فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

چند نمونه از جذاب ترین و در عین حال مقاوم ترین صفحه سنگ کابینت ها برای آشپزخانه:

یکی از تاثیر گذارترین چیزهایی که در دکوراسیون مهم است صفحه کابینت است. صفحه کابینتی که فقط زیبا باشد و مقاوم نباشد و طول عمر بالا نداشته باشد بدرد استفاده بلند مدت نمیخورد. ما چندین نوع صفحه کابینت داریم مثل ، سنگ طبیعی ، سنگ مصنوعی ، فلزی ، چوبی ، شرکتی و دستساز و … . در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین سنگ ها را برایه شما شرح بدهیم و مقایسشان کنیم.

 

برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139

صفحه سنگ کلاسیک چیست ؟

این صفحه سنگ حالت مات دارد و همچنین پله پله برش میخورد در بعضی مواقع و بسیار طرح شیکی دارد ، طرح کلاسیک صفحه سنگ از یک سنگ به ووجود نمیاید، صفحه سنگ کلاسیک در اصل مجموع تمامی سنگ هایه طبیعی و مصنوعی است ، طرح کلاسیک یک طرح اجرایی است نه سنگ، اصلی ترین سنگ ها برایه اجرا طرح کلاسیک سنگ طبیعی و کورین است اما در کنار این دو سنگ از سنگ هایی دیگر هم استفاده می شود ، سنگ هایی نظیر اس پی ال ، مارونایت ، کوارتز ، در این مقاله چند سنگ را برایه شما با ویژگی اصلیش شرح می دهم تا بهترین انتخاب را داشته باشید برایه انتخاب طرح کلاسیک .صفحه هایه رویه کابینت از دو بخش یک لبه و دو لبه تشکیل میشود .

 

یک لبه :

صفحه هایی که برایه حالت عادی و زمینی استفاده میشود با یک قوس

دو لبه :

صفحاتی که دو طرف انها قوس داده میشود برایه اماکنی که از هر طرف دید دارند قابل استفاده است .

سنگ طبیعی چیست ؟

سنگ طبیعی به طور کامل از مواد کانی رایج طبیعی ساخته شده به دور از مواد شیمیایی و مصنوعی ، از سیلیس ساخته شده است این سنگ ، که باعث بسیار قوی شدن و مستحکم شدن این سنگ می شود ، سیلیس دومین مواد طبیعی است که بسیار مقاوم است ، بعد از کربن سیلیس مقاوم ترین ماده است ؛ سنگ طبیعی بعد از صیقل خوردن و صاف شدن سطحش عرضه می شود ، همچنین با ضخامت مورد نیاز برش میخورد .

برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید گرانیت  با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

چند نوع سنگ داریم ؟

سنگ طبیعی

سنگ مصنوعی ( کورین ، کوارتز ، مارمونایت )

 

صفحه کابینت هایی که از سنگ طبیعی ساخته شدند. :

این نوع سنگ ها از معادن در طبیعت یافت شده و قابل استفاده قرار می گیرند

برایه خرید گرانیت با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه خرید گرانیت با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139

صفحه کابینت هایی شیمیایی یا مصنوعی :

 

این نوع سنگ ها بر پایه سنگ طبیعی است اما با اضافه شدن مواد مصنوعی و شیمیایی بهشون قابل استفاده قرار می گیرند .

مزایا و ویژگی سنگ طبیعی :

 

 • فضایی گرم صمیمی و طبیعی ایجاد می کند .
 • بدون استفاده از مواد شیمیایی است .
 • مقاومت بالا در برابر خط و خراش .
 • مقاومت بالا در برابر حرارت و اتش سوزی .
 • نیاز به مراقبت ویژه ندارد و تمیز کاری آسان .
 • طرح و رنگ بندی بسیار متفاوت بدون دخالت رنگ و مواد مصنوعی .
 • رگه بندیایی خاص .
 • مقاومت در برابر رطوبت و آب .

 

استفاده نشدن از مواد مصنوعی به چه منظور است ؟

 

مواد شیمیایی و‌ مصنوعی و همچنین سمی در اشپزخانه شما که در اصل ، قلب و خون خانه ی شما است استفاده نمیشه ، که بسیار بهتر است نسبت به مابقی سنگ هایه مصنوعی .

 

مقاومت در برابر حرارت :

 

صفحه سنگ طبیعی در برابر حرارت و اتش سوزی مقاوم است ، زیرا این سنگ از سنگ اتش فشانی و اذرین مذاب تشکیل شده است ، همچنین سیلیس ، که اصلا حرارت نمی تواند این سنگ را از پا درارد ، مه از لحاظ تغییر شکل و فرم سنگ ، نه شکسته شدن سنگ در برابر آتش .

 

مقاومت در برابر رطوبت :

 

هر سنگی که همیشه در رطوبت بماند خراب می شود اما ، سنگ طبیعی اگر به طور دائم در رطوبت نباشد اتفاقی برایش نمی افتد و در برابر اب و رطوبت مقاوم است .

برایه خرید مصنوعی با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه خرید مصنوعی با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139

تحمل وزن بالا سنگ طبیعی :

 

سنگ طبیعی وزن بالایی دارد و سنگین است ، به همین دلیل تحمل وزن بالایی هم دارد و اجسام سنگین اسیبی به این سنگ وارد نمی کنند و در اجرای این سنگ تقصیم بار به شکلی میشود که این وزن به کابینت ابدا اسیبی وارد نمیکند.

 

طرح و نقش و رنگ سنگ :

 

سنگ طبیعی و مصنوعی جفتشون طرح و رنگ بندی بسیار مختلف و بالایی دارند ، سنگ طبیعی دارایه رگه و سطحی با رنگ بسیار زیبا خدا دادی و طبیعی است ، از طرفی هم سنگ مصنوعی با استفاده از رنگ رزین و رنگ مصنوعی یا شیمیایی رنگ و لعاب می گیرد ، با توجه به الگوهایی خاص و همچنین سنگ مصنوعی هم طرح هایی زیبا دارد .

 

مقاومت سنگ طبیعی :

 

سنگ طبیعی مقاومت بسیار بالایی در برابر اشیا تیز و سخت دارد. اما اگر این اجسام  و به قصد خط انداختن استفاده شوند ، سنگ طبیعی که هیچ تمامیه سنگ ها خط و خراش می گیرند. اما سنگ طبیعی نسبت به بقیه سنگ ها مقاومت بالایی دارد و اسیب پذیری کم تری .

 

 

تعمیر شدن و بازسازی سنگ چگونه است ؟

 

اگر شما این سنگ را برایه کفپوش و کف مجتمعی تجاری یا ساختمانتان انتخاب کرده ید ، و خط و خزاش بر سطح سنگ افتاد یا لکه ، می توانید به راحتی با استفاده از کف ساب تمامی این خط و خش ها را ببرید .

چرا از سنگ کوارتز استفاده کنیم .؟

همیشه نباید در خرید یک‌ وسیله به زیبایی ان دقت کنیم،خیلی وقت ها مقاومت و طول عمر مهم تر هستند.زیرا اگر مقاومت و طول عمر بالایی نداشته باشد پول خود را هدر داده اید و یک بار مصرف خرید کرده اید.مثالی صحیح از خرید با کیفیت و طول عمر بالا و همچنین زیبایی خاص یعنی سنگ کوارتزسنگ کوارتز زیبایی بسیار دلنشین و گرمی به شما هدیه می دهد همچنین بسیار مقاوم و قوی است.

کوارتز ایرانی
کوارتز ایرانی

 

سنگ کوارتز از چی تولید می شود ؟

ماسه هایه کوارتز و سیلیس با مخلوط شدن ذرراتشان و ترکیب شدن ،یا ریز و اسیاب شدن با انفجار مولوکولی رسیدن ترکیب می شوند.سیلیس دومین ماده سخت دنیا است که ۹۲ الی ۹۳ درصد سنگ کوارتز را تشکیل میدهد؛به همین دلیل کوارتز بسیار مقاوم است نسبت به سایرین سنگ ها.

همچنین هفت درصد باقی مانده را رزین و رنگ دانه ها تشکیل میدهند.

 

سنگ کوارتز چیست؟

سنگ کوارتز ۹۳ درصد طبیعی و ۷ درصد مصنوعی است که،این سنگ را صفحه سنگ مهندسی هم می نامند.زیرا نه طبیعی است نه مصنوعی ؛ همچنین این سنگ به دلیل داشتن سیلیس بالا در برابر خط خراش و ساییدگی بسیار مقاوم است.

 

سختی کوارتز به چه دلیل است ؟

کوارتز دارایه سیلیس است که سختی سیلیس موجود در این سنگ بسیار مقاوم است،سختی این سنگ تقریب زده شده و هفت موهس درجه بندی شده است

 

چرا سنگ کوارتز تولید شده است ؟

از قرن نوزدهم شهرنشینی افزایش چشمگیری داشت؛همچنین نمی توانستند همه خانه ها را یک شکل با سنگ و چوب درست کنند . کارخانه هایی برایه سنگ و چوب ساخته شد که یکی از انها کوارتز است. سنگ کوارتز جدا از طرح مختلف نسبت به بقیه سنگا دارای ویژگی هایی خاص و نادر هم هست.

 

ویژگی هایه منحصر به فرد سنگ کوارتز :

عبارت است از ؛

 • این سنگ در برابر خط خراش مقاوم است.
 • این سنگ در بزایر ساییدگی و پوسیدگی مقاوم است.
 • در برابر رطوبت و نفوذ اب مقاوم است.
 • مقاوم در برابر ضربه و اسیب پذیری پایین.
 • به دلیل داشتن مواد مصنوعی بسیار طرح و رنگ بندی بالایی دارد.
 • سطح سنگ کوارتز بسیار صیقلی یک دست و صاف است.
 • نگه داری اسان که وقت شما را هدر نمیدهد.
 • انتی باکتریال.
 • در برابر انواع قارچ ها پوسیدگی هایه رطوبتی و نشست خاک مقاوم است.
 • کاملا ضد آب بوده است این سنگ.
 • کوارتز انعتاف بالایی دارد در بیشترین حالت هایه ممکن می تواند قراربگیرد و مکان تجاری یا خانه شمارا زیبا کند.
 • تحمل دما و حرارت تا صد و پنجاه درجه سانتی گراد.
برایه خرید صفحه های کابینت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید کوارتز با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

رنگ بندی مختلف سنگ کوارتز عبارت است از ؛

 

این سنگ دارایه رنگ و طرح هایی بسیار بالا و زیاد است، همانطور که بالاتر گفتیم به دلیل داشتن مواد مصنوعی داخل سنگ رنگ هایی فراوان و کد هایی زیاد موجود دارد.شما با توجه به دکوراسیون خود در خانه یا مکان تجاریتان می توانید. رنگی از کوارتز انتخاب کنید؛زیرا در مشکل رنگ و طرح به مشکل نمی خورید این سنگ بسیار طرح و‌ رنگ مختلف دارد.

 

 

طرح بندی هایه سنگ کوارتز :

 

این سنگ همه سرح هایش یک دست و یک رنگ نیستند،دارایه طرح هایی چند رنگ و دورنگ هم است؛همچنین طرح رنگ هایی دولیه و دو رنگه که بر تضاد هم هستند .مانند سطحی سیاه که بر سطحی سفید ریخته و مخلوط شده و نمایه بسیار جذابی به دکوراسیون شما هدیه می دهد.

 

ابعاد صفحه کابینت  کوارتز چگونست ؟

 

ابعاد سنگ کوارتز با توجه به هر کارخانه متفاوت است.اندازه استاندارد و اصلی این صفحه سنگ صد و چهل سانتی متر در سیصد سانتی متر است؛همچنین ضخامت ورقه هایه این سنگ دوازده تا بیست سانتی متر است .

 

ابعاد مناسب برایه جزیره :

 

صفحه سنگ کوارتز ابعاد خاصی برایه جزیره در نظر گرفته است. که یک دست و بدون درز اب باشد ، یک پارچه بدون درز و شکاف ، با ابعاد صد و پنجاه و پنج سانتی متر در سیصد و بیست سانتی متر. رنگ بندی پر فروش کوارتز :

 

تمامی رنگ بندی هایه کوارتز بسیار پر فروش و محبوب هستند ، اما رنگ سفید کوارتز رنگی محبوب و بسیار پروفروش تر از بقیه زنگ ها است،همچنین رنگ هایه سیاه یا قرمز و سیاه هم رنگ هایی دارایه طرفدارانی خاص هستند.

 

طرح خاص کوارتز :

تمامی طرح کوارتز بیشتر به پایه و قالب اولیه صفحه سنگ کوارتز برمیگردد،این سنگ اگر در قالب اولیه خود بزرگ باشد. رگه هایی درشت تر و تو چشم تر دارد . و اگر پایه و قالبی ریز داشته باشد سطحی دارایه رگه ای بسیار کم دارا میشود و از طرفی بسیار صیقلی و صاف؛همچنین اگر سازنده ها طرحی با رگه بزرگ بزنند مهم نیست قالب کوچیک است. یا بزرگ اون طرح بر سطح سنگ اجرا میشود،زیرا این سنگ مصنوعی است و خود سازنده ها این سنگ را رنگبندی می گنند.

 

 

مراقبت و نگهداری از سنگ کوارتز چگونه است ؟

 

نیاز به مراقبت مدام و وقت گیر ندارد ، اگر لکه هایی بر سطح سنگ شما ریخت می توانید با اب و صابون سطح سنگ را کامل پاک کنید . و در نهایت اگر لکه ها زمان زیادی بر سطح مانده بودند می توانید از لکه بر استفاده کنید.دقت کنید اسیدی نباشد .

سنگ کورین چیست ؟

 

سنگی مهندسی شده و مصنوعی است که با استفاده از پلیمرهای اکرلیک با سایر مواد معدنی و سنگی تولید می شود.

برای شفارش صفحه کابینت spl تماس بگیرید .
برای شفارش صفحه کابینت spl تماس بگیرید .
09128637139

مزایا صفحه کابینت کورین چیست ؟

 

هر سنگی ویژگی خاص خود را دارد. کورین نیز ویژگی هایی منحصر به فرد دارد؛ این سنگ با توجه به مصنوعی بودنش ویژگی هایی خاص نیز دارد.

 

 • مقاوم در برابر رطوبت .
 • مقاوم در برابر شوک دما و الکتریک .
 • مقاوم در برابر نفوذ اب به داخل سنگ.
 • سطحی کاملا یک پارچه صاف و صیقلی.
 • مقاوم در برابر خط و خراش.
 • بازسازی و تجدید سنگ با صاب و پولیش.
 • مقاوم در برابر حرارت اما نه به اندازه سنگ طبیعی.
 • طول عمر بالا.
 • انعتاف و خم پذیری بالا.
 • طراحی و فرم گرفتن خاص.
 • مقاوم بر در برابر اسید خانگی.
 • جلاپذیری بالا.
 • مقاوم در برابر مواد شوینده و اسید شیمیایی.
 • تنوع طرح و رنگی بسیار بالا.
 • نگهداری آسان بدون مراقبت استثنایی.

 

طول عمر بالا سنگ کورین :

 

طول عمر هر سنگ بسته به استفاده صحیح شما دارد، و همچنین مراقبت صحیح؛اما در کل سنگ کورین بسیار مقاوم است. و نیاز انچنانی به مراقبت ویژه ندارد. در حد احتیاط برایه خط ننداختن سنگ که همچنین قابلیت ترمیم دارد. یا پاک کردن سطح سنگ هر هفته یک بار.

 

مقاوم در برابر حرارت:

 

سنگ کورین برایه ساخته شدن و تولید در برابر دستگاه هایی پیشرفته و فرایند ساخت نسبتا سختی دارد،به همین دلیل تحمل حرارت بالایی هم دارد، اما برایه پیشگیری بهتر است. قبل از گذاشتن قابلمه ای داغ بر سطح سنگ چیزی بر زیر ان بگذارید مثل پایه.

درز و شکاف در سنگ کورین :

 

شما نیاز به یک نصاب حرفه ای هم نداید، یک نصاب معمولی هم می تواند برایه شما درز و شکاف هایه سنگ کورین را غیر قابل دید کند، این سنگ هیچ درز و شکافی را نشان نمی دهد و بسیار زیبا در کار در میاید.

 

رطوبت و آب در صفحه کابینت کورین :

 

این سنگ برایه مناطقی مثل شمال کسور هم مناسب است. در رطوبت هیچ مشکلی برایه این سنگ مصنوعی پیش نمیاید. سنگ کاملا مقاوم است در برابر نفوذ آب و رطوبت . مقاومت سنگ در برابر خط و خراش ، بازسازی سنگ کورین :

 

این سنگ به سختی خط و خراش می افتد، کاری دسواری است. اگر سما بخواهید حتی به قصد بر سطح این سنگ خط و خراش بی اندازید . اگر هم خط و خراشی بی افتد بر سطح سنگ با پولیش و صاب مثل روز اول می شود و قابلیت ترمیم شدن دارد .

برایه خرید سنگ گرانیت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ گرانیت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139
طرح و رنگ بندی این سنگ :

 

به دلیل مصنوعی بودن این سنگ،کاملا انواع زیاد و مختلفی از رنگ ها و طرح هایی زیبا از این سنگ موجود است. که شما برایه یکی کردن با دکوراسیون خود می توانید هر رنگ بخواهید از سنگ کورین پیدا کنید .

انتی باکتریال بودن این سنگ :

 

سنگ کورین صد درصد انتی باکتریال است، یعنی در برابر انواع قارچ ها باکتری ها وجرم و زنگ زدگی ها مقاوم است.

همچنین از سنگ کورین کوارتز و طبیعی برایه زیر سینک هم استفاده می شود .

در نتیجه . شما با توجه به توضیحات ما در این مقاله می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید ، با توجه به مکانی که می خواهید در ان سنگ را استفاده کنید و طرح کلاسیک خود را بزنید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *