فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

کورین چگونه ساخته و محاسبه قیمت میشود ؟

نحوه محاسبه قیمت صفحه کورین

عرض استاندارد کورین

 

عرض استاندارد این صفحه حدود 60 تا 65 سانت است و اکر عرض از این بیشتر شود به تور متغیر است مثلا اگر عرض 90 سانت باشد در طول یک متر 1.5 مترکار محاسبه میشود. پس تا اینجا متوجه شدیم که در نه تنها کورین که بلکه در انواع دیگر صفحه نیز ضرایب متفاوتی دارد به شکلی که درسنگ گرانیت طول یک متر در عرض 70 هم ضریب 1.5 میخوره . همچنیین پیشانی کار تا حدود 5 سانت دارای ضریبی نیست ولی در صورتی که از عددی بالاتر برود ممکن است در متراژ کار شما دخیل شود.

قرنیز کورین

Presto

 

در کوین قرنیز 90 درجه رایگان است ولی در صورتی که کرو شود متری حدود حداقل 150 تومان است.
3 طرح صفحه کورین دارای گرید بندی مختلف میباشد برای مثال گرید یک کورین های بدون دانه یا دانه اکلیلی مباشند و به نسبت هرچه دانه ها بزرگ تر میشود قیمت بالاتر میرود به نهوی که گران ترین رنگ بندی هر برند کورین صفحات ابر باد و رگه دار آن می باشد .
همچنین قبل از سفارش کورین با توجه به بالا یک بار قیمت این صفه را با خود حساب کنید زیرا بعضی زهم کاران برای یک متر کورین قیمت پایین تری نسبت به دیگران میدهند و لی در فاکتر کار در متراژ دست میبرند .

در ادامه دقیقا کورین چیست؟

اگر به دنبال پاسخی برای سوال «کورین چیست؟» هستید، تنها نیستید.

افرادی مانند من و شما هر ماه حدود هفت هزار جستجو در گوگل برای کلمه “کورین” انجام می دهیم. این یک محصول واقعا محبوب است پس از کمک به طراحان داخلی و مشتریان خصوصی در پروژه های تجاری و مسکونی خود، بارها به این سوال پاسخ داده ایم. بنابراین هر زمان که آنها این سوال را مطرح می کنند که “کورین چیست؟” ما خوشحال میشویم که نمونه هایی از کار خود را به آنها نشان داده توضیح دهیم. بنابراین من به این سوال پاسخ می‌دهم و نکاتی را ارائه می‌دهم که به شما کمک می‌کند درک بیشتری ازچه Corian چیست و Corian به عنوان یک محصول چه کاری انجام دهد.

کورین چیست؟

Presto

Corian که توسط شرکتی به نام Dupont در سال 1967 ایجاد شد، یک ماده سطحی جامد و غیر متخلخل است. دکتر دونالد اسلوکام دانشمند دوپونت بود که کورین را اختراع کرد و نام او در اکتبر 1968 در پتنت ثبت شد. انتخاب رنگ کورین کورین اولین بار در سال 1971 در نمایشگاه انجمن ملی سازندگان خانه در هیوستون، تگزاس به فروش رسید. بازدیدکنندگان نمایشگاه فکر می‌کردند که Corian فقط یک مواد آشپزخانه و حمام است، زیرا فقط یک رنگ دارد – سفید. با این حال، امروزه دارای طیف پر جنب و جوش 93 رنگ است.

نهوه ساخته شدن

 

کورین از مخلوط 1/3 پلیمر اکریلیک و 2/3 مواد معدنی طبیعی ساخته شده است. ماده اصلی آلومینا تری هیدرات است. این از سنگ معدن بوکسیت که یکی از اجزای اصلی در ساخت آلومینیوم است.. هنگامی که یک ورقه از مواد تمام شده را برش می دهید.برش مقطع یک رنگ ثابت را نشان می دهد. الگوی ذرات به طور مساوی در سراسر مواد توزیع می شود .

و این همان چیزی است که باعث ایجاد عبارت “سطح جامد” شد.. از همان ابزارهایی که برای کار کردن چوب های سخت استفاده می شود، برای کار کورین نیز استفاده می شود… به همین دلیل است که خواهید دید که اکثر سازندگان کورین به عنوان نجار یا کابینت ساز آموزش دیده اند. ولی در بعضی موارد مانند مجموعه فونیکس نیز فقط در اجرای انواع صفحات کابینت به صورت تخصصی فعالیت می کنند که قطعا در پایان کارتراز اول تری نسبت به کابینت کار ها و نجار ها ارایه میدهند.

کورین در کجا تولید می شود؟

کارخانه تولیدی که مسئول اکثر تولیدات کورین است در بوفالو نزدیک نیویورک است. جایی که کورین اول در ان تولید و بعدر سراسر همچنین از بوفالو به در سراسر جهان توزیع می شود. کارخانه های تولیدی نیز در ترکیه، کره جنوبی و چین فعالیت می کنند. و حجم عظیمی از ورق های کورین را در یک خط تولید مداوم تولید می کنند. اینها در سطح جهانی نیز صادر می شوند.

اندازه ورق آن چقدر است؟

 

ابعاد استاندارد ورق‌های 12 میلی‌متری 760 میلی‌متر در 3680 میلی‌متر است، اگرچه Glacier White Corian نیز در یک ورق عریض‌تر با ابعاد 910 میلی‌متر در 3680 میلی‌متر موجود است. در برخی از رنگ‌های منتخب، ورق‌های نازک‌تری با ابعاد 6 میلی‌متر در 760 میلی‌متر در 2490 میلی‌متر ارائه می‌کنند ترموفرمینگ برای کورین چیست؟

ترموفرمینگ قابلیتی است که شمل میتواننید هرنوع تاب زاویه و انواع و اقسام شکل های اینچنینی را ایجاد کنید.. برای ایجاد اقلام دوبعدی و سه بعدی ابتدا آن را در دمای مناسب در اجاق گرم کنید.  و سپس آن را روی یک قالب فلزی یا چوبی با دمای کنترل شده قرار دهید. سپس آن را با خلاء بسته بندی می کنند تا قطعه را در موقعیت صحیح نگه دارد. تا زمانی که سفت شود. کورین برای چه مواردی استفاده می شود؟ اکثر مردم Corian را به عنوان یک میز کار برای آشپزخانه هایی مانند این نمونه زیبای منحنی و ترموفرم شده تصور می کنند خیره کننده است… با این حال کورین بسیار متنوع تر از آن است. صدها کاربرد برای Corian وجود دارد. و در اینجا برخی از رایج ترین آنها :

آشپزخانه ها حمام دفاتر بازرگانی مناطق بهداشتی درمانی مراکز خرده فروشی پذیرایی و پذیرایی هتل ها مبلمان قاب کردن.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید، لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

پنج سوال متداول – همراه با پاسخ

مشتریان به طور مرتب این پنج سوال رایج را از ما می پرسند. و امیدوارم پاسخ ها به شما کمک کند.

آیا کورین خراش بر میدارد ؟

پاسخ مثبت است، به خصوص در رنگ های تیره تر که خراش ها بیشتر از سطح سفید قابل مشاهده است. یک صنعتگر کورین معمولاً می تواند با سنباده زدن و صیقل دادن دقیق خراش را از بین ببرد. با گرانیت نمی توانید خراش ها را از بین ببرید.

برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره 09128633179
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

 

آیا کورین ضد حرارت است؟

تابه داغ یا سیگارهای روشن اگر برای مدت طولانی روی سطح  باقی بمانند، جای سوختگی باقی می‌گذارند.

با این حال سنباده زدن سطح کورین می تواند لکه را از بین ببرد. در موارد بسیار بد می‌توانید ناحیه آسیب‌دیده را برش دهید و آن را جایگزین کنید. تا مطابق با موجود باشد. این یکی دیگر از ویژگی های منحصره به فرد این محصول است.

اگر کورین را در آشپزخانه های تجاری نصب می کنید.باید مراقب نحوه انجام آن باشید. قبل از اقدام، پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید .

آیا کورین لکه بر می دارد؟

بله لک میکنه اگرچه معمولاً می توانید لکه ها را به راحتی پاک کنید. یک ترکیب ساده از 1/3 سفید کننده، 2/3 آب می تواند تقریباً از شر هر لکه خلاص شود.

برجی از کاربران و اجرا کننده ها معمولا حرفه ای نیستند. یا حداقل از آنجایی که نمی دانند چگونه با این محصول  به درستی کار کنند، تنها کاری که انجام می دهند چسباندن ورق ها به هم است. این حالت وحشتناک به نظر می رسد. و معمولاً منجر به از هم پاشیدن مفاصل می شود.

با کمک گرفتم از مجموعه فونیکس می توانید اطمینان داشته باشید. که روش ها و رویه های مناسب رعایت شده است.

اگر تعمیر توسط یک صنعتگر واجد شرایط و حرفه ای  انجام باز شود. شما باز هم  نمی توانید اتصالی را مشاهده کنید .

روش صحیح اتصال صفحات یا اجزای سازنده به یکدیگر این است. که ابتدا یک در سطح یک دست ایجاد کنید. سپس هر دو طرف را با یک پارچه تمیز بدون پرز و محلول اتانول تمیز و به دقت سنباده زده و پاک کنید تا سطحی تمیز و یک دست داشته باشید .

سپس چسب را تحت فشار یکنواخت بمالید و محل اتصال را بگذارید تا سفت شود. پس از تنظیم، چسب اضافی از سطح پاک می شود. سپس آن را با یک سنباده صیقل می دهند. که یک مفصل قوی و نامحسوس باقی می‌گذارد که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

02191302560

چرا کورین اینقدر گران است؟

بعضی ها کورین را گران می دانند اما ما نه.

این محصول  آنقدر قوی است که برای سالها ماندگاری دارد. و اگر زمانی آسیب ببیند می توان آن را به راحتی با برش و تعویض قسمت آسیب دیده تعمیر کرد. این بسیار مقرون به صرفه تر از جایگزینی منظم یک بخش کامل از از صفحه است.

لیست قیمت کورین

 

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *