فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

گاز رومیزی بدون صفحه

شاید شما هم درباره گاز های رومیزی بدون صفحه اطلاعاتی داشته باشید. یا این گاز ها را در نمایشگاه ها یا در منزل نزدیکان خود دید باشید این سبک گازها را می توان از مدرن ترین گاز موجود در بازار معرفی کرد. این سبک از گاز ها به صورت مستقیم بر روی صفحه کابینت اجرا می شوند . شاید شما برای استفاده از این گاز ها مردد باشید، در ادامه به برسی مزایا و معایب این گاز ها می پردازیم. انواع سبک های کابینت و صفحه کابینتی که میتوان این نوع گاز را بر روی آن ها اجرا کرد را برای شما شرح می دهیم پس با ما همراه باشید.

 

گاز های رومیزی بدون صفحه مناسب کدام سبک از کابینت است ؟

امکان اجرای این نوع از گاز با تمامی سبک های کابینت وجود دارد و با تمامی کابینت های موجود در بازار مچ میشود. ولی بر روی برخی از سبک های کابینت خود نمایی بیشتری میکند .

گاز های رومیزی و کابینت های کلاسیک

دراین سبک از دکور ما شاهد طرح های منظم ، در عین حال شلوغ هستیم. در اجرای این سبک از ام دی اف روکش شده یا چوب استفاده میشود. و عموم متریال استفاده شده در اجرای این سبک از کابینت از نوع باکیفیت و لوکس بازار به حساب می آیند. که این گاز هارا میتوان مکمل سبک کلاسیک دانست .

گاز های رومیزی بدون صفحه و کابینت نئوکلاسیک

در اصل کابینت های نئوکلاسیک ، مابین سبک مدرن و کلاسیک هستند .در این سبک در کنار سادگی هایی که ما در کابینت های مدرن داریم، شاهد گوشه از طرح ها و ریزه کاری های کابینت های کلاسیک هم هستیم . این مورد باعث شده این سبک بسیار مورد توجه قرار گیرد. این سبک مانند کابینت های کلاسیک تجملاتی و سلطنتی هستند. و در عین حال مانند سبک مدرن حس سادگی را القا می کند ، در این سبک از اجرای صفحه کابینت می توان با استفاده از گاز های بدون صفحه ، هارمونی بی نقصی را خلق نمود .

گاز های رو میزی و کابینت های مدرن

در این سبک از اجرای کابینت بیشترین تمرکز بر سادگی است ،و در عین سادگی میتواند شیک باشد. در اجرای این سبک بر خلاف کابینت های کلاسیک از در های ابزار خورده و رنگ شده استفاده نمی شود ،دستگیره ها مخفی و تمام سطوح صیقلی هستند و این سادگی میتواند منظره ای چشم نواز را به تصویر بکشد . ترکیب کابینت های مدرن با گاز های بدون صفحه قطعا برای شما دکوری زیبا و در عین حال کار آمد ایجاد می کند .
در بالاتر توضیح دادیم که این گاز ها با انواع سبک های کابینت موجود در بازار مچ میشوند . با وجود اینکه ظاهر ساده ای دارند با کابینت های مدرن هماهنگ و همین طور می تواند نقش یکی از ارگان اصلی کابینت های کلاسیک نیز باشد. زیرا این گاز ها در کنار سادگی با ظاهر خاص خود در هر سبک دکور نظر ها را به سوی خود جلب می کند .

گاز ها رومیزی بدون صفحه را بر روی چه نوع از صفحه کابینت ها می توانیم اجرا کنیم؟

امروزه اغلب در بازار این سبک گاز را بر روی تمامی صفحات کابینت اجرا میکنند ولی این درست نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا دلیل آنرا به شما بگوییم .این سبک از گاز ها به دلیل نداشتن صفحه به صورت مستقیم بر روی صفحه کابینت اجرا میشوند و اهمیت زیادی دارد که صفحه کابینت شما در برابر حرارت مستقیم آسیب نبیند، از شایع ترین این آسیب ها میتوان به تغییر رنگ و ترک خوردن بر اثر اختلاف دما اشاره کرد .

گاز های بدون صفحه را بر روی چه صفحه کابینتی اجرا کنیم ؟

در این مورد ما در مجموعه فونیکس با بیش از ده سال سابقه فعالیت در صنعت بزرگ دکوراسیون ایران فقط به شما سنگ طبیعی گرانیت را توصیه می کنیم. و مابقی صفحه کابینت های موجود در بازار را نا مناسب برای اجرای این نوع از دکور می دانیم.

به چه دلیل صفحه کوارتز مناسب برای اجرای گاز های رومیزی بدون صفحه نیست؟

کوارتز در بازار ایران نزدیک ترین گزینه به سنگ های گرانیتی است چه از لحاظ مقاومت در برابر خط خش چه در نحوه اجرای این سنگ ، هرچند کوارتز در کوتاه مدت مانند گرانیت در برابر حرارت مقاوم است. ولی در بلند مدت مقاومت خود را از دست می دهد و دچار شکستگی و آسیب های سطحی می شود .

چرا ما نباید بر روی کورین گاز های رومیزی بدون صفحه را اجرا کنیم؟

برای جواب به این سوال باید این نکته را در نظر گرفت که کورین تشکیل شده از رزین و انواع دیگر پلیمر هاست ، علاوه بر اینکه کرین میتواند با حرارت تغییر رنگ دهد و دفرمه شود و این باعث میشود که این سنگ گزینه مناسبی برای اجرای این سبک  نباشد .

آیا مارمونایت مقاومتی در برابر حرارت دارد که بتوان به صورت مستقیم بر روی آن گاز را اجرا نمود؟

مارمونایت همانند کورین است واغلب مواد تشکیل دهنده این دو متریال یکی است. و این صفحه نیز همانند کورین تاب مقاومت در برابر حرارت مستقیم را ندارد .

چرا گرانیت مناسب اجرای گاز های رومیزی بدون صفحه است ؟

برای جواب دادن به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که سنگ گرانیت از خانواده سنگ های آذرین است. و ازسرد شدن گداخته های آتشفشانی که به سطح زمین آمده اند تشکیل می شود و همین نکته نشان میدهد که گرانیت در برابر حرارت آسیب بذیر نیست. و همچنین این سنگ در برابر شوک حرارتی نیز مقاومت کامل دارد. به این دلایل میتوان گفت گاز های رومیزی بدون صفحه به صورت عموم برای گرانیت تولید و اجرا میشوند .
ممنون که تا انتها با ما همراه بودید امیدواریم محتوای ما برای شما مفید بوده باشد

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *