فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

پرگولا

برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

پرگولا چیست؟

یکی از عناصر معماری مدرن که البته در تاریخ معماری باستان هم مورد استفاده قرار گرفته است. پرگولا یکی از انواع سازه های چوبی است که اصولا از زنجیره تیر های چوبی در سقف و ستون های چوبی طراحی شده است. پرگولا اغلب سازه ای با نیمکت است که در فضای سبز مانند باغ، پارک، کنار دریاچه و بام خانه ها نصب می کنند. این سازه معمولا به همراه نیمکت و یا میز و صندلی بنا می شود تا بتوان در آن به استراحت پرداخت. جلوه ای که این سازه به محیط هایی مانند روف گاردن می بخشد بسیار درخشان و جذاب است.

 

 

پرگولا با هدف ایجاد فضای نیم سایه ای در محیط های مختلف بنا می شود. بسیاری از ویلاسازی ها امروز از این سازه در حیاط استفاده می کنند. افراد می توانند زمان انتظار در حیاط را در پرگولا بگذرانند. طراحی داخل پرگولا نیز اغلب بسیار دل نشین و زیبا اجرا می شود. پرگولا از چوب ساخته می شود و یکی از برترین متریال مورد استفاده در اجرای این سازه با ابعاد گوناگون، ترموود است. طراحی و ساخت پرگولا با استفاده از چوب ترموو با محبوبیت بسیاری روبرو شده است.

 

این سازه در فضای باز و در مقابل نور آفتاب قرار دارد بنابراین میزان مقاومت متریال در برابر اشعه های خورشید اهمیت دارد. وجود این سازه در هر فضایی احساس بسیار زیبایی را منتشر می کند. هم چنین استفاده از انواع گیاهانی که به صورت طولی رشد دارند بر روی تیر های چوبی پرگولا بسیار جذاب است. با استفاده از این گیاهان پس از مدتی چوب پرگولا با گیاهان زیبا پوشیده می شود که بر زیبایی محیط می افزاید.

برایه خرید پرگولا با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید پرگولا با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

انواع پرگولا چوبی

 

  • سقفی بدون دیواره
  • متحرک و قابل حمل دیواره دار
  • پرچین دار
  • با دیواره و فیکس بدون امکان جابه جایی
  • سقفی با دیواره ای از پرده
  • دیواره دار با دیواره شیشه ای یا طلقی

 

سازه ای با زیبایی خاص

 

جذاب ترین نوع این سازه نوع چوبی آن است که طرفداران بسیاری هم دارد. این سازه با آلاچیق تفاوت دارد. آلاچیق سازه ای محصور است که اغلب یک چهار چوب با نیکمت در اطراف آن است. می توان این سازه را نوعی آلاچیق دانست که البته کف آن از چوب نیست و شاید در برخی موارد باشد. آلاچیق معمولا به  شکل دایره است اما این سازه می تواند پتانسیل بالایی در طراحی داشته باشد و به شکل ها گوناگون و آوانگارد طراحی شود.

 

این سازه می تواند بر روی یک باربکیو در حیاط ساخته شود تا سایه برای فضای ایستادن ایجاد کند. هم چنین می تواند بر روی یک میز و صندلی غذا خوری بنا شود به قصد ایجاد فضایی زیبا و دل انگیز برای افراد. این سازه می تواند سازه ای متصل به ساختمان و یا مستقل از آن باشد. دیزاین پرگولا با استفاده از گل ها و گیاهان بسیار زیبا تر خواهد شد. این محیط خاص می تواند استراحت گاهی جذاب برای افراد یک خانواده نیز باشد.

برایه خرید پرگولا با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید پرگولا با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

 

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *