فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

سنگ کوارتز توتم ساخت کجاست ؟

 

سنگ کوارتز توتم ساخت ایران است.فلات سنگ اسیا این سنگ را تولید می کند.این سنگ در اصفهان مهندسی می شود و فاقد مواد تاکسیک و سمی است و جزو سنگ هایه رده بالا حساب می شود.سیلیس یکی از مقاوم ترین ماده هایه طبیعی است که سختی اون 7 موس است و 93 درصد سنگ توتم کوارتز از سیلیس ساخته می شود.این سنگ به صورت پدری ریز با زرین ها میکس می شود و وارد سنگ می شود.این سنگ سنگین است و با دستگاه هایه بسیار پیشرفته برش میخورد به ابعاد140 در 300 و عرضه می شود.

این سنگ از مقاومت بسیار بالایی برخورد دار است.ضد ضربه ساییدگی و خط و  خش است.به دلیل داشتن موادی خاص و استحکام بالا اجازه رشد باکتری را نمیدهد حتی با ووجود مرطوب بودن سنگ یا ووجود داشتن اب و حرارت بالا بر سطح سنگ.و این سنگ به نوعی انتی باکتریال حساب می شود.انتی باکتریال به معنی این است که میکروب به داخل و سطح سنگ نفوذ نکرده و بر سطح سنگ هم وارد و یا نفوذ نمی کند.مشخصات سنگ کوارتز توتم الماسی شیشه ای اینه ای و سنگ هایی تزعینی و همچنین این سنگ بسیار نادر به خانه ی شما نمایی خاص و قابل توجه می دهد .برند هایه موجود کوارتز در بازار : کوارتز . کوارتز توتم فلات . کوارتز سایلستون.کوارتز سامسونگ.

همیشه زیبایی ملاک اصلی یک خرید خوب نیست. سنگ کوارتز جدا از نادر بودن و زیبایی خاص خود بسیار استحکام بالا و مقاومت خوبی هم دارد. همچنان ماندگاری بالا و در برابر حرارت باکتری و رطوبت مقاوم است.

نمونه سنگ اجرایی کوارتز
اجرا کننده انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی تماس بگیرید.

سنگ کوارتز چیست ؟

واژه کوارتز از آلمان میاید به معنی استحکام قوی و سخت است.این سنگ در رتبه دومین عنصر کانی فراوان و رایج در دکوراسیون معرفی میشود.سیلیس ازاد در طبیعت بسیار یافت شده و به صورت کوارتز است.این سنگ اکثرا به شکل لوزی پیدا میشود اما انواع بسیار گوناگون هم دارد.کوارتز از سنگ آذرین درنی درست شده و از کوارتز حتی در ساخت میکروسکوپ هم میشه استفاده کرد.طبقه بندی این سنگ سیلیکات است. انواع بسیار فراوان با رنگ مختلف از این سنگ موجود است و پیدا میشود که بسیار جذاب و فانتزی هستند.

همچنین کوارتز هایه کریستالی که به شکل الماس هستند هم بسیار جذابند که در جواهرات هم استفاده میشنود مثل ماکروکریستال.یا نوعی سنگ بنفش که به نام آمیتیست به فروش میرسد و بسیار زیبا و دلنشین است هم از جنس کوارتز است .این سنگ از ذرات بسیار ریز که در کنار هم با مهندسی و ظریف کاری است تشکیل شده.این ذرات ریز با رزین پلی استر میکس شده و در کنار هم میچسبد.دلیل اینکه این سنگ مهندسی شده نامیده میشود این است که پیوند هایه زرین در این سنگ ووجود دارد.همچنین در مکان هایی که نیاز به سنگ بسیار مقاوم نیاز دارند نوعی فلز به این سنگ اضافه میکنند تا مقاوم تر و سخت تر شد.همچنین نیازی به پولیش  ساب و غیره ندارد و همیشه یک دست براق و زیبا است.

برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

 

مزایا سنگ کوارتز توتم عبارت است از :

 •  مقاوم در برابر حرارت .
 • انتی باکتریال و مقاوم در برابر میکروب ها و باکتری هایه ساده و پیشرفته .
 • مقاوم در برابر خط و خراش و اسیب هایه جزعی و جدی.
 • سطحی سخت و تراکم ذرات بالا.
 • مقاوم در اتش سوزی یا حرارت بسیار بالاتر از معمول.
 • مقاوم در برابر رطوبت و سرد و گرم شدن آنی.
 • نظافت بسیار اسان و جرم و خاک نبستن بر سطح این سنگ.
 • درخشندگی بی نظیر حتی بعد از گذشت مدت ها .
 • تنوع بالا در طرح و رنگ مدل هایه این سنگ بسیار بالا است.
 • عمر مفید طولانی بدون نیاز به ساب و پولیش .
 • دوام بالا و ثبات این رنگ.

 

مراقبت و تمیز کردن سطح سنگ در برابر لکه ها :

تمیز کردن سطح سنگ کوارتز توتم بسیار اسان است. اصلا این سنگ وقت گیر نیست. برایه تمیزی و درخشندگی این سنگ لازم نیست وقت خود را هدر بدهید. اگر با لکه هایی ساده روبرو شدید بر سطح سنگ کوارتز توتم دستمالی را با آب خیس و مرطوب کنید بر سطح این سنگ بکشید.در صورت لزوم و لکه هایی مقاوم تر شما می توانید از مواد شوینده و ضد فرسایش استفاده کنید.این مواد را بر اسفنج یا پارچه خود بریزید به سطح لکه گیر شده بکشید و بعد ان را با اب زیاد بشویید.

لکه هایی بسیار سخت تر مثل روغن جامد و مایع و لاک ناخن و شمع و … با کاردک می توانید جمع کنید و سطح تمیز می شود.اگر لکه هایی آهکی و شیمیایی سطح سنگ کوارتز توتم را فرا گرفت . شما باید محلولی سفید کننده رو بر سطح لکه ها بریزید و یک دقیقه صبر کنید تا این سطح صاف و بی لکه شود.همچنین حتما بعد ان را با اب فراووان بشویید.مازیک و خودکار به راحتی با سفید کننده پاک می شود.

 

مراقبت و نگهداری سنگ کوارتز توتم :

نگهداری و مزایایه سنگ کوارتز توتم بسیار اسان و راحت است.این سنگ را جوری تولید کردند که نیاز به مراقبت وسواسی نداشته باشد .کوارتز توتم داخل خود کوارتز طبیعی دارد که باعث سختی بسیار بالا ان می شود. شما به هر جسمی چه ظریف و چه بسیار قوی و با استحکام بالا فشار نادرست وارد کنید اسیب میبیند. این سنگ مقاومت بسیار بالایی دارد اما حواستان باشد استفاده درست داشته باشید نسبت به این سنگ .اگر فندک یا چوب کبریت روشن بر رویه سنگ قرار بدهید حرارت ان اسیبی به سنگ وارد نمی کند. اما وسایلی با حرارت بسیار بالا مثل جسمی فلزی یا مسی که تایم بالایی بر رویه گاز مانده است برایه گذاشتن بر رویه سطح سنگ کوارتز توتم قبل ان سه پایه ایی بر رویه سطح سنگ بگذارید.

اگر قهوه کافئین ادامس روغن اسیتون بر رویه این سنگ ریخت نگران نباشید و به اسانی پاک می شود.اما اگر اسید هایی با درصد قلیایی و اسیدی بالا بر سطح این سنگ بریزید قطعا به سطح داخلی و بیرونی سنگ اسیبی جدی وارد می کند .

 

مقاومت سنگ کوارتز توتم در برابر حرارت :

این سنگ از سختی بالایی برخورد دار است اما حواستان را جمع کنید که سطح سنگ معمولا خونک یا سرد است و اگر شما به صورت سریع جسمی داغ مثل قابله بر رویه ان بگذارید دما عوض شده و بعد چندبار فشار دمایی و شوک حرارتی این سنگ اسیب یا ترک میخورد و یا در کمترین حالت خط و خش می افتد.

 

مقاومت و سختی سنگ کوارتز توتم :

این سنگ بسیار سطح و درون مقاومی دارد که باعث می شود جلویه خط و خراش و شکستن را بگیرد اما نفوذ و اسیب ناپذیر نیست. شما نیاز نیست همیشه حواس خود را جمع کنید اما اگر وسیله ای با قدرت بالا مثل دریل روشن با مته در دست دارید نباید به سطح سنگ برخورد کند.

 

رنگ بندی سنگ کوارتز توتم :

این صفحه سنگ دارایه رنگ بندی بسیار ویژه مختلف منحصر بفرد و نادر است. شما تقریبا در هر رنگی که بخواهید می توانید از این صفحه سنگ کوارتز توتم یک نمونه پیدا کنید و به دکوراسیون خود جلا و زیبایی خاصی بدهید.همچنین در ابعاد 140 در 300 سانتی متر.

 

 

تفاوت هایه سنگ کورین و کوارتز توتم :

 

برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره 09128633179
برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

سنگ کورین چیست ؟

کورین سنگی مصنوعی است.این سنگ 60 درصد خورد را از آلومینا تشکیل میدهد. سنگی مهندسی بر پایه مواد شیمیایی. دیگر مواد شیمیایی که در این سنگ استفاده شده میتوان به متیل متاکریلات اشاره کرد. در کل 6 درصد یا کمتر از سنگ مواد طبیعی است. این سنگ در انواع مختلف رنگ بندی ها با ابعاد مختلف برایه خرید توزیع میشود.در صفحه سنگ کورین هیچ درزی باقی نمیماند.همچنین این سنگ در مقابل رطوبت سینک هم مقاوم است.همچنین در صورت آسیب دیدگی کورین به آسانی ترمیم شده و به شکل روز اول برمیگردد.این سنگ طرح رنگ هایی به شکل مات هم دارد که بسیار آس و شیک هستند.ضخمات کورین به 12 و 9 میلی متر تولید میشود.این سنگ همچنین آنتی باکتریال کامل است به دلیل مواد شیمیایی که در سطوح بیرونی و داخلی ان بکار رفته است.

همیشه زیبایی ملاک نیست و کیفیت هم مهم است. این دوسنگ بسیار با کیفیت هستند اما یک سری مقایسه ها انجام میدهیم که شما صفحه کابینت مد نظر خود را پیدا کنید. در زیبایی جفت سنگ طرح رنگ هایه بسیار بسیار مختلف دارند. در ابعاد مختلف هم همینطور شما هر سایزی بخواهید برش میخورد در متریال مختلف.سنگ کوارتز توتم سنگی طبیعی تر است نسبت به کورین.سنگ کورین ترمیم آسان تری دارد نسبت به کوارتز توتم .در صفحه کابینت کورین میتوانید درز ها را کامل بپوشانید که انگار از اول وجود نداشتند.سنگ کورین از کوارتز توتم ارزان تر است.صفحه کابینت کوارتز در برابر خراشیدگی مقاوم تر از کورین هستند.

اما کورین اگر آسیبی ببیند اسان تر مثل روز اول و ترمیم میشود که در کوارتز توتم ترمیم سنگ دشوار تر است یا حتی غیرممکن.سنگ کورین 94 درصد مصنوعی یا شیمیایی است و کوارتز توتم 93 درصد طبیعی. صفحه کابینت کوارتز توتم عایق گرما است و ظروف داغ آسیبی به آن وارد نمیکنند اما برعکس کورین در حرارت زیاد ممکن است آسیب ببیند.

درست است که کورین ترمیم اسان تری دارد اما نگهداری و یک دست ماندن ان همچنان سخت تر از کوارتز توتم است.کورین یک نام تجاری است توسط شرکت دپونت اما کوارتز توتم اسمی از ماده طبیعی یا یک سنگ طبیعی است.کوارتز توتم تنوع رنگ زیادی دارد اما در صفحه کابینت کورین به دلیل ووجود رنگ هایه مصنوعی رنگ بندی هایه بسیار بسیار مختلف و متنوع تری ووجود دارد.همچنین در لکه گیری هر دو صفحه انتی باکتریال و لکه هستند و بسیار اسان و سریع پاک میشوند.

 

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم در مقاومت و سختی ؟

سنگ کوارتز توتم مقاومت بیشتری در رابطه با اسیب دیدگی در برابر دما گرما و خراش دارد اما قابل ترمیم شدن نیست.

سنگ کورین مقاومت کمتری نسبت به کوارتز توتم در برابر حرارت بالا و خط و خراش دارد اما با یک ساب یا پولیش مثل روز اول خود ترمیم میشود.

 

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم  در شکاف و درز ؟

صفحه سنگ کورین درز و شکافی ندارد و با زدن چسب هم رنگ سنگ شما یا بی رنگ کامل درز و شکاف ها غیرقابل دید میشوند.

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم در انعتاف؟

انعتاف و خم پذیری سنگ کورین بیشتر از سنگ کوارتز توتم است زیرا کوارتز توتم سنگی طبیعی و مقاوم و خشک تر است.

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم در وزن و ابعاد ؟

جفت سنگ در حدود یک رنج وزن قرار دارند در شرایطی که هردویه این سنگ ها از سنگ طبیعی(( لینک داخلی مقاله ای که راجب سنگ طبیعی گرانیت نوشتمو اینجا باید کپی کنیم رو )) سبک تر هستند.

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم در تعمیر و ترمیم؟

سنگ کورین با ساب مثل روز اول شده و تعمیر ان اسان است.اما صفحه سنگ کوارتز توتم  بسیار سخت یا غیر ممکن است به دلیل ووجود درز و شکاف در بین این سنگ و همچنین غیرقابل خم پذیری بودن.

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم درقیمت؟

بالاتر گفتم کوارتز توتم از کورین گران تر است اما در کل در یک رنج قیمت هستند با اختلاف کم.صفحه سنگ هایه کوارتز توتم رگه دار که بسیار شیک و خاص هستند اختلاف قیمتی زیادتری نسبت به کورین دارند. در کل میتوان گفت کوارتز توتم گران تر از کورین است.

 

مقایسه صفحه کابینت کورین و کوارتز توتم در برابر باکتری و خاک ؟

هر دو سنگ انتی باکتریال هستند اما کورین به دلیل داشتن مواد ضد باکتری و شیمیایی در خود بسیار مقاوم تر است . اما کوارتز توتم هم بسیار در برابر خاک مقاوم است .

 

تفاوت کوارتز توتم و کوارتز خارجی :

از لحاظ قیمتی کوارتز خارجی بالاتر است و کوارتز توتم مقرون به صرفه تر است.

کوارتز توتم بسیار مقاوم است و به اسانی خط و خراش و اسیب نمی بیند مگر اینکه شما به قصد بخواهید بر رویه سطح ان خط بندازید. اما کوارتز خارجی بسیار بسیار مقاومت بالاتری نسبت به توتم دارد و اصلا خط و خراش نمی افتد.

 

از لحاظ رنگ بندی هردو بسیار رنگ بندی هایه مختلف دارند و طرح هایی خاص.

 

از طرف حرارت و مقاومت گرمایی هردو بسیار مقاومت دارند در برابر اتش  سوزی و حرارت. اما کوارتز خارجی حتی در اتش سوزی به اندازه یک سر سوزن هم لکه نمی گیرد .

 

از لحاظ مقاومت در برابر لکه گیری هر دو در یک سطح هستند و هردو انتی باکتریال اند.

 

و در برابر رطوبت هردو مقاوم هستند.

 

در نتیجه همیشه زیبایی ملاک نیست. سایت فونیکس برایه شما اختلاف سنگ هایه کوارتز خارجی و کوارتز توتم و کورین را شرح داد. شما نسبت به دکوراسیون خونه خود یا مغازه و مکان هایه تجاریتان استفاده کنید .

برای خرید کوارتز تماس بگیریدد .

برای خواندن مطالب بیشتر در باره کوارتز کلییک کنید .

 

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *