فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

چرا باید از کورین در آشپزخانه استفاده کنیم؟

برایه خرید صفحه کابینت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

ما در آشپزخانه کارهای مختلفی انجام خواهیم داد که خیلی از آنها غیر بهداشتی اند یا از وسایل تیز همانند چاقو و قیچی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل فقط زیبایی ملاک نیست بلکه طول عمر، استحکام و آنتی باکتریال بودن نیز مهم است و همچنین در آشپزخانه به دلیل شست و شوی ظروف هوا به مراتب از مابقی خانه مرطوب‌تر بوده و شما نیاز به متریالی دارید که در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم باشد که سنگ کورین تمامی این ویژگی‌ها را دارد و ظاهر خاصی هم به شما هدیه خواهد داد .

صفحه سنگ کورین چیست از چه موادی تشکیل شده است؟

اطلاعات زیادی از دستور ساخت اولیه این محصول در دسترس نیست؛ زیرا محصولی که توسط این شرکت (دو پونت) اختراع می‌شود به مرور برای بهتر شدن از لحاظ استحکام و سهولت استفاده در آن تغییراتی ایجاد می‌شود .
امروزه در کورین‌های موجود در بازار اغلب دو سوم یا بیشتر از مواد موجود در آن متریال را رزین رنگ‌های اکریلیک و انواع پلیمرها تشکیل داده اند و حدود یک سوم آن را مواد مدنی مانند آلومینا تری هیدرات و همچنین سنگ سیلیس تشکیل می‌دهند .

برایه خرید کورین با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

صفحه سنگ کورین برای اولین بار چگونه ساخته شد؟

کورین محصولی که امروزه به عنوان متریالی ترند در بازار دست به دست می‌شود احتمالاً برای شما هم سؤال پیش‌آمده که اولین‌بار این محصول در کدام کشور اختراع شده است و تاریخچه این محصول محبوب در بازار ایران چیست .
کورین اولین‌بار در امریکا توسط دانشمندی از شرکت دو پونت اختراع شد تاریخ اختراع این محصول 1967 بوده؛ ولی در سال 1968 این سنگ به نام دکتر دونالد اسکولام ثبت اختراع شد.
اولین بار که شرکت دوپونت از این محصول رونمایی کرد ارسال 1971 بود که از این محصول در انجمن ملی سازندگان هیوستون رونمایی شد .
در طرح‌های اجرا شده اولیه این محصول فقط دارای یک رنگ سفید بود؛ ولی هرچه به جلو تر رفت این محصول تنوع بیشتری پیدا کرد به شکلی که امروز این متریال دارای حدود ۹۳ طیف رنگی است و برای هر سبک دکور توجه طراحان را به خود جلب کرده است و همین طور توانسته نیازهای کاربر خانگی را هم به طور کامل رفع کند .
حال شما با تاریخچه‌ی این متریال آشنا شدید و لازم است دربارهٔ ویژگی‌های منحصر به فرد این سنگ صحبت کنیم .

 

برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139

ویژگی‌های منحصر به فرد کورین نظیر اند از:

– ترمیم پذیری
– جلوگیری از نفوذ آب
– ضدحریق
– استحکام و مقاومت بالا
– انعطاف بالا و خم پذیری
– آنتی باکتریال
– وزن سبک
– طیف رنگی بسیار بالا
– قیمت مقرون به صرفه
– مقاوم در برابر رطوبت و نفوذ آب
– متناسب با انواع دکوراسیون مدرن
– اجرا به سبک فور مچ و بوک مچ
– داشتن صفحه کابینت و سینک ظرف شویی یک پارچه از یک جنس متریال
حال در بارهٔ تمامی این موارد توضیحاتی به شما خواهیم داد .

ترمیم پذیری سنگ کورین:

این سنگ مقاومت بالایی در برابر خط و خراش دارد و آسیب دیدن این سنگ جزو اتفاقاتی نادر است؛ با این حال این سنگ هم آسیب پذیر است و اگر آسیب ببیند جای هیچ نگرانی ای نیست؛ زیرا این متریال قابلیت ترمیم پذیری دارد و با صاب و پولیش مثل روز اول خواهد شد .

نفوذ آب در سنگ کورین چگونه است؟

به طور کلی نفوذ آب در سنگ کورین ممکن نیست زیرا تراکم بسیار بالا و منافذی بسته و فشرده دارد که از نفوذ آب به داخل سنگ جلوگیری کرده و آب باعث پوسیدگی این سنگ نخواهد شد. همچنین این سنگ در مناطق شرجی و مرطوب کشور جلا و زیبایی خود را با کدرشدن از دست نخواهد داد .

برایه خرید سنگ کورین با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

استحکام و مقاومت این متریال:

این سنگ طی فرایندی طولانی و سخت ساخته می‌شود با استفاده از ماشین آلات سنگین و گران قیمت که همین موضوع این سنگ را بسیار فشرده و محکم جلوه می‌دهد؛ اما این فقط ظاهر و جلوه این سنگ نیست بلکه این سنگ داخل و بیرونش یکی بوده و به طور کلی مقاومت بالایی دارد و به آسانی آسیب نمی‌بیند .

سنگ کورین تا چه دمایی را تحمل می‌کند؟

این متریال تحمل خیلی بالایی در برابر گرما ندارد اما به نوعی نیست که با گذاشتن هر جسم داغی روی سطح این سنگ باعث لکه و ضربه به سنگ شوید؛ قابلمه ای داغ باحرارت بالای ۱۵۰ درجه سانتی گراد اگر با سطح این متریال برخورد کند باعث شوک الکتریکی شده و ممکن است سنگ ترک خورده و آسیب ببیند. درست است این سنگ قابلیت ترمیم پذیری دارد اما با گذاشتن یک دستگیره یا سینی فلزی زیر اجسام داغ همانند ماهی تابه یا قابلمه از آسیب دیدن سنگ خودداری کنید .

آنتی باکتریال بودن کورین به چه معناست:

صفحه سنگ کورین کاملاً آنتی باکتریال است و در برابر هر گونه قارچ و باکتری مقاوم است و کاملاً بهداشتی است، که این موضوع یک پوینت بسیار مثبت برای شما است. زیرا آشپزخانه قلب خانهٔ شماست و تمامی پخت و پزها و شست و شو ها در آنجا انجام خواهد شد و شما باید محیطی کاملاً بهداشتی داشته باشید که این موضوع را با خرید صفحه سنگ کورین به طور نیمه انجام می‌دهید . و نیمه دیگر را با مراقبت از بهداشت و تمیزی این سنگ به همراه است.

مراقبت و نگهداری از این متریال چگونه است؟

این صفحه سنگ مصنوعی نیاز به مراقبت ویژه و نگهداری خاصی ندارد؛ حال اگر شما هفته ای یک الی دو بار هم با دستمال خیس یا مرطوب سطح سنگ را تمیز کنید؛ هیچ لکه ای بر سطح سنگ نمی‌ماند و کاملاً مثل روز اول برق خواهد زد .

برایه خرید کابینت جزیره ای با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید کابینت جزیره ای با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

طول عمر سنگ کورین چگونه است؟

هر چیزی یک طول عمر مفید دارد؛ شما با استفادهٔ درست یا نادرست از هر محصولی طول عمر آن را کم یا زیاد خواهید کرد؛ حال اگر شما به درستی از سنگ کورین استفاده کنید این سنگ همیشه جلا و زیبایی روز اولیه خود را خواهد داشت. همچنین پس از دهه ای اگر سنگ شروع به کهنه شدن کند با صاب پولیش یا تعویض آن قسمت از سنگ این مشکل را نیز حل خواهید کرد .

قیمت سنگ کورین به چه گونه است:

قیمت دقیق برای این کالا در نظر گرفته نمی‌شود زیرا هر لحظه در حال کم و زیادشدن است. رنگ بندی‌های خاص قیمت بالاتری نسبت به رنگ‌های نرمال دارند و همچنین شما با انتخاب برندهای خارجی یا ایرانی قیمت سنگ خود را بالا یا پایین خواهید آورد؛ در ادامهٔ مقاله در باره برندهای این سنگ توضیح خواهیم داد.

برایه خرید کابینت جزیره ای با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
شماره تماس
09128637139

انواع برندهای سنگ کورین:

سنگ کورین را شرکت‌های زیادی تولید می‌کنند از جمله شرکت ال جی، سامسونگ و های مکس که خارجی بوده و اورانوس، آتی استون و میسی برندهای ایرانی این محصول اند. برندهای خارجی این متریال قیمت بالاتری دارند و این بی دلیل نیست بلکه کوالیتی بالاتری نسبت به برندهای ایرانی دارند .

وزن این صفحه سنگ به چه میزان است:

 

این متریال وزن بالایی در مقایسه با سنگ‌های دیگر ندارد و این یک نکته مثبت به حساب می‌آید که در نصب و حمل نقل سهولت ایجاد می‌کند.

برایه خرید صفحه کابینت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

انعطاف و خم پذیری این متریال به چه صورت است؟

سنگ کورین سنگی مهندسی شده و مصنوعی است که ساختهٔ دست بشر است؛ همین دلیل نیز باعث شده که با خواستهٔ مشتری طرح عوض شود و الگوی شکل گیری و ساخت سنگ نیز تغییر کند. به طور کلی سنگ کورین انعطاف بالایی دارد . در نتیجه سنگ کورین مقاومت بالایی در برابر ضربه و آسیب دیدگی دارد اما با این حال اگر اتفاقی برای این سنگ بی افتد قابلیت ترمیم پذیری دارد و نگرانی ای باقی نخواهد ماند. همچنین دارای طول عمر بالا و زیبایی منحصر به فرد و خاص است.
سنگ کورین از تمام جهات یک صفحه کابینت کامل به شمار می‌رود و می‌توان آن را به عنوان صفحه‌ای کامل برای آشپزخانه معرفی کرد .

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *