فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

نمای ترمووود

برایه خرید ترموود با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

نمای ساختمان با ترمووود

اگر برای نمای ساختمان به دنبال تجلی زیبایی طبیعت هستید و گرما و ظرافتی منحصر را در نظر دارید بهترین متریال موجود در بازار ترمووود است. ترمووود یکی از خاص ترین و لوکس ترین محصولات موجود برای استفاده در طراحی و اجرای نمای ساختمان است. طراحی معماری در دهه ی گذشته تحت سلطه ی بی چون و چرای این متریال مدرن قرار داشته است. فرآوری نوین این محصول برای نخستین بار در اروپا و در کشور فنلاند اتفاق افتاد. این متریال به دلیل ویژگی های منحصر و خاصی که دارد یکی از برترین ها برای استفاده در محیط خارجی و فضای باز است. نمای ترمووود در ساختمان های شهر می تواند شهر را از بی روحی و چهره های سنگی گذشته نجات دهد.

 

لطافت این متریال هر انسانی را شیفته ی خود می سازد. اما نمای ترمووود چه ویژگی هایی دارد؟ آیا با مزایا و معایب این نمای زیبا و محبوب آشنا هستید؟ خصوصیات ترمووود چیست و تنوع آن چگونه است؟ ترمووود متریالی برآمده از چوب است، بنابراین آیا با چوب معمولی تفاوتی دارد؟ میزان دوام و ماندگاری نمای ترمووود در مقایسه با دیگر نمای ساختمان یکی از  بزرگ ترین سوال هایی است که در این زمینه پرسیده می شود. برای بررسی کامل نمای ترمووود تا پایان این مقاله همراه ما در فونیکس بمانید.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

نمای ترمووود، چهره ای مدرن و محافظی ماندگار

ترمووود محصولی نوین است که به شیوه ای مکانیزه و در دستگاه هایی ویژه فرآوری می شود. در این شیوه از فرآوری نوین با استفاده از حرارت بالا در حدود 200 درجه ی سانتی گراد و اعمال آن به چوب، خواص تازه ای در آن ایجاد می شود. این فرآوری سبب خشک شدن چوب و از بین رفتن رزین های آن می شود. این تغییرات شیمیایی و فیزیکی سبب خلق ترمووود می شود. این روش به نوعی رفع نواقص و معایب چوب است. این متریال خصوصیاتی دارد که می تواند محصولی مناسب برای استفاده در نمای ساختمان باشد.

در درجه اول چشم نواز و زیبا و در درجه ی دوم محافظت از ساختمان در برابر عوامل طبیعی است. نمای ترمووود طی دهه های گذشته یکی از رایج ترین و البته با دوام ترین انواع نمای ساختمان بوده است. نمای ترمووود مبدل به سمبلی از بازگشت روزنه های طبیعی به شهر های خاکستری شده است. این متریال چهره های مدرنی در معماری شهر ایجاد نموده است. رواج بسیار بالا و روز افزون این متریال نشان از مقاومت بالا و ماندگاری منحصر آن دارد.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

ویژگی های نمای ترمووود چیست؟

 1. مقاومت در برابر عوامل طبیعی و شرایط جوی
 2. مقاومت در برابر وزش باد و بارش باران
 3. مقاومت در برابر نور خورشید و اشعه های مخرب آن مانند اشعه ی uv
 4. امکان ایجاد برش های گرد و حلالی برای نمای قوس دار
 5. متریالی سبک و مناسب برای حمل و نقل
 6. نصب آسان، سریع و بدون آلاینده
 7. سازگار با محیط زیست
 8. مقرون به صرفه
 9. نمایی زیبا و خاص
 10. عدم تخریب در برابر حشرات و ریزارگانسیم
 11. عدم تخریب به وسیله ی کپک و قارچ
 12. مقاومت در برابر حرارت
 13. دارای بافتی منحصر و یکنواخت
 14. دارای تنوع در طرح و رنگ
 15. روح بخش به شهر و انسان
 16. عایق صدا و….
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

چرا نمای ترمووود؟

ترمووود دارای تنوعی مناسب و اصولی در محصولات خود است. برای نمونه نمای ترمووود دارای طبقه بندی خاصی است که به کلاس s   و d  تقسیم می شود. کلاس s  یا Thermo-S دارای پایدار و مقاومتی مناسب و ماندگاری بسیار بالایی است. این کلاس در برابر رطوبت و دمای محیط بین 6 تا 8 درصد تغییر ابعاد خواهد داشت. این تغییر ابعاد به صورت افت حجم خواهد بود.

کلاس d یا Thermo-D دوامی خاص و ماندگاری طولانی را خواهند داشت. این کلاس که اهمیت ویژه ای دارد در باربر عواملی چون رطوبت دارای تغییر 5 تا 6 درصدی خواهد بود. این تغییر هم به صورت افت حجم اعمال می شود. نمای ترموو تنوعی خاص در محصولات مورد استفاده در نمای خارجی دارد. برای نمونه محصولاتی که دارای شیار هایی برای اتصال هستند و این شیار ها مانع از تاب برداشتن چوب می شوند.

تنوع ترمووود در ابعاد و ضخامت هم از دیگر ویژگی های این متریال است. نمای ترمو دارای تنوعی شگفت انگیز در رنگ و طرح است که هر نوع سلیقه را راضی خواهد کرد.

معایب نمای ترمووود

 • ترمووود اصولا با استفاده از رنگ های ویژه و پیگمنت دار رنگ آمیزی می شود. اما اگر این مرحله صورت نگیرد ترمو در برابر اشعه ی ماورای بنفش مقاومت نکرده و تغییر رنگ می دهد.
 • ترمووود مقاومت مکانیکی مناسبی دارد اما ممکن است گاهی این مقاومت ها کاهش یابند.

با  اعمال بسیاری از روش ها و انجام فرآیند ها به شکل استاندارد و با استفاده از دستگاه های ویژه، چنین اتفاقاتی نیز به وقوع نمی پیوندند. اما یکی از ایراداتی که به ترمووود وارد می شود هزینه ی بالای این متریال است. نمای ترمووود اصولا هزینه ی بالایی دارد اما در برابر ماندگاری و مقاومت بالای این متریال، می توان هزینه ها را توجیه نمود.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

نمای ترمو نمادی از معماری مدرن

ترمووود یکی از خاص ترین نمونه های فرآوری چوب است که ویژگی هایی بی نظیر را ارائه داده است. این متریال هر ساختمانی را تبدیل به سمبلی از معماری مدرن خواهد نمود. با دیدن نمونه های نمای ترموو هوش از سر شما خواهد رفت. چرا که هیچ متریالی نمی تواند چنین زیبایی را به محیط تزریق کند. متریال چوب با درخشش و انرژی بالایی که دارد برای استفاده در نمای و محیط شهری بهترین است. چرا که انتقال احساسات زیبا به انسان و محیط از نشانه های معماری مدرن است.

ترمووود علاوه بر استفاده در نمای ساختمان های مسکونی محصولی برای منحصر کردن ساختمان های دیگر است. برای نمونه نمای  ساختمان های تجاری، نمای رستوران و کافی شاپ، نمای فروشگاه ها و مجتمع های تجاری هم از این متریال زیبا بهره برده اند. هم چنین یکی از موارد بسیار پراستفاده ی ترمووود در طراحی نمای ویلا است. با توجه به نمونه های نمای ویلای ترمو می توانید زیباترین ویلاهای حال حاضر را تماشا کنید. اصولا ساختمان هایی که در شهر های سرد ساخته شده اند نیاز به چنین نمایی برای القای روح طبیعت به محیط دارند.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

انواع چوب های مناسب برای نمای ترمووود

بهترین درختانی که از چوب آن ها برای نمای ترمووود استفاده می شود کاج و زبان گنجشک هستند. چوب کاج (سوزنی برگ و پهن برگ)،بسیار نرم  وسبک و ارزان قیمت برای استفاده در نمای ساختمان ها است. این چوب بافتی زیبا و یکنواخت دارد که در فرآیند ترمو برای نخستین بار استفاده شده است. چوب زبان گنجشک یا راش هم مقامتی فوق العاده دارد و چگال تر است.

معمولا از راش در کف سازی محیط  استفاده می شود. البته دیگر انواع چوب هم برای ترمو کردن استفاده می شوند. برای نمونه صنوبر که مانند کاج از نرم چوب ها است و به دلایل وزن سبک و بافت زیبا در نمای ساختمان استفاده می شود. هم چنین این چوب هزینه ی بسیار مناسبی هم دارد.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139

پس از فرآیند ترمو، چوب چه تغییراتی می کند؟

 • تغییر ابعاد چوب در مراحل برش و نصب به حداقل می رسد
 • چوب پس از ترمو کردن با افزایش مقاومت رو به رو می شود
 • رنگ چوب اصولا از حالت عادی خود تیره تر می شود
 • پس از ترمو کردن، چوب تبدیل به عایق حرارتی می شود
 • مقاومت چوب در برابر شرایط جوی و رطوبت بسیار افزایش می یابد
 • مقاومت چوب در برابر حشرات به حداکثر می رسد
 • نواقص شیمیایی و فیزیکی چوب پس از ترمو کردن کاهش می یابد

فونیکس، خدمات مدرن نمای ساختمان

برای آن که نمای ساختمان خاص و منحصری داشته باشید بهترین انتخاب شما ترمووود خواهد بود. تیم تخصصی فونیکس ارائه دهنده ی برترین و کامل ترین خدمات در زمینه ی ترموو و طبق استاندار های روز تولید کنندگان اروپایی به شما  عزیزان است. برای دریافت مشاوره ی تکمیلی با ما در فونیکس تماس بگیرید.

برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه سفارش ترممود با این شماره تماس بگیرید
09128637139
اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *