فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

صفحه کابینت کوارتز

برایه خرید سنگ کوارتز با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

صفحه کابینت کوارتز

صفحات کابینت کوارتز با داشتن خواصی منحصر به فرد، بیشترین کاربرد را در ایجاد صفحه کابینت و میزهای جزیره و اپن در آشپزخانه ها، روشویی سرویس های بهداشتی، میز های کانتر، صندوق و پذیرش در ساختمان های اداری یا تجاری و میز های کار در رستوران ها و فست فود ها می باشد. در مقاله پیش رو با موضوع کاربرد صفحات کوارتز و دلایل انتخاب آن توضیح داده شده، سعی بر آن شده تا شما را در انتخاب صحیح صفحه کابینت کوارتز راهنمایی کنیم.

صفحه کابینت کوارتز چیست ؟

در ابتدا شما را با سنگ های کوارتز آشنا می کنیم. نام کوارتز به یک سنگ طبیعی با همین نام اشاره دارد اما صفحات کابینتی کوارتز در واقع یک محصول مهندسی شده می‌باشد. این متریال به طور عمده از سنگ کوارتزیت تشکیل می‌شود اما ویژگی دیگر آن این است که با رزین‌ها، پلیمرها و رنگدانه که همگی با هم تحت دما و فشار بالا قرار می‌گیرند تولید می‌گردد.

از این دیدگاه، این متریال ساخته دست بشر است. کانترتاپ های کوارتز و کوارتزیت را با هم اشتباه نگیرید. کوارتزیت یک محصول تماما طبیعی است و روش‌های تولید و استخراج آن شبیه سنگ گرانیت می‌باشد.

ماده اصلی تشکیل دهنده صفحات کوارتز از سیلیس یا همان ماده اصلی تشکیل دهنده شیشه می باشد. سیلیس یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد موجود در طبیعت است که در برابر خراش و سائیدگی مقاومت زیادی دارد.

سیلیس به صورت پودر با دانه بندی های بسیار ریز و نوعی رزین  ویژه  طی فرآیندی به تهیه و تولید صفحات سنگی یکپارچه  با نام تجاری کوارتز می انجامد که بدین ترتیب خواص سیلیس به محصول منتقل می شود و موجب می گردد سنگ های کوارتز در برابر خراش و ضربه مقاومت بسیار بالایی داشته باشند.

صفحه کابینت کوارتز
صفحه کابینت کوارتز

خصوصیات و مزایای سنگ کابینت کوارتز

 1. رنگ یکدست قابل پیش بینی

شما با انتخاب سنگ کوارتز می‌دانید که چه سنگی و با چه ظاهری تحویل می‌گیرید. هیچ نقش و نگار و الگوی غیر منتظره ای روی آن مشاهده نمی‌کنید که این طراحی بقیه فضای آشپزخانه شما را اندکی ساده تر می‌کند. رنگ و ظاهر یکدست درزها را نیز بهتر مخفی می‌کند. هم تراز کردن الگوهای قابل پیش بینی نسبت به طرح های غیرقابل پیش بینی که در سنگ های طبیعی مشاهده می شود ساده تر است.

 1. انعطاف پذیری کوارتز

یک سنگ طبیعی همانقدر که محکم است همانقدر هم شکننده است. آن ها در طول فرآیند نصب ممکن است بشکنند. اما کوارتز تا این حد شکننده نیست و برش دادن آن هنگام نصب بسیار ساده تر است. اگر آشپزخانه شما دارای زوایای خاص می باشد، کوارتز در برابر فشار مقاومت کمتری دارد و گزینه مناسب تری برای شماست.

 1. کوارتز دستخوش تغییر و تحول است

امروزه تولیدکنندگان کوارتز سعی کرده اند پیچش ها و نقش و نگارهای سنگ های طبیعی را روی کوارتز ایجاد کرده اند به طوری که تفکیک آن دو از هم دشوار شده است. آن ها حتی الگوهایی روی این متریال ایجاد می‌کنند که در آن از مناظر طبیعی تقلید شده است. این باعث می‌شود تا صاحبخانه ها بتوانند متریالی به زیبایی سنگ های طبیعی انتخاب کنند که در عین حال مراقبت و تمیزکاری ساده تری نسبت به سنگ های طبیعی دارد.

 1. دوام و ماندگاری

استحکام و دوام کوارتز بسیار بالا است. پیوندهای بین کوارتز و رزین‌ها سطح تقریبا غیرقابل نفوذی ایجاد می‌کنند. در نتیجه سطح آن در برابر خراش و لکه مقاومت بالایی دارد که این دو ویژگی تقریبا رویای هر صاحبخانه‌ای است. به طور مشابه کوارتز شکننده هم نیست. این متریال می‌تواند در برابر لکه های سرسخت و چاقوهای تیز دوام بیارد.
با این حال بهتر است که تخته خرد کن خود را دم دست نگهدارید تا از سطح کانترتاپ کوارتزی خود محافظت کنید. اما کوارتز یک نقطه ضعف دارد و آن این است که در برابر گرمای شدید تاب نمی‌آورد. قرار دادن یک قابلمه داغ روی آن یا در معرض نور شدید قرار گرفتن می‌تواند باعث پیچ و تاب خوردگی، شکاف یا رنگ پریدگی سطوح کوارتز شود. برخی مواد خاص نظیر اسید باتری و یا صابون های روغنی نیز می‌توانند به کوارتز آسیب بزنند.

 1. نگهداری و مراقبت کم تر

برخلاف سنگ های طبیعی نظیر گرانیت و مرمر، کوارتز متخلخل نیست و رطوبت را به خود جذب نمی‌کند، بنابراین هرگز به آب بندی و صیقل دادن سطح آن نیاز ندارید. ضمنا تمیز کردن کوارتز ساده است و صرفا  با آب و صابون و یک پارچه می توان بیشتر لکه ها، چربی ها و بقایای غذا را از روی آن پاک کرد. هنگام پاک کردن کوارتز باید از به کاربردن صابون‌های روغنی، مواد شیمیایی خشن و پدهای تمیز کننده خودداری کنید. زیرا آن ها به سطح کوارتز آسیب می‌زنند و آن را در برابر لکه شدن در آینده مستعد می‌کنند.

 1. ظاهر یکدست، ساده و شیک کوارتز

بزرگترین مزیتی که کوارتز نسبت به سنگ های طبیعی دارد رنگ یکدست آن است. همه صاحبخانه ها دوست ندارند که کانترتاپ آشپزخانه شان دارای پیچش‌ها و نقش و نگار باشد مخصوصا اگر به دنبال دکوراسیون مدرن تر باشند.
یا گاهی آن ها می خواهند که دیوار بین کابینتی یا خود کابینت‌های شان کانون توجه آشپزخانه شان باشد. در هر دو صورت، کوارتز گزینه های ساده و شیک تری برای صاحبخانه ها فراهم کرده است. کانترتاپ سفید براق این آشپزخانه مدرن به خوبی با طرح مینیمال آن ترکیب شده و ضمنا روی جلوه کابینت تیره این فضا تاکید کرده است.

صفحه کابینت کوارتز
صفحه کابینت کوارتز

کاربرد صفحات کوارتز در صنعت ساختمان

 • کانترها و میز های پذیرش در استخرها، سونا و جکوزی ها
 • صفحات کابینت آشپزخانه
 • مبلمان اداری و تجاری
 • سرویس بهداشتی و حمام
 • میزهای آزمایشگاهی
 • روشویی

صفحات کابینت کوارتز و محیط زیست

محصولات کاملا سبز(ارگانیک) اگر هم باشند انگشت شمار هستند. اما کوارتز ویژگی های سازگار با محیط زیست زیادی دارد. بسیاری از برندهای شناخته شده دارای گواهی تضمین سبز بودن هستند که بدین معناست که کوارتز تولید شده توسط آن ها محصولی است که گازهای گلخانه ای کمی متساعد می‌کند.

 – کوارتز یکی از مواد معدنی فراوان روی زمین است بنابراین استخراج آن خسارت زیادی به منابع زیست محیطی زمین وارد نمی‌آورد. به علاوه این ماده ای است که هیچ وقت تمام نمی شود. هنگامی که کوارتز را با متریال هایی مانند لمینیت که مقادیر ترکیبات آلی فرار بیشتری متساعد می‌کنند و یا با بتن که سیمان موجود در آن درصد بیشتری از گازهای کربن دی اکسید را بیرون می‌دهد مقایسه کنید می‌بینید که تاثیر کلی کوارتز روی محیط زیست کمتر است.

صفحه کابینت کوارتز
صفحه کابینت کوارتز

طراحی صفحه کابینت کوارتز آشپزخانه ای

کانتر آشپزخانه در حقیقت میزکار یک آشپزخانه محصوب می شود به همین خاطر مقاومت در برابر خراشیدگی در صفحات روی کابینت ها از جمله مهم ترین نکاتی است که در طراحی یک آشپزخانه مدرن باید مد نظر طراحان قرار گیرد. با وجود صفحات کوارتز شما می توانید به سادگی از چاقو جهت برش بر روی این سنگ استفاده کنید.

مقایسه سنگ های کورین با سنگ های کوارتز

 

 • سنگ های کورین قابلیت ترمیم،پولیش و ابزار زنی مجدد را دارند در مقابل سنگ های ی کوارتز درصورت شکستن قابل ترمیم نیست و بایستی تعویض صورت گیرد ولی امکان ابزار زنی برروی لبه ها امکان پذیر است.
 • در سنگ های کورین در محل اتصال درز ها قابل مشاهده نیست ولی در سنگ های کوارتز محل اتصال تا حدودی مشخص و قابل مشاهده است.
 • سنگ های کوارتز به طور کامل ضدخش و خط هستند ولی سنگ های کورین تا حدودی خش پذیر هستند .
 • از سنگ های کوارتز می توان در دیوارپوش ها، کف پوش و …..استفاده کرد.
 • صفحه کابینت کوارتز
  صفحه کابینت کوارتز

گرانیت گران تر است یا کوارتز؟

 

گرانیت بر اساس در دسترس بودن یک رنگ و الگو، گاهی گرانتر از کوارتز است. گاهی اوقات کوارتز به دلیل هایی گران تر است. ممکن است بتوانید با خرید اسلب گرانیت از عمده فروشی در هزینه خود صرفه جویی کنید تا خودتان برش داده و نصب کنید.

چرا کوارتز اینقدر گران است؟

کوارتز یک ماده چند منظوره است که طیف گسترده ای از سبک ها، روش های لبه دار شدن ، رنگ ها و تکمیل ها را ارائه می دهد. جدیدترین یا پیچیده ترین تولید می تواند با قیمت ممتاز انجام شود. علاوه بر این ، ضخامت از 3/8 اینچ تا 1 1/4 اینچ ؛ بدیهی است که میزهای ضخیم تر از مواد بیشتری استفاده می کنند ،
آنها را گران تر می کند

صفحه کابینت کوارتز
صفحه کابینت کوارتز
اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *