فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

ترموود از چی ساخته میشود و در چه مکان هایی قبل اجرا و استفاده است ؟

امروز قصد داریم درباره اینکه ترمو وود چگونه محصولی است و چه ویژگی هایی دارد صحبت کنیمدر ادامه با ما همراه باشید تا در باره ویژگی ها کار برد ها وشیوه ی تولید این چوب صحبت کنیم.

کاربرد هایه ترموود :

ترموود به دلیل استحکام بالایش بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.این چوب به نام ترموود یا چوب یا ترموود فنلاندی شناخته می شود. فنلاند بزرگترین سازنده و صادرکننده ترموود است.ترموود چوب طبیعیست که با قرار گرفتن در مقابل حرارت بالا فشرده میشود و استحکام ان بالا رفته و اسم ان به ترموود تغییر می کند.ترموود پوسیدگی تغییر رنگ و بقیه معایبی که چوب هایه عادی دارند رو ندارد.
از این چوب در کنسرت ها به دلیل جذب اکو و دفع نویز استفاده میشود. همچنین در استودیو ها.
از این چوب در بقل استخر ها کابینت ها مکان هایه تجاری و زمین خانه یا همان کفپوش استفاده می شود . همچنین در الاچیق هایه خانه ها پارک ها و … سونا جکوزی روف گاردن و ویلاهایی چوبی میتوانید از ترموود استفاده کنید.
ترموودی فنلاندی :
ویژگی‌های چوب ترمووود که در این فرآیند به دست می‌آید، امکان استفاده در کف‌پوش، پله، آلاچیق، در و پنجره، استخر و سونا و دکوراسیون داخلی و حتی مبلمان را فراهم کرده است. کیفیت چوب عالی است و ویژگی های مطلوب باعث افزایش دوام می شود. به همین دلیل است که ترمووود فنلاند حتی برای معماری فضای باز نیز استفاده می شود .

 

ویژگی هایه منحصر به فرده ترموود :

 • وزن بسیارکم و جابجایی راحت .
 • عایق گرما و حرارت .
 • عایق سرما و نفوذ اب کم .
 • انتی باکتریال  مقاوم در برابر قارچ و کپک هایه درون و برون چوبی .
 • مقاوم در برابر حشرات و آفت.
 • یک دست و دارایه بافت خاص با استحکام بالا .
 • طبیعی و بدون مواد شیمیایی .
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل ظاهری و طول عمر بالا .
برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

عایق گرما :

چوب ترموود در تابستان بسیار کارساز است به دلیل عایق گرما بودن و انتقال گرمایه بسیار پایین. به شکلی که شیشه 23 و فولاد 1650 برابر حرارت را سریعتر از ترموود انتقال می دهند.

ضررات این چوب برایه سلامت انسان :

چوب در سلامت انسان بالاترین رتبه رو دارد به دلیل عایق الکتریکی بودن. چوب ترموود برق و الکتریسیته رو رد نمی کند .
ترموود در خود اهنگ و پلاستیک ندارد و نظافت ان اسان و به سلامتی شما ضرری نمی زند .

وزن ترموود :

ترموود با اینکه وزن کمی دارد نسبت به مواردی با همین وزن از استحکام بالاتری برخورد دار است .
چوب درخت صنوبر و راش بسیار مقاوم تر از فولاد و فولاد با روکش کروم است.

طول عمر و هزینه بازسازی :

چوب ترموود بر خلاف بقیه چوب ها بسیار دیرتر رنگ و رویه خود را از دست می دهد. همچنین وقتی طول عمر ترموود چوب تموم شد شما می توانید سبک خونه را به سبکی قدیمی تغییر بدهید که بسیار زیبا است. و اگر دوست نداشتید می توانید با هزینه بسیار پایین این چوب را دوباره بازسازی کنید .

انواع چوب :

ترموود بسیار بسیار مدل هایه مختلف با رنگ بندی و ابعاد مختلف دارد که متانسب با سلیقه و مکانی که می خواهید از ترموود استفاده کنید می توانید تهیه کنید .

در کف خانه :

ترموود فضایی گرم و صمیمی و پر از انرژی مثبت به خانه شما می دهد

ترمووود چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که آیا چوب به‌دست‌آمده از تنه درخت به‌صورت خام برای تولید چوب استفاده می‌شود یا فرآیندی روی آن اعمال می‌شود؟

چوب با وجود زیبایی که دارد متاسفانه ماده ای است که به شدت تحت تاثیر شرایط محیطی قرار گرفته و آسیب پذیر است. اشتعال، از بین رفتن چوب در اثر حمله حشرات مانند موریانه و حتی فرسودگی چوب به دلیل شرایط محیطی تنها گوشه ای از اتفاقات ناخوشایندی است . برای وسایل چوبی رخ می دهد. در این زمان است که به اهمیت ترمووود فنلاندی پی می بریم. چوب ترمووود نوعی چوب است که پس از انجام مکانیزم هایی بر روی آن در برابر حرارت مقاوم خواهد بود. در واقع در فرآیند تولید ترمووود فنلاند از الوار خام استفاده می شود و این الوارها تحت تاثیر فرآیند ترمو قرار می گیرند. مراحل تولید .

برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

ترمووود فنلاند به شرح زیر درست و تولید میشود:

برای تولید ترمووود به کوره هایی با فشار و حرارت بالا نیاز دارید و از طرفی داخل کوره خلاء کامل وجود دارد. برای شما تعجب آور خواهد بود که چوب به گرما بسیار حساس است و در کوره آتش می گیرد. اما فضای خلاء داخل کوره برای محافظت از چوب در برابر سوختن و در عین حال مقاوم ساختن آن در برابر حرارت در نظر گرفته شده است .

چوب در داخل کوره قرار می گیرد. روند افزایش دما باید تدریجی باشد زیرا افزایش ناگهانی و کاهش بعدی دما باعث ایجاد ترک بر روی چوب می شود. ترموود فنلاند با توجه به میزان افزایش دما به دو نوع ترمووود D و قمقمه S تقسیم می شود که اگر افزایش دما بین 180 تا 200 درجه سانتیگراد باشد چوب ترمو S تولید می شود و اگر بین 200 تا 220 درجه باشد. درجه سانتیگراد، چوب ترمو D تولید خواهد شد. از نظر رنگ چوب ترمو D نسبت به ترمو S تیره تر است . زمانی که دما به حداکثر مقدار رسید، زمان کاهش تدریجی دما است که برای این کار از بخار آب استفاده می شود .

مهمترین مزایای ترموود فنلاندی آورده شده است :

همانطور که می دانید مقاومت چوب خام در برابر شرایط محیطی بسیار کم است و در مکان های مرطوب به شدت پوسیده می شود. البته سایر عوامل محیطی مانند دمای بالا یا نور خورشید نیز می توانند باعث پوسیدگی چوب شوند. اما در طی فرآیند قمقمه و اعمال شرایط حرارتی بالا بر روی چوب، دوام بیولوژیکی و پایداری چوب افزایش می یابد. این مقاومت به شما امکان می دهد از ترمووود فنلاند حتی در فضای باز برای ساخت آلاچیق استفاده کنید. زیرا پس از تحمل دمای بین 180 تا 220 درجه سانتیگراد، مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، باران و نور خورشید خواهد داشت .

نفوذ قارچ و موریانه به ترموود :

یکی از مشکلات استفاده از وسایل چوبی در منزل ورود حیوانات موذی مانند موریانه، ساس و قارچ است. خوشبختانه ترموود فنلاندی از مقاومت بیولوژیکی بسیار بالایی برخوردار است و در نتیجه تجهیزات ساخته شده با این نوع چوب در برابر این میکروارگانیسم ها مقاوم خواهند بود .

فرایند کم شدن وزن چوب :

جالب است بدانید در طی فرآیند ترمو، تمامی میکروب ها قارچ ها ادامس های داخل آن پاک می شود. وجود صمغ برای صنعت چوب آزار دهنده است. بنابراین زمانی که این ماده در چوب وجود نداشته باشد، نه تنها کار با آن راحت تر می شود، بلکه وزن چوب نیز کمتر می شود .

تغییر رنگ :

یکی دیگر از مزایای نسخه  فنلاندی تغییر رنگ آن است. همانطور که گفته شد با افزایش دما رنگ چوب به تدریج تغییر کرده و به سمت تیره شدن گرایش پیدا می کند. در نتیجه این چوب های زیبا انتخاب بهتری برای ساخت مبلمان و دکوراسیون منزل خواهند بود . اما بدانید این چوب چه تیره چه روشن بود رنگش غیر قابل تغییر است ترموود فنلاندی از عوض شدن رنگ جلوگیری می کند .

ویژگی های ترموود فنلاندی :

هنگامی که چوب ها در طی فرآیند گرمایش حرارتی در کوره های مخصوص در معرض دمای بالا قرار می گیرند، ویژگی هایی به دست می آورند که دامنه کارایی چوب را برای صنایع مختلف افزایش می دهد.در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم ویژگی های فنلاند ترمووود.هنگامی که چوب ها در طی فرآیند گرمایش حرارتی در کوره های مخصوص در معرض دمای بالا قرار می گیرند. ویژگی هایی به دست می آورند که دامنه کارایی چوب را برای صنایع مختلف افزایش می دهد.

در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم.ابعاد ترموود فنلاندی ثابت بوده و در طی فرآیندهای صنعتی تغییر نمی کند . رطوبت چوب هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا کاهش می یابد و به حالت تعادل می رسد . از آنجایی که رسانایی حرارتی چوب ترمووود فنلاند کاهش می یابد، بنابراین استحکام عایق چوب نیز افزایش می یابد . حتی جالب است بدانید که ترموود فنلاندی می تواند هوا را در منافذ خود نگه دارد، بنابراین عایق عالی در برابر صدا خواهد بودتمام مواد اضافی، از جمله رزین و صمغ، از چوب حذف میشود شوند.
یکی دیگر از ویژگی های ترموود فنلاندی کاهش انعطاف پذیری، کاهش وزن و در نتیجه سبکی آن است .

از دیگر ویژگی های استفاده از چوب ترموود فنلاندی در دکوراسیون :

 • نصب آسان .
 • شستشوی آسان .
 • وزن سبک تری نسبت به چوب معمولی دارد .
 • بهترین عایق صدا و حرارت .
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت، گرما و سرما .
برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

ترموود; چوب نرم یا چوب سخت؟

چوب ترموود فنلاندی به دو دسته چوب نرم و چوب سخت طبقه بندی می شود. ترموود چوب نرم دارای برگ های سوزنی شکل است و در تمام طول سال سبز است. قیمت ترموود چوب نرم بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. وزن این نوع چوب بسیار سبک بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است. صنوبر، کاج و سرو از جمله درختانی هستند که برای تولید ترموود استفاده می شوند. چوب های سخت دارای برگ های پهنی هستند که فقط در اوایل بهار سبز می شوند. اما به مرور زمان در پاییز، برگ های این درخت زرد می شوند. گردو، افرا و بلوط از جمله اقلامی هستند که در ساخت چوب ترمووود استفاده می شوند .

آیا ترموود برایه دکوراسیون مناسب یا  خوب است؟

چوب ترموود یکی از بهترین انواع چوب برای طراحی نما و دکوراسیون داخلی می باشد. در برابر شرایط سخت مقاومت و پایداری دارد. ترمووود محصولی است که تمام زیبایی چوب طبیعی را در کنار مزایای ترموود و چوب طبیعی وارد زندگی انسان می کند .

ماندگاری ترموود چقدر است؟

بر اساس محاسبات مختلفی که بر روی این چوب انجام شده است، طول عمر ترم وود به طور متوسط حدود 30 سال تعیین شده است. این بدان معناست که چوب ترم وود در شرایط مختلف محیطی و تحت تاثیر عوامل مختلف بدون هیچ گونه مشکل یا خرابی ظاهری می تواند تا حدود 30 سال دوام بیاورد .

آیا ترموود فنلاندی نیاز به مراقبت ویژه دارید؟

ترموود دوام خوب و عمر طولانی دارد بنابراین نیازی به نگهداری ندارد. اگر از این چوب برای سونا استفاده می کنید، بهتر است آن را روغن کاری کنید.

ایا ترموود فنلاندی در برابر آتش مقاوم است؟

مقاومت ترموود در برابر آب، آفتاب، باد، آتش و سایش بسیار بالاتر از چوب معمولی است. ترموود نوعی چوب مقاوم است که برای اولین بار در فنلاند تولید شد .

چگونه ترموود فنلاندی را تمیز می کنید؟

استفاده از پولیش و خمیر دندان یکی از بهترین راه ها برای براق کردن سطح ترموود است. برای این روش باید مقداری خمیر دندان را با یک پارچه نخی روی سطح کثیف بمالید و سپس سطح آن را با یک پارچه خشک پاک کنید .

آیا چوب ترموود سازگار با محیط زیست است؟

از آنجایی که در این فرآیند از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و این فرآیند فقط از طریق حرارت و بخار انجام می شود، می توان گفت ترموود با طبیعت سازگار است. زیرا چوب استفاده شده و فرآیند ترموود هر دو طبیعی هستند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند .

 

آلاچیق ترموود فنلاندی یکی از محبوب ترین سازه های ساخته شده با چوب ترمو آلاچیق است. آلاچیق ها با توجه به محل قرارگیری آن در ابعاد و طرح های سفارشی ساخته می شوند. چوب ترمووود یکی از مصالحی است که در ساخت آلاچیق استفاده می شود. ضد آب بودن، مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و آفات چوب از ویژگی های آلاچیق ترموود است .

اگر به دنبال تامین کنندگان چوب ترموود در فنلاند هستید، مسیر درست را پیدا کرده اید. با ما تماس بگیرید .
09128637139
شرکت فونیکس دارایه ترموود با بیش از 10سال سابقه آماده ارسال محصولات خود به سراسر ایران می باشد .

اگر به دنبال محصولات با کیفیت چوب کاج با قیمت مناسب هستید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. برای اطلاع از آخرین قیمت چوب کاج ترمو مناسب برای ساختمان و سایر کاربردها با ما تماس بگیرید .
09128637139
همچنین برایه با خبر شدن از هود سینک گاز و انواع مختلف سنگ هایه مختلف هم می توانید با کمپانی فونیکس تماس بگیرید .

برای اشنایی بیشتر با ترمو وود تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *