فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

ترمووود یو تی اس UTS

ترمووود یو تی اس

ترمووود یو تی اس (UTS) چیست و چه مزایای منحصری دارد؟

یو تی اس چیست و چه مزایایی دارد؟ آیا چوب یو تی اس مناسب برای دیزاین داخلی است؟ دکوراسیون و طراحی داخلی امروزه با وجود متریال نوینی مانند یو تی اس چه تغییراتی داشته است؟ آیا دنیای معماری داخلی به سوی استفاده از متریال چوبی و طبیعی رفته است؟ با توجه به طراحی و تولید عمده ترمووود یو تی اس و مزایای بسیاری که دارد در این مقاله سعی داریم به طور کامل این نوع چوب را معرفی کنیم. ترمووود یو تی اس حاصل فرآوری چوب درختان است که به شکلی مکانیزه تولید می شود. امروزه میزان استفاد از متریال چوبی در سرتاسر جهان به شکلی خاص افزایش یافته است.

ترمووود یو تی اس

برای خرید و مشاوره با 6761902-0912 ، 91302560-026 تماس بگیرید.

 

چوب الهام بخش به انسان و روح بخش به محیط است. بسیاری از طراحان داخلی همه چیز را بر مبنای چوب طراحی می کنند. اما استفاده از چوب به شکلی که در طبیعت وجود دارد شاید دارای معایب بسیاری باشد. مطالعات و اختراعات نوین سبب تولید چوب فراوری شده به شکل ها و در اندازه های گوناگون بوده است. یکی از این فناوری های خاص را می توان ترمو کردن چوب نامید. از مهم ترین نمونه های چوب ترمو شده یا ترمووود همین یو تی اس است. یو تی اس به شکل گسترده از چوب درخت کاج به دست می آید. با ما در فونیکس همراه باشید تا به طور کامل با این محصول نو آشنا شوید. در این مقاله با ویژگی های خاص ظاهری یو تی اس آشنا خواهید شد.

ترمووود یو تی اس

UTS، یو تی اس چیست؟

یو تی اس از انواع تولیدات ترمووود است و تمام مزایا و ویژگی های این فراورده را دارا است. یو تی اس عموما از چوب درختان کاج حاصل می شود. این محصول  دارای زبانه در قسمت پشت آن است و نری چوب با زاویه بسته طراحی شده است. در تولیدات یو تی اس شیار هایی موازی با نیمه عمیق چوب وجود دارد که با گره خوردن در یکدیگر مانع از تاب خوردن صفحه می شوند.

این محصول در واقع به شکل نود درجه و با زاویه ای قائم تولید می شود. فاق و زبانه یو تی اس به صورتی ویژه برای استفاده در نما به این شکل طراحی شده است. در واقع نوع ترموود مناسب برای به کار بردن در نما، یو تی اس است. و این به دلیل شکل ظاهری خاص و زاویه آن است که محصولی مناسب برای به کارگیری در دیزاین و کاور کردن نما است. اگر به طور کامل با فرآیند ترمو کردن چوب آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم ادامه  مطلب را مطالعه کنید.

خواندن این مطلب
ترمووود ایرانی

ترمووود یو تی اس

ترمووود، سبک خاص فرآوری چوب!

پیش از آن که بخواهیم با ویژگی های UTS آشنا شویم بهتر است ترمود را به طور کامل بشناسیم. این فعالیت را در عبارتی ساده می توان به این شکل تعریف کرد؛ حرارت دادن چوب در دستگاه های مناسب به منظور افزایش استحکام و تشدید ویژگی ها و مقاومت چوب. ترمو کردن برای اولین بار در کشور فنلاند مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفت.

این عمل نخستین بار در سال های 1930 میلادی در اروپا مورد تحقیق دانشمندان قرار گرفت. امروزه فنلاند و بسیاری از کشور های اروپایی از صادر کنندگان بسیار بزرگ ترمووود در جهان هستند. این متریال با استفاده از ابزار های مدرن و کاملا اختصاصی تحت حرارت های بسیار بالا  قرار می گیرد و به شکلی مکانیزه تولید می شود.

ترمووود یو تی اس

ویژگی خاص ترمووود یو تی اس UTS

در پشت هر صفحه یو تی اس شیار هایی وجود دارند که برای جلوگیری از شکستن و آسیب دیدن چوب است. به این شکل است که در هنگام تغییر دما و سرد و گرم شدن، با انقباض و انبساط ناشی از آن آسیبی به متریال نمی رسد. ترموود یو تی اس در حاشیه ها دارای زبانه هایی است که سبب قفل شدن ورقه های یو تی اس در هم می شود. به این دلیل، نصب آسان و سریع نیز از ویژگی های این متریال محسوب می شود.

ترمووود یو تی اس

چرا ترمووود یو تی اس UTS؟

یو تی اس محصولی مدرن و بر پایه تکنولوژی است که به دلیل نوع خاص فراوری آن دارای مقاومت بالایی است. ویژگی ها و خصوصیاتی که در انواع محصولات ترموود از جمله UTS وجود دارد آن را مبدل به محصولی پرکاربرد نموده است. از جمله در عرصه های طراحی مد و دیزاین داخلی در انواع محیط های داخلی و خارجی می توان با خیالی آسوده از این متریال استفاد نمود.

مقاومت و استحکام این متریال چوبی در کنار زیبایی طبیعی و حالت بکر آن که کاملا حفظ شده است سبب شگفتی طراحان داخلی گشته. به طوری که می توان گفت پس از اختراع این متریال انواع طراحی دکوراسیون با چوب دچار دگرگونی شده است. هوشمندانه ترین انتخابی که در زمینه طراحی با چوب برای نما و دیزاین می توان استفاده نمود یو تی اس است. چرا که یو تی اس با زیبایی منحصر و استحکام در مقابل انواع آسیب های طبیعی به نوعی شاهکار است.

خواندن این مطلب
کفپوش ترمووود چیست؟

ترمووود UTS

کاربرد های ترمووود یو تی اس UTS چیست؟

 • نمای داخلی
 • نمای خارجی ساختمان های مسکونی، اداری، کافی شاپ ها و…
 • تابلو ترمووود
 • سردر فروشگاه ها
 • آثار تزئینی در گالری ها و مکان های هنری
 • و…

ترمووود UTS

مهم ترین کاربرد ترمووود یو تی اس UTS

مهم ترین استفاده ای که از این محصول شده است در نمای خارجی ساختمان ها بوده است. پیشنهاد ما برای نهایت بهره برداری از ویژگی های این محصول استفاده از آن در نما است. با توجه به طراحی نمای ساختمان ها طی سال های گذشته که به شدت به سمت متریال چوبی رفته است می توان این نکته را درک نمود. ویژگی های عالی و شگفت انگیز ترمووود یو تی اس و شیوه نصب خاص آن سبب شده اند در این مورد کاربرد داشته باشد.

چوب یو تی اس تمامی ویژگی های مناسب برای استفاده در نمای خارجی انواع ساختمان ها را دارد. با نگاهی به نمونه های اجرا شده و زیبایی فوق العاده ای که حاصل شده است می توانید به آنچه گفته شده پی ببرید. امروزه از رایج ترین پروژه های طراحی نمای ساختمان؛ مانند انواع کافی شاپ، رستوران، گالری، فروشگاه، مراکز خرید، مراکز آموزشی و مراکز درمانی استفاده از ترمووود یو تی اس است.

ترمووود UTS

ابعاد ترمووود یو تی اس UTS

ترمووود مدل 117 × 19 PINE-UTS؛ یا همان یو تی اس در ضخامت هایی تولید می شود که مناسب برای استفاده در نمای ساختمان باشدو اغلب این محصول توسط کارخانه ها در ابعاد 16 میلیمتری تا 20 میلیمتری تولید می شوند. و تفاوت این ضخامت ها با توجه به کاربردی که جهت آن خریداری می شود متغیر است. بنابراین این محصول که زیر مجموعه ای خاص در خانواده ترمووود است دارای انواع مختلفی است.

ترمووود UTS

 خصوصیات ترمووود یو تی اس یا PINE-UTS

 • شیار های زیبا با قفل شدن ورقه ها در یکدیگر
 • طرح ها و رنگ های طبیعی و تاثیر گذار بر محیط و انسان
 • انرژی فوق العاده بالای چوب و زیبایی بکر آن
 • مقاومت بسیار عالی در برابر انواع اسید ها
 • مقاومت بسیار عالی در برابر حشرات
 • استحکام نسبت به حرارت و آتش
 • استحکام در برابر فشار، وزش باد و طوفان
 • خاصیت ضد آب بودن وعدم جذب رطوبت
 • دوام و ماندگاری طولانی به دلیل فناوری بخار
 • سبک و کم وزن است بنابراین مناسب برای نمای ساختمان
 • مقاوم در برابر انواع آلودگی های شیمیایی مانند قارچ و کپک
 • مقاوم در برابر تخریب توسط اشعه های خورشید
خواندن این مطلب
تابلو ترمووود

ترمووود UTS

خوبی های ترمووود یو تی اس UTS

این محصول تمامی ویژگی های ترموود را دارد. به علاوه تمامی محصولات ترموود از جمله یو تی اس محصولی از دل طبیعت هستند. این متریال تجزیه پذیر است و آسیبی به محیط زیست نمی رساند. یو تی اس از این جهت نیز برای نما بسیار مناسب است که عایق صدای بسیار قدرتمندی است. دوام بسیار بالای آن و عدم پوسیدگی و تاب برداشتن نیز می تواند خصوصیتی منحصر در این متریال باشد.

هزینه  خریداری نصب یو تی اس با توجه به ویژگی های خاص آن نیز سبب افزایش محبوبیت آن شده است. که شاید تنها عیب این محصول هزینه ی بالای آن به نسبت دیگر متریال چوبی باشد. اما بدون شک هیچ یک از دیگر محصولات چوبی دارای چنین ویژگی هایی نیستند. انعطاف پذیری بسیار عالی و مقاومت در برابر اشعه های نور نیز در لیست ویژگی های ترمووود یو تی اس می گنجند.

ترمووود UTS

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر هر مطلبی که می خواهید بگید ما براتون انجام اماده می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *