثنائی در برابر عوامل آسیب رسان موجود در محیط آشپزخانه است.

برای آن که بهترین متریال سنگ برای آشپزخانه خود را انتخاب کنید، بهتر است بدانید سنگ های طبیعی دارای تنوع گسترده ای از انواع رنگ ها با طرح های مختلف هستند. سنگ های طبیعی مورد استفاده به عنوان صفحه کابینت متناسب با کابینت ها و سبک کلی محیط انتخاب می شود. برخی از افراد اجرای سنگ طبیعی را با طرح شلوغ و خاص می پسندند و برخی سنگ تک رنگ را برمی گزینند. متریال سنگ استخراج شده از طبیعت متنوع است و هر یک دارای خصوصیات منحصر خود هستند. به طور کلی در برابر حرارت، مواد شوینده، آب و رطوبت، ضربه و فشار مقاومت بالایی دارند.

 

 

سنگ با زیبایی و خصوصیات ذاتی که از طبیعت به ارث برده است یکی از رایج ترین متریال مورد استفاده است. سنگ طبیعی بافت زیبا و منحصری دارد و در معماری داخلی و دیزاین خارجی سازه های ساختمانی کاربرد فراوانی دارد. اما موارد استفاده از سنگ طبیعی چه چیز هایی هستند؟ آیا مهم ترین کاربرد های سنگ طبیعی را می دانید؟ چرا باید از سنگ طبیعی برای طراحی معماری داخلی استفاده کنیم؟ انواع سنگ های طبیعی را بشناسید و مزایای آن ها را نیز بدانید. به این وسیله می توانید برای استفاده از آن ها به راحتی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پتانسیل بالای سنگ در برش و شکل پذیری در کنار انرژی بسیار قدرتمند آن و تاثیر بر محیط، سبب شده این متریال محبوب باشد. صنعت سنگ یکی از مهم ترین صنایع تاثیر گذار بر سبک های معماری داخلی و طراحی معماری شهری هستند. موارد استفاده از سنگ طبیعی به میزانی تنواع دارد که جایگاه آن در میان معماران و طراحان بسیار ویژه است.

سنگ طبیعی چیست؟

برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

سنگ طبیعی ماده ای در پوسته زمین است که در ترکیبات خود چند ماده معدنی یا شبه معدنی دارد. سنگ ها به 3 شیوه در طبیعت ایجاد می شوند؛ آذرین، رسوبی و دگرگونی انواع سنگ ها هستند. به طور کلی همه سنگ ها از سیلس تشکیل شده اند. علم سنگ شناسی به بررسی و تعریف انواع گونه های سنگی موجود در طبیعیت می پردازد. در ادامه به معرفی هر یک از سه دسته  فته شده خواهیم پرداخت:

 1. سنگ های رسوبی؛ این سنگ ها به سنگ لایه ای هم مشهورند. سنگ رسوبی بیش ترین میزان سطح زمین را تشکیل می دهد. این سنگ ها با جابه جایی مواد معدنی به وسیله آب یا باد و ته نشینی لایه های مختلف بر روی یکدیگر به وجود می آیند.
 2. سنگ های آذرین؛ این سنگ ها از انجماد ماگما یا مواد مذاب موجود در داخل زمین تشکیل می شوند. سنگ آذرین در انواع شیشه ای، پورفیری، درشت بافت، ریز بافت و شیشه ای موجود است.
 3. سنگ دگرگونی؛ این دسته بر اساس تغییرات فیزیکی که سبب تغیر حالت سنگ به حالتی دیگر می شود به وجو می آیند. سنگ های دگرگونی بسیار محکم و با دوام هستند.

سنگ طبیعی چگونه بدست می­ آید؟

سنگ از جمله متریال های شناخته شده در عصر جدید به شمار می ­آید که در صنایع مختلف کاربرد­های فراوانی دارد. امروزه سنگ ها به انواع سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی دسته بندی می ­شوند که هر یک برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می­ گیرند. سنگ طبیعی، سنگی بدست آمده از دل طبیعت و معادن موجود برروی کره زمین که دارای مدل های مختلف با خواصی گوناگون می ­باشد. سنگ های طبیعی بسیاری مورد استفاده در ساختمان و دیزاین داخلی می­ باشند، از جمله سنگ گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ کوارتز، سنگ تراورتن و… می­باشند که امروزه کاربرد بسیاری پیدا کرده اند.

سفارش سنگ طبیعی، متریالی خاص برای صنعت ساختمان

ساختار انواع سنگ تشکیل شده در طبیعت، دارای ویژگی های مشخصی است. برخی از آن ها را برای نمای ساختمان و برخی را برای محوطه سازی داخلی استفاده می کنند. برای آن که بهترین نوع سنگ طبیعی را انتخاب کنید بهتر است انواع آن را بشناسید. از مشهور ترین سنگ های طبیعی می توان به مرمریت، گرانیت و تراورتن اشاره نمود. ظاهر شیک، پایداری، دوام و انرژی بالای این نوع متریال برای بسیاری از معماران اولویت محسوب می شود.

 

استفاده از سنگ طبیعی در آشپزخانه به ویژه برای صفحه کابینت، صفحه جزیره و کانتر اهمیت بالایی دارد. سنگ طبیعی هم چنین در کف پوش ساختمان های اداری، تجاری، تفریحی و اقامتگاه های لوکس و درجه یک کاربرد گسترده ای دارد. به نوعی می توان گفت مهم ترین و مقاوم ترین متریالی طبیعی برای پوشش کف در ساختمان هایی با فضای مختلف، سنگ طبیعی است. سفارش سنگ طبیعی هم چنین برای کاربرد های دیگری هم انجام می شود.

چرا سفارش سنگ طبیعی ایده ای منحصر است؟

 • طیف خاص و جذاب سنگ های طبیعی با رنگ و طرح های مختلف.
 • متریال سنگ طبیعی در برابر حرارت موجود در محیط و هم چنین آتش مقاومت دارد.
 • استحکام بسیار بالای سنگ سبب شده تا متریالی ویژه برای مقاصد گوناگون باشد.
 • انواع سنگ طبیعی در برابر ابزار تیز و خراش مقاومت دارند.
 • بسیاری از انواع سنگ های طبیعی در برابر صدا یک عایق بی نظیر هستند.
 • سنگ طبیعی علاوه بر عایق صوتی، عایق حرارتی است.

مهم ترین سنگ های طبیعی در طراحی دکوراسیون

 

 1. سنگ گرانیت: اگر برای محیطی مانند آشپزخانه به دنبال بهترین سنگ طبیعی هستید، گرانیت در بهترین جایگاه ایستاده است. سنگ طبیعی گرانیت، با ظرافت منحصر به خود دارای محبوبیتی متفاوت است. گرانیت یکی از سخت ترین انواع سنگ طبیعی است. اگر قصد سفارش یک سنگ طبیعی ماندگار، زیبا، استثنائی و با دوام را دارید حتما شیفته ی گرانتی خواهید شد.
 2. سنگ تراورتن: برای آن که محیطی گرم و روح بخش را تجربه کنید، استفاده از سنگ مقاوم تراورتن می تواند ایده آل باشد. سنگ تراورتن در برابر عوامل بسیاری چون حرارت، رطوبت، سایش و ضربه مقاوم است. استفاده از تراورتن در دکوراسیون داخلی طی سال های گذشته رواج بسیاری داشته است.
 3. سنگ مرمریت: مرمر را نماد رفاه و لوکس بودن یک محیط می دانند. استفاده از سنگی با بافت و ساختار مرمر نشان دهنده ی ارزش هر محیط است. این متریال زیبایی خارق العاده ای دارد که آن را به بهترین شکل به محیط می بخشد. مرمر پس از گذشت زمان زیبایی خود را از دست نمی دهد و بر عکس زیباتر خواهد شد.
برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ طبیعی با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

مهم ترین کاربرد های سنگ های طبیعی در معماری داخلی چیست؟

 1. کف سازی ساختمان: استفاده از سنگ در محیط داخلی به عنوان کف ساختمان انتخابی مناسب است. اتمسفر فوق العاده مثبت و انرژی سنگ به این شیوه به راحتی به انسان منتقل می شود. سنگ های مستحکم و با دوامی چون گرانیت، ماربل، تراورتن و لایم استون به این منظور استفاده می شود.
 2. کانتر آشپزخانه: یکی از پرکاربرد ترین متریال برای طراحی آشپزخانه ها چه در محیط خانه و چه در انواع رستوران و کافی شاپ ها سنگ است. برای نمونه سنگ گرانیت متریالی بسیار مقاوم است که اجازه نفوذ آب را نمی دهد. این سنگ برای کاور کابینت ها و میز ناهار خوری هم استفاده های بسیاری دارد.
 3. کاور کننده: سنگ های زیبایی چون سنگ لوح، گرانیت و سند استون مواردی عالی برای کاور انواع سطوح هستند. این سنگ ها مقاوم نسبت به انواع مواد شیمیایی و مستحکم در برابر فشار و سایش هستند. برای نمونه سطح میز منشی یا میز آزمایشگاه از موارد استفاده از سنگ طبیعی در محیط داخلی هستند.
 4. پله و نرده: از دیگر موارد استفاده از سنگ طبیعی در محیط داخلی برای طراحی پله و نرده است. سنگ های طبیعی مقاومتی بالا در برابر تردد و فشار مکانیکی دارند. این سنگ ها با زیبایی اصیل خود و انتقال احساس طبیعت محور می توانند نمونه ای مناسب از متریال طبیعی باشند. سنگ طبیعی به دلیل مقاومت در برابر ضربه و فشار کاربرد های بسیاری در طراحی انواع پله های زیبا دارد.
 5. طراحی دیزاین داخلی و ساخت اکسسوری سنگی: موارد استفاده از سنگ طبیعی در دیزاین محیط داخلی بسیار است. طراحی و خلق صحنه های بسیار زیبا در معماری داخلی به وسیله سنگ شگفت انگیز است. هم چنین ساخت انواع مبلمان سنگی و دیگر اکسسوری های سنگی رواج بسیاری یافته است. مقاومت سنگ در برابر شستشو و مواد اسیدی و شیمیایی یکی از دلایل کاربرد سنگ طبیعی در فضای داخلی هستند.

مزایای سنگ طبیعی

 • زیبایی و تنوع رنگ در سنگ های طبیعی بسیار فراوان یافت می ­شود.
 • سنگ های طبیعی مانند گرانیت دارای وزن بیشتری نسبت به سنگ های مهندسی مانند کورین دارند.
 • سنگ طبیعی تراورتن دارای قابلیت عایق بودن در برابر صوت و حرارت است.
 • سنگ های طبیعی مقاومت فیزیکی بالایی در برابر خط و خش دارند.
 • ماهیت فیزیکی سنگ های طبیعی به گونه است که در برابر آتش مقاومت بالایی دارند.
 • در تعدادی از سنگ های طبیعی مانند کوارتز بدست آمده از معادن قابلیت های انعطاف پذیری وجود دارد.

چرا باید از متریال سنگ طبیعی استفاده کنیم؟

 • مقاومت انواع سنگ طبیعی در برابر خراش و سایش
 • مقاومت بالای سنگ طبیعی در برابر فشار و ضربه
 • عدم نفوذ آب یکی از مهم ترین موارد استفاده از سنگ طبیعی
 • سطح صاف و غیر متخلخل
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • مقاوم در برابر حشرات
 • مقاوم در برابر شستشو و نظافت آسان
 • نصب سریع و آسان
 • سازگار با طبیعت
 • سنگ طبیعی متریالی زیبا با تنوع فوق العاده در طرح و رنگ است
 • سنگ طبیعی متریالی لوکس، زیبا، با دوام و مقاوم است
 • امکان تغییر حالت، برش و شکل پذیری
 • عدم وجود آلاینده

معایب سنگ طبیعی

 • سنگ های طبیعی جرم بالایی دارند که با استفاده از پولش های خاصی قابل پیش­گیری است.
 • نور آفتاب مستقیم باعث کمرنگ شدن سنگ های طبیعی و آسیب دیدن آن ها می ­شود.
 • سرعت اجرا و درخواست نصب سنگ های طبیعی معمولا زمان ­بر می ­باشد.
مرمر
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

عوامل موثر در تخریب سنگ های طبیعی

سنگ های طبیعی معمولا در شرایط خاصی که یکسری عوامل در آن ها شکل می گیرد می ­توانند دچار آسیب های جدی شوند و کیفیت و کارایی اولیه خود را از دست بدهند. این عوامل عبارتند از:

 • آلودگی محیطی

دسته ای از سنگ­ها طبیعی دارای کربنات کلسیم هستند، به همین جهت در برابر محیط های اسیدی حساسیت بالایی دارند. سنگ های طبیعی در محیط های دارای رطوبت و اکسیژن بالا خواصیتی گوگردی پیدا می ­کنند و اسید سولفوریک تولید می­ کنند. این عوامل به تدریج بر ظاهر و خاصیت سنگ تاثیر می­ گذارد.

 • اثر یخبندان

تخریب بر اثر یخبندان در قسمت‌ هایی از ساختمان نظیر محل درپوش‌ها، سایه بان‌ ها، کرسی بنا و کف پنجره‌ ها بیشتر دیده می ‌شود. عموما سنگ آهک و دولومیت بیش از ماسه سنگ در معرض تهاجم اثر یخبندان هستند. مرمر، شیت و گرانیت به علت تخلخل اندک تحت تاثیر اثر یخبندان واقع نمی‌ شوند.

 • پوسیدگی فلزات

آب بارانی که از سطوح مس و آلیاژهای آن به سطح سنگ آهکی می‌ریزد باعث ایجاد لکه‌های سبزرنگی می‌ شود. زنگ زدگی حاصل از مواد آهنی و فولادی بسیار سخت و دشوار از روی سطوح متخلخل سنگ‌ها پاک می‌ شوند. بیشترین آسیب دیدگی ناشی از انبساط زنگ زدن قطعات آهنی و فولادی داخل سنگ کاری نما رخ می ‌دهد. به این منظور کلیه قطعات فلزی مورد استفاده در نصب سنگ نما باید ضدزنگ باشند.

 • آتش

آتش به ندرت موجب تخریب کلی در کارهای سنگی شود. ولی سطح نمای گرانیت، مرمر و ماسه سنگ‌ ها ممکن است در اثر آتش سیاه یا خرد شوند. سنگ‌های آهکی عموما تحت تاثیر آتش قرار نمی‌گیرند، فقط سنگ‌های با رنگ روشن به علت اکسید شدن آهن موجود در آن ها برای همیشه صورتی رنگ می‌شوند.

آشنایی با سنگ گرانیت طبیعی

ماگما ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ­های گرانیت(سنگ خارا) می ­باشد و از جمله سنگ های آذرین درونی به شمار می­آ ید. سنگ گرانیت دارای ترکیباتی از سنگ کوارتز می ­باشد که باعث شده خاصیتی نورانی در آن شکل بگیرد. ظاهری از بلورهای سنگین و ریزدانه با رگه ‌های معدنی را به نمایش می‌گذارد سنک گرانیت تراکم بالایی دارد و بعد از جلا دادن ظاهر چشم گیری پیدا می کند که همین عامل باعث پیدا کردن شطرفدار هایی در طراحی داخلی آشپزخانه به عنوان صفحه روی کابینت و صفحه روی میز و یا دیواره آشپزخانه شده است .

اکثر سنگ ­های گرانيت سخت و چگال هستند و به اين ترتيب جزو مصالح بادوام ساختماني قرار می گيرند. سنگ گرانیت در برابر نفوذ آب و ضربه مقاومت بالایی دارد وفشار محيط های صنعتی را به خوبی تحمل می ­نمايند. ظاهر گرانيت متاثر از كار انجام شده برروی سطح نهايی آن است كه ممكن است چكشی، كلنگی، تيشه ای و يا صيقلی باشد.

 

بهترين نمای سنگ گرانيت حالت صيقلی آن است كه زيبايی رنگ و انعكاس كريستال های آن را نمايش می­ دهد. سطح گرانيت بر اثر حرارت و تفاوت ضريب انبساط و انقباض بين اجزای كريستالی مختلف آن به صورت سوخته در می­آيد. استفاده تلفيقی از گرانيت صيقلی و سوخته در ساختمان به علت تضاد، زيبای جالبی پديد می­آورد. سنگ گرانيت به علت هزينه سنگين استخراج، برش و صيقل، نسبتاگران است به همين دليل بيشتر در نمای ساختمان­ های مهم به كار برده می­ شود. از اين سنگ برای كف سازی، پياده روسازی و راه سازی نيز استفاده می­ گردد.

 

موارد استفاده از سنگ طبیعی

 1. دیوار پوش
 2. ستون
 3. تزئینات داخلی ساختمان از مهم ترین کاربرد های سنگ طبیعی
 4. محوطه سازی
 5. استفاده در حمام و سرویس بهداشتی ز دیگر موادرد استفاده از سنگ طبیعی
 6. استفاده در استخر، سونا و جکوزی
 7. استفاده از سنگ طبیعی برای طراحی انواع میز های تی وی و اکسسوری خانگی
 8. استفاده از سنگ طبیعی برای طراحی کابینت و کاور آشپزخانه
 9. استفاده از سنگ طبیعی در محیط های اداری و تجاری از دیگر موارد کاربرد سنگ طبیعی هستند.

ویژگی های سنگ طبیعی هستند که موارد استفاده از آن را افزایش داده اند. برای نمونه خاصیت ضد آب بودن است که سبب استفاده از سنگ در آشپزخانه رستوران و خانه شده است. مقاومت در برابر مواد شیمیایی سبب استفاده از سنگ در فضایی مانند بیمارستان و آشپزخانه شده است. سنگ طبیعی اصولا متریالی آنتی باکتریال است پس برای استفاده در هر محیطی از جمله سرویس بهداشتی و حمام مناسب است.

سنگ گرانیت

سال هاست که سنگ گرانیت به یکی از محبوب ترین سنگ ها برای استفاده در سنگ نمای ساختمان تبدیل شده است. این سنگ ساختار دانه ای بلوری دارد و حاوی مقادیر زیادی کوارتز است. سنگ گرانیت ها دارای انواع دانه درشت، دانه ریز و دانه متوسط اند. سنگ گرانیت ویژگی هایی دارد که این سنگ را به متریالی فوق العاده برای استفاده در نمای ساختمان تبدیل می کند. از مهمم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب در آن نفوذ نمی کند.
 • استحکام بالایی دارد و عمر آن بسیار طولانی است.
 • می توان آن را صیقل داد و جلای آن تا مدتی طولانی حفظ می شود.
 • با انواع روش های فرآوری سنگ می توان بافت های متنوعی ایجاد کرد؛ چرا که این سنگ به خوبی بریده می شود.

مزایای سنگ گرانیت

 • سنگ گرانیت دوام و مقاوت بسیار بالایی دارد.
 • سنگ گرانتی استحکام بالایی در برابر خط و خش دارد.
 • سنگ گراینت دارای قابلیت مقاومت در برابر حرارت و مواد اسید می ­باشد.
 • سنگ گرانیت ظاهری شکل گرفته از لبه ها در مدل های مختلف دارد.
 • سنگ گرانیت ظاهری چشمگیر و لوکس دارد.
 • سنگ گرانیت دارای خواص مفید و منخصر به فردی است.
 • سنگ گرانیت در مقابله با حوادث طبیعی مانند آتش سوزی و زلزله مقاومت بالایی دارد.
 • سنگ های گرانیتی دارای خواصیت رادیواکتیوی می ­باشد.
 • سنگ گرانتی در برابر اشعه ایکس، میدان های مغناطیسی و تشعشعات گاما مقاوم است.
 • سنگ گرانیت به دلیل جذب پایین آب قابلیت نصب و استفاده به عنوان نمای ساختمان را دارد.

معایب سنگ گرانیت

 • سنگ­های گرانیت به دلیل داشتن اورانیوم، توریوم و پتاسیم دارای مواد پرتوزای بالایی هستند.
 • برش و صيقل دادن سنگ گرانيت بسيار مشكل تر و پرهزينه تر از سنگ­های آهكی است.
 • فقط ديسك­ها و سنگ ساب های صنعتی قادر به برش و صيقل دادن سنگ گرانیت می­ باشند.
 • سنگ­های گرانیت نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارای قیمت بالایی هستند.
 • از معایب دیگر سنگ گرانیت این است که سنگ بوده و لک پذیر است.
 • سنگ­های گرانیت هزینه استخراج، برش و پرداخت بسیار بالایی دارند.
 • ساختار سنگ های گرانیت طی پروسه ای خاص و پیچیده شکل می گیرد.
 • ترکیب اصلی سنگ گرانیت کوارتز است.

 

جایگاه گرانیت در بازار ایرانی و جهانی

سنگ گرانیت در میان سنگ­ های طبیعی به دليل سختی زياد، شفافيت، زيبايی خيره کننده، تنوع طرح و رنگ زيبا به عنوان يک سنگ تزئينی لوكس و گران قيمت در بازار جهانی مطرح گرديد و بسیار حائز اهمیت می ­باشد. گرانيت های قرمز رنگ در ناحيه خوی آذربايجان غربی از اين نظر منحصر به فرد می ­باشند. گرانيت های خاكستری برحسب درجه تيرگی و روشنی و اندازه كانی­ ها، دارای مرغوبيت متغيری هستند. گرانيت ­های شيركوه در يزد و الوند در همدان طيف وسيعی از انواع گرانيت ها را تشکیل می ­دهند كه فاقد آثار آلتراسيون بوده و پديده­ های تكتونيک را تحمل نموده­ اند و به علاوه از نظر رنگ باب بازار نيز می­ باشند.

انواع سنگ ­های گرانیت ایرانی

سنگ های گرانیت با توجه به ساختاری که دارد دارای انواع مختلفی می­ باشد که عبارتند از:

سنگ گرانیت فیروزه ای

سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد جزء سنگهای شبه گرانیت است. سنگ گرانیت فیروزه ای از لحاظ برش سخت برش است. این سنگ از نظر ساب پذیری و فرآوری عالی ای ندارد. سنگ گرانیت فیروزه دارای تم رنگی آبی فیروزه­ای با رگه ­های طلایی و قهوه ای است که این رنگ و طرح خاص همانند کاشی­های قدیمی ایرانی است که هر بیننده ای را مجذوب خود می­ کند. سنگ گرانیت فیروزه مشهد را می­ توان در فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده نمود.

سنگ گرانیت مشکی

سنگ گرانیت مشکی بیشتر در مناطق شهر سرکان وجود دارد. سنگ گرانیت مشکی سرکان جزء بهترین گرانیت مشکی ایران است و با سنگ های گرانیت مشکی خارجی برابری می­کند. این سنگ شباهت زیادی به گرانیت تویسرکان دارد. سنگ گرانیت سرکان را می ­توان در کلیه فضاهای داخلی از جمله سنگ فرش محیط­ های تجاری، اداری و سنگ نما استفاده کرد.

برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

سنگ گرانیت سبز جنگلی

سنگ گرانیت سبز جنگلی معمولا در شهر بیرجند بسیار وجود دارد و از معادن آنجا تامین می ­شود. سنگ گرانیت سبز بیرجند از مقاوم­ترین سنگ­های گرانیت موجود در ایران می­ باشد. میزان جذب آب در آن نزدیک به صفر می­ باشد.این سنگ ساب پذیری خوبی دارد و نقش های گوناگونی در صنعت ساختمان سازی را دارد. از موارد مصرف سنگ گرانیت سبز بیرجند نمای ساختمان، سنگ  فرش فضاهای تجاری و اداری، سرویس های بهداشتی و سنگ اوپن آشپزخانه می ­باشد. انواع سنگ گرانیت سبز جنگلی بیرجند که در بازار عرضه می گردد عبارتند از: گرانیت درباری، گرانیت جنگلی، گرانیت اسپایدر، گرانیت کاهویی ، گرانیت اناری و گرانیت آبرنگی.

سنگ طبیعی و نمای ساختمان

یکی از مشهور ترین موارد استفاده از سنگ طبیعی، به عنوان نمای ساختمان است. متریال سنگی با مقاومتی که در برابر عوامل طبیعی و گذر زمان دارد در نمای ساختمان به کار می رود. سنگ در برابر زنگ زدگی و فشار های طبیعی مانند باد و طوفان مستحکم است. اصولا سنگ طبیعی ماندگاری شگفت انگیزی دارد.

عوامل طبیعی بسیاری از جمله؛ باد، باران اسیدی، نور خورشید، آلودگی هوا، یخبندان و تغییرات شرایط جوی بر نما تاثیر دارند. سنگ طبیعی متریالی مناسب برای مواجهه با این آسیب ها و تغییرات طبیعی است. انواع سنگ ها مانند مرمر، گرانیت، تراورتن و… برای موارد گفته شده مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ طبیعی برای محیط خود آلودگی ایجاد نمی کند و از رایج ترین انتخاب ها برای طراحی داخل و خارج بنا است.

سنگ گرانیت صورتی زنجان

سنگ گرانیت صورتی زنجان جزء سنگ های گرانیت جدید است که اخیرا به بازار آمده است. سنگ گرانیت صورتی مقاومت فشاری بالایی و ساب پذیری خوبی دارد.این سنگ می ­تواند جایگزین گرانیت صورتی چینی باشد و با این توضیح که قیمت به مراتب پایین ­تری نسبت به گرانیت صورتی چین دارد . این سنگ را میتوان در سنگ­فرش محیط ­های تجاری، اداری، آموزشی، سنگ پله و نمای ساختمان استفاده کرد.

سنگ گرانیت سفید نطنز

سنگ گرانیت سفید دارای معادن بسیاری در شهر نطنز استان اصفهان می ­باشد که دارای چندین معدن فعال می ­باشد. سنگ های این معادن از لحاظ رنگ، روشن ترین و از لحاظ نقش و دانه بندی یکدست ترین می ­باشد.  گرانیت سفید نطنز در سطح جهانی و در زمینه صادرات، جایگاه خوبی برخوردار است. این گرانیت از لحاظ رنگ زمینه در گروه سنگ های سفید قرار دارد و در سطح آن، دانه های سیاه مایل به قهوه ای به چشم می خورد که به صورت یکنواخت در سطح سنگ پراکنده شده، به همین دلیل به این سنگ گرانیت دانه فلفلی یا گل پنبه ای نیز می­ گویند.

گرانیت سفید نطنز ساب پذیری خوبی دارد. بیشترین کاربرد سنگ گرانیت سفید نطنز در دیوارهای داخلی و بیرونی ساختمان، کف، پله و کابینت است. گرانیت از نظر جنس، جزء پر استحکام ترین سنگ های طبیعی می­ باشد و جذب آب کمتری نسبت به بقیه گروه­ های سنگی دارد. در فراوری سنگ گرانیت از دستگاه ها و لوازم مخصوص سنگ های سخت برش استفاده می ­شود.

برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ مرمریت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

انواع سنگ های اسلب گرانیتی

 • سنگ اسلب گرانیت مالیبو قرمز
 • سنگ اسلب گرانیت آبی فیروزه ای استاندارد
 • سنگ اسلب گرانیت آبی فیروزه ای پریمیوم
 • سنگ اسلب گرانیت زبرا سیاه با رگه های نازک
 • سنگ اسلب گرانیت زبرا سیاه با رگه های پهن
 • سنگ اسلب گرانیت سرمه
 • سنگ اسلب گرانیت گلدن لایتینگ
 • سنگ اسلب گرانیت پیکاسو
 • سنگ اسلب گرانیت دانه اناری
 • سنگ اسلب گرانیت فنتستیک
 • سنگ اسلب گرانیت آندوزیت
 • سنگ اسلب گرانیت ماگما بلک
 • سنگ اسلب گرانیت جگوار
 • سنگ اسلب گرانیت بلک ریور
 • سنگ اسلب گرانیت بلک بیوتی
 • سنگ اسلب گرانیت بلک اسپایدر
 • سنگ اسلب گرانیت بلک استورم
 • سنگ اسلب گرانیت دانه طلایی
 • سنگ اسلب گرانیت ریچن
 • سنگ اسلب گرانیت ابسولوت بلک

آشنایی با سنگ مرمریت طبیعی

سنگ مرمریت نوعی سنگ آهک دگرگون شده با کانی های رنگارنگ است. کلسیم اصلی ترین کانی تشکیل دهنده­ سنگ مرمر است که طی فرآیند دگرگونی درشت تر می­ شود. وقتی سنگ آهک در معرض فشار و حرارت زیاد قرار می گیرد دگرگون شده و سنگ مرمر به وجود می­ آید. سنگ مرمریت به رنگ‌ های مرمریت سبز، مرمریت لیمویی، مرمریت زرد کهربایی، مرمریت سفید شیری، مرمریت عسلی تیره و مرمریت قهوه ای وجود دارد. این سنگ در برابر حرارت نیز مقاوم است . مقاومت سنگ مرمر نسب به خط و خش از سنگ گرانیت پایین تر است علاوه بر این سنگ مرمر مقاومتی پایینی نسبی به اسید دارد. سنگ مرمریت سنگین و گران قیمت است.

این نوع سنگ هم به صورت یکدست و هم با رگه هایی به رنگ های متنوع یافت می ­شود، درواقع رگه هایی که در سنگ مرمر دیده می ­شود به دلیل ناخالص بودن در سنگ آهک اولیه وجود داشته است. تنوع رنگی سنگ آهک به دلیل وجود موادی مانند اکسید آهن، سیلیس، میکا، سرپانتین، گرافیت و مواد آهکی در ساختار آن می­ باشد. سنگ مرمریت سنگی است دگرگونی که از تبلور دوباره سنگ آهک بوجود می آید و به مرور زمان و تحت فشار و حرارت بالا بافت و ساختار آن مجددا متبلور شده و  به یک کلسیت بزرگ و رگه دار تبدیل می ­شود.

ویژگی ها و مزایای سنگ مرمریت

در سنگ مرمریت امکان به وجود آمدن خراش در سطح سنگ وجود دارد و باید این نکته در تعیین محل استفاده مورد توجه قرار گیرد. وزن مخصوص سنگ مرمریت در حد دو و نیم کیلوگرم بر متر مکعب می­ باشد و از لحاظ فشار و پایایی مقاومت بالاتری از سنگ تراورتن و مقاومت پایینتر از سنگ گرانیت دارد. همچنین سنگ مرمریت در مقابل اسید نیز آسیب پذیر است و علیرغم پایایی در مقابل رطوبت در صورت در معرض بودن طولانی مدت این سنگ دچار تغییرات و فرسایش می­ گردد. با توجه به این موارد بکاربردن آن در محوطه و فضاهایی که بصورت دائمی در معرض رطوبت و عوامل جوی هستند، مگر با رعایت ملاحظات خاص نگهداری و شرایط فیزیکی مطلوب سنگ مورد استفاده توصیه نمی­ شود. همچنین یکی از نکات مهم محافظت پشت سنگ در مقابل رطوبت و نیز پاک کردن آلودگی ها از روی سطح سنگ مرمریت می­ باشد که باید به آن توجه شود.

 

معایب سنگ مرمریت

 • قیمت بیشتر نسبت به سایر نماهای ساختمان
 • جذب آب پایین توسط سنگ های مرمر
 • مقاومت کمتر نسبت به سایر سنگ ها
 • مقاوم کم در برابر سرما
 • تغییر رنگ پس از قرار گرفتن زیر آفتاب
 • لکه پذیر بودن به دلیل رنگ روشن و وجود حفره
 • سنگین کردن وزن سازه

سنگ مرمریت سنگی چشم نواز و زیبا

سنگ مرمریت به دلیل قابلیت صیقل کاری و داشتن سطحی صاف و آینه ای به سنگی محبوب و گران قیمت برای استفاده در ساختمان تبدیل شده است. سنگ مرمر به دکوراسیون خانه شکوه و جلال می­ بخشد و به دلیل استحکام بالا و جذابیت زیاد ارزش سرمایه گذاری در طراحی داخلی ساختمان را دارد. همچنین سنگ مرمریت با رنگ هایی یافت می ­شود که در دیگر سنگ های طبیعی دیده نمی­ شود. به دلیل استحکام و مقاومت این نوع سنگ و زیبایی بی نظیر آن معماران و طراحان داخلی برای لوکس تر جلوه دادن طرح های اجرایی خود از این نوع سنگ استفاده می کنند.

کاربرد های باورنکردنی سنگ مرمریت

سنگ مرمریت در نمای ساختمان ها کاربرد فراوان دارد. این سنگ به دلیل خاصیت آهکی در برابر عوامل تخریب­ زا مانند تابش نور خورشید، شرایط و تغییرات جوی مقاومت دارد. بیشترین کاربرد سنگ مرمریت برای سنگ کف ساختمان ها می باشد به ویژه برای کفپوش لابی، پذیرایی و اتاق ها، ولیکن همانطور که امروزه در خانه های مدرن مشاهده می کنیم، سنگ مرمریت کاربردهای فراوان دیگری دارد. انتخاب سنگ مرمریت بستگی به مکانی دارد که سنگ در آنجا نصب می­ شود. زیرا برخی از سنگهای مرمریت در برابر ضربه، خش، مواد شیمیایی و نفوذ آب مقاوم نیستند. بنابراین نباید از این نوع از سنگ­ های مرمریت در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی یا آشپزخانه استفاده کرد.

آشنایی با سنگ مرمریت طبیعی

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استخراج سنگ­ های مرمریت با ویژگی های متفاوت باعث شده این مشکل از بین برود. با این کار هم تنوع سنگ­های مرمریت افزایش یافته و هم در زمان فراوری سنگ مرمریت از موادی استفاده می­ کنند که مقاومت سنگ را افزایش می­ دهد، موادی مانند رزین و اپوکسی. ولی به طور کلی از سنگ مرمریت می توان در کفپوش، پله و راه پله، کانتر، کابینت و دیوار های آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، دیوار های داخلی، قاب آسانسور، ساخت مصنوعات سنگی مانند ستون، مجسمه، نیمکت و لوح های سنگی تزیینی استفاده کرد.

انواع معروف سنگ های مرمریت

ﻣﺮﻣﺮﻳﺖ سنگی آهکی اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺎ ﺣﺪودی دچار دﮔﺮﮔﻮنی ﺷﺪه اﺳﺖ. این سنگ به میزان ‫ﺷﺪت دﮔﺮﮔﻮنی ﺳﻨﮓ ﻣﺎدر ﺑﻪ ﺳﻪ دﺳﺘﻪ ﺳﻨﮓ مرمریت چینی، سنگ مرمریت ﻛﺮﻳﺴﺘﺎل و سنگ مرمریت ابری ﺗﻘﺴﻴﻢ می ﺷﻮد. ﺳﻨﮓ ﻣﺮﻣﺮ را ﺑﺮای ﺗﺰﺋﻴﻨﺎت و ﻣﺼﺎرف داﺧﻞ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻧﻈﻴﺮ ﻛﻒ زمین، دﻳﻮارها و آثار ﻫﻨﺮی ﺑﻪ ﻛﺎر میﺑﺮﻧﺪ. ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﺮﻣﺮ در ﻣﻘﺎﺑﻞ رﻃﻮﺑﺖ، آﻟﻮدگی ﻫﻮا و ﮔﺎزﻫﺎی ﺳﻮﻟﻔﻮر ﻛﻢ اﺳﺖ، ﻟﺬا ﺟﻬﺖ ﻧﻤﺎﺳﺎزی ﺧﺎرج ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن در ﺷﻬﺮﻫﺎیی ﺑﺎ ﻫﻮای آﻟﻮده‫ﻣﻨﺎﺳﺐ نمی­ باشد. ﺑﺮای ﺳﻄﻮح ﺧﺎرجی ﺳﻄﺢ ﻏﻴﺮ صیقلی ﻣﺮﻣﺮ ﺗﻮﺻﻴﻪ می ﺷﻮد.

سنگ مرمریت آباده شهر

این سنگ از جمله سنگ های مرمریت روشن با قیمتی مناسب می ­باشد و معادن آن در استان یزد واقع شده است. سنگ مرمریت آباده شهر جهت اجرا در بدنه راه پله و کف پاگرد پله و کف فضای مسکونی مناسب می­ باشد.

سنگ مرمریت معادن کاشمر

معدن این سنگ در خراسان رضوی واقع شده است، این سنگ در ابعاد مختلف فراوری می­ گردد. سنگ مرمریت کاشمر جزو مرمریت های سفید می باشد و به دلیل رنگ خاص و روشن خود مورد توجه سازندگان قرار داشته است. مرمریت کاشمر دارای دو طرح پر خط و کم خط است خط های کریستالی و شاخ گوزنی موجود در سنگ مرمریت کاشمر متغیر است.

سنگ مرمریت شهر خوی

یکی از معروف ترین سنگ های مرمریت داخل کشور سنگ مرمریت شهر خوی می­ باشد که معدن آن در خوی آذربایجان واقع است. مرمریت خوی با دوام بوده و بافت آن بسیار بهم فشرده می ­باشد، در نتیجه از مقاومت بالایی برخوردار است. سنگ مرمریت خوی به علت کیفیت بالایش از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است.

سنگ مرمریت پر طاووسی

این سنگ به دلیل قیمت عالی و رنگ چشم نواز از استقبال زیادی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از سازندگان ساختمان های متوسط از مرمریت پرطاووسی استقابل می­ نمایند. مرمریت پر طاووسی دارای رنگ­های کرم و زیتونی گل دار می­ باشد.

سنگ مرمریت گلدن بلک

مرمریت گلدن بلک جزو سنگ­ های پرمصرف ساختمانی می­ باشد اما در فضای بیرونی پروژه­ های ساختمانی مورد استفاده قرار نمی­ گیرد چرا که در معرض سرما و باران به مرور رگه های آهکی خود را از دست می ­دهد. بلک دارای زمینه مشکی یا نوک مدادی با خطوط طلایی بر روی آن جلوه ای خاص و زیبا بخشیده است و معادن سنگ آن بلک در نقاط مختلف کشور از جمله در شهرهای محلات، کاشان و یزد می­ باشد.

قیمت سنگ مرمریت

در قیمت گذاری سنگ های مرمریت فاکتور های مختلفی تاثیر گذارند مانند ابعاد سنگ، ضخامت سنگ، نوع فراوری سنگ، نوع درجه های کیفی، نوع رنگ زمینه، یکدست بودن یا نبودن رنگ زمینه و مکان قرار داشتن سنگ بر روی قیمت نهایی سنگ تاثیر گذار هستند. موارد دیگری که بر روی قیمت سنگ مرمریت تاثیر می­ گذارند، صیقل پذیری عالی و مقاومت بالای سنگ در برابر حرارت و آتش می­ باشد.

در بین سنگ­های ساختمانی، سنگ مرمریت در مقایسه با سنگ­ های دیگر بیشترین قابلیت ساب پذیری را دارد. به همین دلیل است که سنگ­ های مرمریت پس از ساب خوردن، نمای بسیار زیبا، چشم نواز، شیک و باشکوه به فضا می­ دهند. همین موضوع در بعضی از موارد باعث گرانتر شدن سنگ مرمریت می­ شود.

سنگ طبیعی، محصولی ارگانیک با زیبایی ناب

چرا باید از سنگ طبیعی در معماری داخلی استفاده کنیم؟ زیبایی منحصر سنگ های طبیعی با تنوعی نامحدود و گوناگونی بی نظیر، آن ها را برای معماران و مخاطبان جذاب نموده است. اگر متریال سنگ طبیعی کاربرد های بسیاری دارد، تا حد زیادی مدیون خصوصیات خود است. سنگ طبیعی محصولی ارگانیک است که خواص فیزیکی و شیمیایی آن کاملا مناسب برای حضور در محیط شهر و محیط خانه هستند.

سنگ طبیعی کاربرد های خود در محیطی مانند آشپزخانه را به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل گوناگون دارا است. متریال سنگی از مواد معدنی موجود در طبیعت و یا به شیوه های دیگر ایجاد شده است. در هر صورتی برای سلامت انسان و افزایش انرژی مثبت در او مفید است.

سنگ ها به میزان زیادی عایق صدا هستند، مقاومت الکتریکی دارند و در برابر عواملی چون آب و رطوبت پایدار هستند. از سوی دیگر زیبایی سنگ ها گاهی برجستگی های بسیار زیبا هستند و گاهی طرح های منحصر و زیبایی که در هیچ متریالی شاهد آن نیستیم. سنگ طبیعی یکی از زیبا ترین متریال برای معماری داخلی است. به گونه ای که سبب خلق سبک های بی نظیری در طراحی دیزاین داخلی شده است.

فونیکس، برترین ارائه دهنده سنگ های طبیعی

 

تیم متخصص فونیکس، با همیاری کارشناسان و مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان، سعی دارد خدمات ویژه ای را برای شما عزیزان فراهم کند. اگر قصد سفارش سنگ طبیعی برای اهداف مختلف از جمله طراحی نمای ساختمان، طراحی داخلی، صفحه کابینت و…دارید با مشاوران ما تماس بگیرید و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. اطلاع از قیمت سفارش سنگ طبیعی و شیوه خرید آنلاین شما را در انتخاب بهترین متریال یاری خواهد رساند. پس از انجام پروژه های بسیار و طی نمودن مسیر پیشرفت در این زمینه، امروز آماده ی ارائه برترین خدمات فروش و اجرای سنگ طبیعی برای شما عزیزان هستیم.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *