فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

از صفحه کابینت کوارتز در چه مکان هایی میتوان استفاده کرد؟

برایه خرید صفحه کابینت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

 

 سنگ کوارتز از چه تشکیل می‌شود؟

کوارتز سنگی بسیار سخت است زیرا ۹۳ درصد این سنگ را ماده ای به نام سیلیس تشکیل داده است؛ حال سیلیس چیست؟ سیلیس در شرایط نرمال دما و فشار، یک ماده معدنی جامد است سیلیس دارای نمره 7 در مقیاس Mohs است، مقیاسی که در آن برای  درک مقاومت مواد بایکدیگر تحت مقایسه قرار می گیرند که سخت ترین ماده معدنی، الماس است و این ماده دارای نمره 10 در این مقیاس است.

درصد باقی مانده این سنگ از رزین و مابقی مواد مصنوعی تشکیل می‌شود و همین دلیل باعث می‌شود این سنگ نه مصنوعی و نه طبیعی باشد؛ بلکه به نام سنگ مهندسی شده شناخته می‌شود.

 

از صفحه سنگ کوارتز در چه اماکنی استفاده می‌کنند؟

صفحه روی کابینت، (کانتر تاپ)
صفحه روی جزیره آشپزخانه
دیوارپوش و دیوار بین کابینتی
صفحه و بدنه انواع روشویی و سطح سرویس بهداشتی
صفحه و بدنه میز منشی در فضاهای اداری
میز رستوران و کافی شاپ
میز منشی
صفحه و میز کار در فضاهای بهداشتی مثل آزمایشگاه و درمانگاه.

برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139
برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139

آیا این متریال آنتی باکتریال است؟

این سنگ حاوی ماده ای است که از تکثیر شدن باکتری‌ها و قارچ زدگی سنگ محافظت می‌کند و به طور کلی آنتی باکتریال است.

 نصب صفحه کوارتز چگونه است؟

نصب این متریال نیز به ابزارآلات خاص و کمیاب ندارد و جزو کاری آسان برای نصاب‌های سنگ است؛ ولی هر کار فنی نیاز به تجربه و مهارت دارد.

 نگهداری این متریال چگونه است، نیاز به مراقبت ویژه دارد؟

خیر نیازی به مراقبت‌های ویژه ندارد و سطح این سنگ پس از مدتی طولانی مانند روز اول صاف و شفاف است؛ زیرا این سنگ لک گیر نبوده و در برابر مواد شوینده و اسیدهای خانگی نیز مقاومت خوبی دارد.

آیا سنگ کوارتز در برابر نفوذ آب مقاوم است؟

بله، این سنگ در برابر نفوذ آب مقاومت تقریباً صد درصدی دارد، زیرا سطحی صاف و صیقلی داشته و منافذ این سنگ بسته است. از این سنگ  در نواهی شمالی کشور نیز استفاده می‌شود؛ زیرا هوای مرطوب و شرجی آسیبی به این سنگ وارد نمی‌کند و پس از گذشت چند سال سنگ را پوسیده نخواهد کرد.

همچنین اگر برای صفحه کابینت آشپزخانه خود از این سنگ استفاده می‌کنید خیالتان باید راحت باشد؛ زیرا آشپزخانه مرطوب‌ترین محیط خانه است و این موضوع باعث آسیب دیدگی این سنگ نمی‌شود که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ مهندسی شدهٔ کوارتز است .

 مقاومت سطح سنگ کوارتز در برابر خط و خش چقدر است؟

در سنگ کوارتز سیلیس فراوانی وجود دارد که همین موضوع باعث بالا رفتن استحکام سطح ین سنگ در برابر خط و خش می‌شود و به راحتی سطح این سنگ خط نخواهد افتاد .

برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139
برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139

تراکم بالای این سنگ چه مزیت‌هایی به همراه دارد؟

سنگ مهندسی شده کوارتز به دلیل تراکم بالایی که دارد از نفوذ آب به لایهٔ داخلی سنگ جلوگیری می‌کند و همچنین تراکم بالا باعث می‌شود که این متریال در برابر لکه پذیری ناشی از مواد غذایی به جامانده و یا مواد شوینده و اسیدی مقاومت بالایی داشته باشد.

طیف رنگی سنگ کوارتز چقدر است؟

طیف طرح و رنگی سنگ مهندسی‌شدهٔ کوارتز زیاد است، ضریب انعکاس نور بسیار بالایی دارد و طرح‌هایی مانند سنگ طبیعی نیز داشته که حس طبیعی بودن را به شما منتقل می‌کند.

چگونه سطح این متریال را تمیز کنیم؟

صفحه سنگ کوارتز با دستمال پارچه ای مرطوب (آغشته به آب) یا دستمال پارچه ای آغشته به مواد شوینده تمیز خواهد شد و نیازی به مواد خاص ندارد؛ همچنین با یک الی دو بار دستمال کشیدن روی سطح این سنگ شما مثل روز اول با زیبایی بی نظیر و سطحی صاف صیقلی و پاکیزه مواجه خواهید شد .

سنگ کوارتز با چه متریال‌هایی ترکیب می‌شود؟

بعضی معمارها در آشپزخانه برای صفحه کابینت از سنگ کوارتز استفاده می‌کنند که روکش‌های pvc نیز روی آن نصب می‌شود. همچنین سنگ کوارتز را با سنگ کورین ترکیب می‌کنند و سنگ مارمونایت را می‌سازند؛ سنگ کوارتز به تنهایی زیرا زیبایی خاصی دارد جزو زیورآلات نیز حساب می‌شود و دلیل نام گذاری این سنگ به کوارتز هم به دلیل ویژگی‌های ظاهری آن است.

این متریال ضد حریق است؟

بستگی دارد به درجهٔ حرارت، این سنگ مهندسی شده تا دمای ۱۵۰ سانتی گراد نیز آسیبی نمی‌بیند؛ یعنی حدود ۵۰ درجه حرارت بیشتر از یک آب در حال جوشیدن روی شعله گاز .

برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139
برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139

رنگ‌های پر مخاطب این متریال چگونه است؟

صفحه کوارتز کرمی
صفحه کوارتز صدفی
صفحه کوارتز طوسی
صفحه کوارتز استخوانی
صفحه کوارتز سفید
صفحه کوارتزهای دو رنگ.

صفحه کوارتز دو رنگ به چه معناست؟

بعضی از دکوراسیون‌های خانگی از دو پرده رنگ استفاده می‌کنند، حال می‌توان دو رنگ مشابه یا متضاد باشد، به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون خانه از جزیره ای سفید با صفحه کابینت طوسی استفاده می‌کنند .

صفحه کابینت کوارتز مقرون به صرفه است؟

بله، صفحه سنگ کوارتز قیمت بسیار بالایی با توجه به مابقی متریال‌ها ندارد؛ به عنوان مثال کوارتز نسبت به صفحه سنگ اس پی ال مقرون به صرفه تر است. اما قیمت دقیقی وجود ندارد که ما به شما ارائه دهیم قیمت این صفحه سنگ با توجه به متراژ، ضخامت، رنگ و طرح، ابعاد، سازنده، برند و … تغییر می‌کند .

چرا از سنگ کوارتز در فضاهای بهداشتی (بیمارستان و آزمایشگاه) استفاده می‌شود؟

در آزمایشگاه نیاز به سنگی است که نه تنها شفاف باشد؛ بلکه مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی داشته باشد و همچنین فضایی تمیز به دور از آلودگی. سنگ کوارتز مقاومت خوبی در برابر ماده‌های شیمیایی و اسیدی دارد؛ همین موضوع نیز برای بیمارستان و درمانگاه‌ها صدق می‌کند. فضای بیمارستان و درمانگاه باید بسیار تمیز باشد به دور از ذره ای آلودگی و نیاز به سنگی شفاف و یک دست دارند که اگر لکه ای روی سطح زمین است به سرعت تمیز شود؛ سنگ کوارتز آنتی باکتریال است که از تکثیر و ماندگاری میکروب‌ها و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین این متریال به قدری شفاف و صاف است که با افتادن ذره ای لکه کامل مشخص می‌شود و همچنین بیشتر مایعات لکه ای از خود روی سطح این سنگ به جای نمی‌گذارند؛ زیرا این متریال تراکم بالایی دارد و جاذب هیچ گونه جامد یا مایعی نیست .

برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139
برای خرید صفحه کابینت کوارتز تماس بگیرید09128637139

به چه دلیل از صفحه سنگ کوارتز به عنوان صفحه کابینت خانه استفاده می‌شود؟

زیرا این متریال نه تنها مقاومت خوبی در برابر اشیای نوک تیز آشپزخانه نظیر از چاقو، قیچی، کارد میوه خوری … دارد؛ بلکه طول عمر بالا و زیبایی منحصر به فردی نیز دارد. صفحه سنگ کوارتز یک سنگ بی نظیر به شمار می‌رود؛ زیرا طرح و رنگ‌هایی متفاوت دارد که باعث می‌شود با هر دکوراسیون خانه ای تطبیق پیدا کند و در چشم‌ها بدرخشد. صفحه سنگ کوارتز نیاز به مراقبت‌های ویژه ندارد و طول عمر بالایی نیز دارد.

همچنین آشپزخانه که محل پخت و پز است باید بسیار تمیز باشد و آنتی باکتریال بودن این متریال یک مزیت برای آشپزخانهٔ شما حساب می‌شود و البته از ضد حریق و ضد آب بودن این متریال چشم پوشی نکنید که مزیت بسیار بزرگی است. شما هنگام نوشیدن آب ممکن است قطره‌هایی آب روی صفحه کابینت بریزید و این متریال آب را به خود جذب نمی‌کند که پس از مدتی از داخل پوسیده شود .

چرا از صفحه سنگ کوارتز در سرویس بهداشتی یا حمام استفاده می‌شود؟

زیرا سرویس بهداشتی و حمام اگر نظافت خاصی نداشته باشد به آلوده‌ترین جا در خانه تبدیل می‌شود؛ سنگ کوارتز باعث می‌شود کار شما برای نظافت کمتر شود. زیرا نیاز به خشک کردن این سنگ پس از دستمال خیس کشیدن ندارید و همچنین آنتی باکتریال است و باعث می‌شود درز و شکاف‌ها قارچ زدگی پیدا نکنند یا جرم نبندند .

در نتیجه:
صفحه سنگ کوارتز طول عمر بالایی داشته و استحکام خوبی نیز دارد. این متریال ضد حریق آنتی باکتریال ضد لک و ضد آب است؛ زیبایی منحصر به فرد و قیمتی نسبتاً متناسب با کوالیتی اش دارد.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *