فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

مزایاو معایب صفحه سنگ کورین و کوارتز چیست؟ کدام بهتر است؟

برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

کدام صفحات برای صفحه ی کابینت مناسب تر است؟

سنگ های کوارتز و کورین همان‌طور که جنس صفحات  کابینت متفاوت است، ویژگی‌ها و قابلیت‌های هرکدام از آن‌ها هم متفاوت هست. به‌عنوان مثال برخی صفحه هات مانند کوارتز بسیار مقاوم هستند. و برخی دیگر زودتر  خراش برمی دارند ولی قابل ترمیم هستند و  یا توان زیادی برای تحمل فشار بار زیاد را ندارند. درواقع کانتر قلب آشپزخانه کانتر کابینت این قابلیت را دارد که شما از آن در هنگام آشپزی های خود استفاده کنید. در صورتی که اندازه آن به حد کافی بزرگ باشد.
میتوانید هنگام غذاخوردن حتی از آن  به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده کنید .
امروزه با زیاد تر شدن .تنوع انواع صفحه کابینت انواع زیادی از ان به بازار راه یافته اند. که میتوان به کوارتز و کورین نیز اشاره کرد. که بخاطر ویژگی های ظاهری و جنس مد نظر بسیاری از طراحان قرار گرفته. نام سنگ کوارتز از نام سنگی معدنی با درجه سختی بسیاربالا گرفته شده است.
این سنگ ها چه از نظررنگ چه قیمت و مقاومت تفاوت های زیادی دارند. در این مقاله سعی داریم به این تفاوت  ها به پردازیم.
سنگ کوارتز  که به صورت کانی در طبیعت پیدا می شود. از زیر مجموعه های خانواده  سیلیس که در صنعت های مختلفی از جمله  چینی سازی سند پلاست ریخته گری  قالب ریخته گری و … نیز کاربرد دارد.
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره09128633179
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

سنگ کوارتز

بر خلاف تشکیل شدن از حدود 93% از سنگ سیلیس یک سنگ مصنوعی محصوب میشود. زیرا  حدود 7% از مواد تشکیل دهنده ان مواد پلیمری رنگ دانه و رزین تشکیل میشود . و نمیتوان به این سنگ سنگ طبیعی گفت و به دلیل وجود میزان  زیادی از سنگ های معدنی  در این کالا خواص مشابه سنگ طبیعی دارد.  سنگ کوارتز در بین صفحات مصنوعی نزدیک ترین به سنگ طبیعی هستند.

سنگ های کوارتز طول عمر بسیاربالایی دارند و در اثر گذر زمان زیبایی خود را از دست نمی دهند  و نیازی به ساب و پولیش ندارند.

سنگ  کوارتز به دلیل داشتن حدود نود درصد سنگ سیلیس درون خود دارای خواصی  مشابه ان نیز می باشند  ما نند مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت   سنگ کوارتز  نیز مانند سنگ های طبیعی  در محل اتصال دو قطعه درز اتصال را نشان میدهد. که مجموعه ما  با کمک دانش و تجربه ای که طی سال ها تلاش به دست اورده می تواند با استفاده از  دانش فنی خود این درز ها را تا حد امکان کمرنگ جلوه دهیم. و کار تراز اول تری نسبت به بسیاری از رغبا به شما ارایه دهیم.

صفحات کوارتز کاملا ضد اب و انتی باکتریال هستند .به نحوی قابلیت اجرای انها در اب نما ها و حیط های مرطوب برای انها مشکلی ایجاده نمی کند.

صفحات کوارتز در برابر خط و خش بسیار مقاوم هستند.  به نحوی که این صفحات خش نمی افتد. و امکان دارد در اثر کشیده شدن جسمی سخت و خشن بر روی انها امکان دارد. در سطح آن ها  خطوطی ایجاد شود در کوارتز امکان استفاده از ساب و پولیش برای برداشتن خطوط وجود ندارد و این صفحات در صورت آسیب امکان ترمیم وجود ندارد.
دیوار پوش کوارتز نیز مانند دیگر متریال ها می تواند زیبایی دو چندانی به محیط ببخشد.  درصفحات کوارتز هرگاه طول دیوار پوش هم مانند  صفحه از طول ورق بیشتر شود. خط درز اتصال قابل مشاهده  میباشد.
در این صفحات لبه کار به  صورت ابزار خور و ساده به قطر 3 و 5 سانت اجرا می شود. که به سفارش مشتری بیشتر نیز می شود .
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره09128633179
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

محاسبه قیمت این صفحات چگونه است ؟

قرنیز صفحه

در صورتی که شما دیوار پوش استفاده  نکنید. میتوانید با یک قرنیز 5 سانتی  به کار خود جلوه و زیبایی ببخشید.

طرح  صفحات کوارتز

بخشی از قیمت گزاری این صفحات بر اساس رنگ بندی سایز دانه ا انجام می شود. به نحوی که هر چه دانه ها درشت تر شوند قیمت بالاتر می رود و در بالا ترین رده قیمت شاهد حضور کورین های رگه دار و ابر بادی می باشیم. این هم برای کوارتز ایرانی هم برای کوارتز خارجی صدق می کند .

عرض استاندارد کوارتز

در صفحات کوارتز  کار به صورت متر طول به بازار عرضه می شود.  به طوریکه طول یک متر در عرض 65 سانتی متر یک متر کار محاسبه می شود  ودر صورت بیشتر شدن . عرض کار تا  80 سانتی متر ضریب 1.5 در صورت بیشتر شدن از 80 تا 120 ضریب 2 می خورد . مثلا  یک  متر صفحه به  عرض 65 تا 80 سانت  = با 1.5 متر کار و اگر عرض صفحه از  80 تا 120 باشد  2 متر کار محاسبه می گردد .

میزان عرض پیشانی

معمولا تا عرض 5 سانت به صورت رایگان و در صورتی که عرض آن بیشتر شود . به نسبت عرض صفحه   و اینکه نیاز است ورق دیگری استفاده شود یا خیر قیمت آن محاسبه می شود .

نگه  داری صفحات کوارتز

صفحات کوارتز تقریبا در برابرهمه چیز مقاومت نسبی دارد ولی  باز هم باید یک سری  چهار چوب هارا رعایت شود.
صفحات کوارتز اگر بلند مدت ماده ی اسیدی مانند آب لیمو  ماست یا مواد این چنینی بر روی سطح انها باقی بماند ممکن است. دچار لکه و آسیب شوند.
بهتر است برای تمیز کاری انها تا حد ممکن از مواد اسیدی مانند جوهرنمک استفاده نشود .
برای شستشوی این صفحه وکندن چیز هایی که بر روی ان مانده و خشک شده از سیم های ظرف شویی استفاده نکنیم با  دستمال یا چیز هایی با زبری کمتر که  استحکاک کمتری ایجاد کند.

برند های کوارتز

در کوارتز های خارجی برند  لوته <loote> کره  سایلستون اسپانیا می باشد. که اینها از نظر قیمت با اختلاف کمی در یک سطح هستند. در کوارتز ایرانی  کوارتز برد استون کوارتز توتم  کوارتز کایند استون می توان اشاره کرد. که توتم و کایند استون از نظر قیمت و کیفیت در یک سطح قرار دارند. در صورتی که برد استون هم قیمتی ارزان تر است هم کیفیت پایین تری دارد.

 

 

برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره09128633179
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128633179
برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

سنگ کورین

سنگ کورین نیز مثل سنگ کوارتز نوعی سنگ مصنوعی میباشد. اولین بارشرکتی امریکایی به نام دوپونت محصول کورین را تولید کرد. ابتدا این شرکت فعالیتی در زمینه صفحات پلیمری داشت. که این صفحات را اختراع کرد. بعد از  گذشت مدتی این شرکت از زمینه رقابت به کنار رفت زیرا شرکت های قدرتمندی مانند سامسونگ یا استارون و ال جی پا به عرصه رقابت در این زمینه گذاشتند.
دستور ساخت کورین در هر شرکت متفاوت است ولی  به صورت حدودی  70% از مواد پلیمری تشکیل شده و 30% از پودر سنگ تشکیل می شود.
سنگ کوین از لحاظ مقاومت در برابر خط خش از صفحات دیگر ظعیف تر است به نحوی که نباید از سطح  آن برای خرد کردن میوه سبزیجات  استفاده کرد زیرا با برخورد چاقو با سطح کورین امکان خط و خش افتادن ان وجود دارد.
از دیگر ویژگیهای کورین می توان به همپوشانی درز ها وایجاد سطح یکدست اشاره کرد متریال کورین نیز باید مانند دیگر متریال ها به صورت تکه تکه به محل نصب بیاید. ولی کورین  دارای چسب هایی همرنگ خود صفحه  است. که به وسیله انها در صورت اجرای درست نباید هیچ درزی دیده شود.  یکی از معبار های اجرای درست کورین دیده نشدن درز های ان است.
از انجایی که این متریال ضد لکه ضد اب و ضد رسوب است این متریال میتواند یک انتخاب برای اجرا در سرویس های بهداشتی  آزمایشگاه ها ومراکز درمانی باشد  چیزی که باعث می شود این متریال یک متریال ایده ال برای اجرا در این محیط ها باشد این است که هیچ با کتریی امکان زیستن در این متریال را ندارد و این متریال کاملا آنتی باکتریال است.
دیوارپوش کورینی این متریال هم مانند سنگ های دیگر میتوان با  همان رنگ صفحه این متریال را به صورت یکپارچه روی دیوار متصل به صفحه نیز اجرا کرد. همچنین دیوار پوش این متریال نیز مانند  صفحه ان یکپارچه دیده و اجرا میشود.
سینک کورین در شکل های مختلف به صورت دو لگن و  تک لگن  عرضه می شود. نیز مثل دیوار پوش این محصول کاملا بدون درز به صفحه متصل می شود . بدون داشتن هیچ درزی  که محل تجمع باکتری ها شود بر روی صفحه نصب می گردد .
در این صفحات لبه کار به  صورت ابزار خور و ساده به قطر 3 و 5 سانت اجرا می شود که به سفارش مشتری بیشتر نیز می شود .

نگه داری صفحات کورین

صفحات کورین به صورت کاملا یک پارچه  بدون درز به شما ارایه می شود.  که با رعایت نکات کلیدی می توان  زیبا یی و درخشندگی ان را تا مدت ها حفظ کرد .

نحوه محاسبه قیمت کورین

برای اینکه بتوانید از هزینه های خود به صورت حدودی یک بر اورد قیمت کنید. نیاز هست فاکتور های زیر را در نظر بگیرید.

عرض استاندارد کورین

صفحه کورین به صورت متر طول به شما عرضه می شود . به طوریکه این صفحات به طول یک متر در عرض  60 تا 65 سانتی متر عرضه میشود به طور مثال ما یک  صفحه به طول یک متر به عرض 120 سانتی متر داریم . عرض صفحه چون دو برابرعرض استاندارد است  کار ضریب 2 می خورد و متراژ ان دو متر کاراست .

میزان عرض پیشانی

معمولا تا عرض 5 سانت به صورت رایگان و در صورتی که عرض آن بیشتر شود. به نسبت عرض صفحه   و اینکه نیاز است ورق دیگری استفاده شود یا خیر قیمت آن محاسبه می شود .

قرنیز صفحه

در صورتی که شما دیوار پوش استفاده  نکنید میتوانید با یک قرنیز 5 سانتی  به کار خود جلوه و زیبایی ببخشید قرنیز اگر به صورت 90 درجه اجرا شود رایگان و اگر به صورت کرو اجرا شود آن حدود متری 300 هزار تومان به قیمت اضافه می شود.

برند صفحه کورین

در برند های کورین  های مانند کورین استارون <سامسونگ>کورین  ال  جی  و کورین  هنکس قیمت ها تقریبا همه در یک رنج  هستند.  با کمی تفاوت قیمت  که کورین هنکس نسبت به  دو کورین دیگر دارد کورین های کره ای  از گران به ارزان سامسونگ  ال جی و هنکس می باشد .
در کورین های ایرانی مانند اورانوس آتی استون  و می سی می باشد که رنج قیمت ها مانند کورین های خارجی به هم نزدیک است. کورین های ایرانی از گران به ارزان آتی استون  اورانوس و می سی می باشد . اورانوس دست به اقدامی زد و صفحات خود را با دو طیف کیفیت روانه بازار می کند صفحات درجه یک خود را با نام اورانوس و درجه دو خود را با نام  میسی روانه بازار می کند. آتی استون هم بیشتر در تولید صفحات رگه دار و ابر بادی فعالیت دارد. در این میان برند کورینی به نام نیکان نیز وجود دارد که از تمام موارد بالا مقرون به صرفه تر است. ولی این کورین از نظر کیفیتی دارای ضعف می باشد .
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با شماره
09128633179

طرح صفحات کورین

بخشی از قیمت گذاری این صفحات بر اساس رنگ بندی سایز دانه  انجام می شود به نحوی که هر چه دانه ها درشت تر شوند قیمت بالاتر می رود و در بالا ترین رده قیمت شاهد حضور کرین های رگه دار و ابر بادی می باشیم. این هم برای کورین ایرانی هم برای کورین خارجی صدق می کند .

در آخر کورین و کوارتز دو متریال جدا گانه هستند که تا حدود زیادی غیر قابل مقایسه هستند  هرکدام ویژگی ها خاص خود را دارند .

برای انتخاب هر کدام از این متریال ها بایستی به چند نکته مهم توجه فرمایید :

1 سبک اجرای کابینت در انتخاب صفحه و نوع جنس آن تاثیر گزار است . (کلاسیک – نئوکلاسیک – مدرن )
2 توجه داشته باشید نور فضا در انتخاب رنگ بسیار نقش مهمی دارد . فضاهایی بابرخورداری از نور مستقیم میتوانند از رنگهای تیره نیز استفاده کنند . و در فضاهایی که نور غیر مستقیم وجود دارد حتی الامکان از رنگهای روشن استفاده شود .
3 هارمونی رنگ و جنس بین صفحه کابینت و بدنه ها بسیار حائز اهمیت است.
مجموعه فونیکس با توجه به فضای تخصصی ، کادر مجرب ، تنوع و خلاقیت در تولید سعی دارد تا تمام توقعات مشتریان محترم را به نحوی احسن اجرا کرده و زیبایی را به خانه های شما هدیه دهد .

بازرگانی فونیکس

مجموعه فونیکس به صورت تخصصی در زمینه فروش و اجرای صفحات کابینت ، ترموود و کورین و کوارتز و … به صورت تخصصی فعالیت می کند. با دارا بودن نماینده فروش فعال در سطح کشور و همچنین دارای بزرگترین نمایشگاه دکوراسیون لوکس در کشور مفتخر هستیم . بالاترین کیفیت متریال و خدمات را به شما همکاران و مشتریان عزیز ارائه دهیم. محصولات فونیکس شامل :  ، اجرای کورین ، اجرای کوارتز و صفحه کابینت ، سینک گرانیتی و سینک استیل ، هود و گاز رومیزی ،ترمووود می باشد.

سفارش سنگ کوارتز

کورین

تفاوت کوارتز ایرانی با خارج

کورین ایرانی یا کورین خارجی

 

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *