فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

مارمونایت

برایه خرید سنگ مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139

همه چیر در مورد صفحه کابینت مارمونایت

با در نظر گرفتن مزایا و معایب سنگ مارمونیت نسبت به هر متریالی دیگری، میتوانید مطمئن باشید که آگاهانه خرید کرده اید. مارمونایت متریالی است جدید و نوین که با هدف استفاده به عنوان صفحه کابینت، رویه میز، دیوارپوش طراحی و ساخته شده است. هدف از طراحی خاص این متریال برطرف کردن نقاط ضعف دو متریال پرطرفدار بازار یعنی کوارتز و کورین بوده است. در این مقاله سعی داریم به تمامی محاسن و معایب مارمونایت به عنوان متریالی نوین و جدید بپردازیم.

ایده پردازی های مدرن پیشنهادات خاصی برای طراحی یک فضای شیک و بی مانند ارائه می دهند. ایده هایی که فضای خانه را دگرگون می سازند و  اتمسفری نو را در خانه پراکنده می کنند. استفاده از سنگ های تزئینی در دیزاین آشپرخانه یکی از این ایده های جذاب است که با وجود مدرن بودن اما تعلق خاطری در معماری داخلی کلاسیک نیز دارند. زیبایی سبک هایی که تلفیقی از هنر و معماری نو و گذشته را با هم به نمایش می گذارند بسیار منحصر است. اما تصور بسیاری این است که برای داشتن فضایی متفاوت و منحصر حتما نیاز به هزینه های بسیار هم هست.

باید بدایند استفاده از پیشنهاداتی که در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم کیفیت عالی در هزینه معقول را به اثبات می رسانند. حتما شما هم به ایجاد تغییرات و یا بنای محیطی باب میل خود علاقهمند هستید. نام سنگ مارمونایت را شنیده اید؟ چرا میگوئیم اتمسفری نو را به خانه می بخشد و اصولا از چه چیز هایی ساخته شده است؟ سنگ مارمونایت از همان جذابیت های معماری داخلی مدرن است که نمونه بی همتا چه در ظاهر و چه در ساختار دارد.

برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

سنگ مارمونایت چیست؟

سنگ مارمونیت با توجه به در نظر گرفتن تمامی مزایا و معایب سنگ های کوارتز و کورین طراحی و ساخته شد تا با ترکیب این دو متریال محصولی زیبا، با قابلیت ضد خش، قابل اجرا توسط اکثر مجری های متبحر و با قیمتی مناسب در اختیار شما باشد. یکی از مواردی که سنگ مارمونایت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است وجود طرح های رگه دار مانند سنگ طبیعی می باشد ازویژگی های سنگ مارمونایت فینیش های نرم و برجسته این سطوح است که حس سنگ طبیعی را ایجاد می کند. همچمین قیمت بسیار مناسب تر نسبت به طرح ها رگه دار بزرگ در سنگ های کوارتز و دکتون است .سختی بالایی که نسبت به سنگ کورین دارا میباشند به خصوص در رنگ های تیره ، نسب به کورین بسیار مناسب تر است .

به دلیل پروسه بسیار پیچیده و پیشرفته تولید سنگ مارمونایت، امکان داشتن رنگ های پرطرفدار کوارتز های اروپایی بر روی این محصول فراهم شده است. در حالی که هزینه های شما برابر با صفحات کورین خواهد بود. توصیه میکنیم قبل از قبل از دانستن نقاط قوت و ضعف مارمونایت، درباره تو متریال کورین و کوارتز مطالعه داشته باشید و هر دو را به خوبی بشناسید.

مارمونایت سنگی مشهور در صنعت دیزاین داخلی است و ساختاری تشکیل شده از 2 سنگ دیگر دارد. در واقع مارمونایت از مصنوعات مهندسی شده است که از سنگ های کوارتز و کورین ساخته شده است. خواص بسیاری جالبی در مارمونایت وجود دارد که مجموعی از ویژگی های این 2 سنگ است. مارمونایت به تازگی به عنوان سنگ مناسب و محصولی نوین برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در آشپزخانه و نقاط دیگر خانه کاربرد بیشتری دارد و البته آنچه مارمونایت را محبوب و نایاب می سازد زیبایی آن است . سنگ کوارتز لایه بیرونی مارمونایت را تشکیل می دهد و سنگ کورین لایه داخلی و قسمت مغزی کار است.

برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

نقاط ضعف صفحه کابینت مارمونایت

یکی از نقاط ضعف مارمونایت، نبود امکان ترمیم این متریال در صورت آسیب دیدن آن است. لایه کوارتز رویه و ماهیت آن موجب گشته که در صورت ایجاد خط و خش، متاسفانه امکان بازسازی یا ترمیم مارمونایت وجود نداشته باشد. مارمونایت به دلیل داشتن یک لایه کوارتز بر روی رویه خود، به مانند صفحات کوارتز، سنگ طبیعی و سرامیک دارای اجرای با درز است. البته این خط درز به دلیل داشتن مغزی کورین و چسب همرنگی در در مقایسه با متریال های نام برده شده بسیار پوشش بهتری دارد.

نقاط قوت صفحه کابینت مارمونایت

تکنولوژی پیشرفته و مکانیزم خاص تولید مارمونایت این امکان را فراهم نموده که طرح ها و رنگهای بسیار پرطرفدار سنگ طبیعی و یا کوارتز های اروپایی را بر روی این متریال در اختیار داشته باشیم. مشخصه اصلی مارمونایت طرح های درشت و رگه دار آن است. طرح هایی که پیش از این مورد پسند همگان واقع می شد ولی به دلیل قیمت های بسیار بالای این دو متریال بخصوص در این طرح ها و یا نبود نصاب متبحر، امکان خریدش برای خیلی از اقشار وجود نداشت.

برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139
 • ضد خش بودن سنگ مارمونیت

مارمونایت به دلیل دارا بودن لایه سطحی بسیار نازک از جنس کوارتز با تنش های روزمره در آشپزخانه، منزل، محیط کار دچار خط و خش نمی شود. این لایه و عدم خش پذیری موجب میشود مارمونایت بر خلاف سنگ های دیگر در طول زمان نیز در مقابل انواع لکه و جذب آنها مقاوم باقی بماند.

 • مقاومت در مقابل اسید و باز

به دلیل داشتن لایه کوارتز مقاومت مارمونایت نسبت به انواع اسید ها، بازها، شوینده های خانگی و صنعتی به مراتب از کورین بیشتر بوده و این محصول را گزینه ای مناسب برای استفاده در آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و بهداشتی بدل کرده است.

 • سهولت اجرا

یکی از اساسی ترین مشکلات کوارتز، سنگ طبیعی و سرامیک در ایران، نبود نصاب و مجری متبحر آنها در سرتاسر ایران است. حال این موضوع را به هزینه های سنگین جا به جایی، دستمزد، ادوات اجرایی این متریال ها اضافه کنید و خواهید فهمید چرا این محصولات و خدمات مربوط به آنها گرانقیمت است. سنگ کورین اما در سالیان گذشته به واسطه مزیت های بسیارش به محصولی محبوب و پردرخواست بدل شده است. به همین دلیل کورین کارهای بسیاری در زمینه ساخت، منتاژ و اجرای این محصول مشغول به کار هستند. سخت ترین و پرکارترین قسمت آماده سازی محصول کورین، مرحله ساب و پولیش است که بیش از 70% کار در این قسمت صورت میپذیرد.

در محصول مارمونایت با حذف این مرحله کمک شایانی به نصاب ها و مجریان سنگ های مصنوعی شده است. افزایش سرعت اجرا، کاهش هزینه های جاری، حذف سمباده، کاهش استهلاک ماشین آلات و از همه مهمتر نداشتن گرد و خاک به واسطه ساب زدن در محیط کارگاهی همه و همه موجب محبوبیت روزافزون مارمونایت در بین این قشر است.

برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139

خصوصیات مارمونایت نسبت به سایر محصولات سنگی:

 • مقاومت سنگ مارمونایت در برابر مواد شیمیایی
 • سختی و مقاومت قابل توجه
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی مانند آبلیمو و مواد های اسیدی
 • مارمونایت بسیار راحت تر از سنگ های کوارتز نصب و اجرا میشود
 • سنگ مارمونایت مانند سنگ کورین به راحتی خط و خش نمیگیرد
 • تنوع در طرح و رنگ
 • وجود دو سایز در سنگ مارمونایت

کاربرد سنگ مارمونایت در صنعت ساختمان

 

سنگ های مارمونایت همان کاربردهای معمول برای سطوح را دارند. و با توجه به مزایای بی شمار آنها، خیلی زود جای خود را در ساختمان های مسکونی و تجاری باز کرده اند. از جمله کاربردهای مارمونایت به شرح زیر است:

 • صفحه روی کابینت آشپزخانه
 • صفحه روی جزیره آشپزخانه
 • روشویی کابینتی سرویس بهداشتی
 • میز اطلاعات
 • میز کار در رستوران ها
 • کانتر آشپزخانه
 • روشویی سرویس بهداشتی
 • سینک ظرفشوئی
 • کانتر مجتمع
 • میز منشی
 • میز کار رستوران
 • میز کار بیمارستان
 • میز کار آزمایشگاه
 • دیوار های داخلی
 • رویه هر نوع میز و سطح

اصولا در هر سطحی که برای کار و یا ارتباط با مشتریان و مراجعه کنندگان باشد می توان از زیبایی مارمونایت استفاده نمود. سطح براق و درخشان مارمونایت چشم هر بیننده را مسحور می سازد. از این جهت که مزایای بسیار و کاربرد های بیشماری دارد مبدل به یک ماده اولیه محبوب و البته منحصر گشته است. کمتر مواد اولیه ای را میتوان برای سطوح نام برد که با این میزان از سختی و مقاومت و این حد از زیبایی باشند.

آشنایی با روش نصب صفحه کابینت مارمونایت

صفحه کابینت مارمونایت با درحالی که رویه کوارتزی دارد اما بسیار شبیه به صفحه کابینت کورین و حتی آسان تر از آن نصب می شود. جالب است بدانید که پس از نصب دیگر نیازی به پولیش سطح آن نیست و همچنین ابزارآلات نصب سنگ کورین، برای نصب صفحه کابینت مارمونایت نیز کاربرد دارند. همچنین مارمونایت برای آشپزخانه های سبک کلاسیک و درآوردن ابزار پله بسیار مناسب است.

یکی از خواص استثنایی سنگ کورین این است که پس از نصب هیچ گونه درزی ندارد. همانطورکه بیان شد مارمونایت به خاطر داشتن رویه کوارتزی که دارد نمی تواند به طور کامل فاقد درز و شیار باشد. اما به خاطر دارا بودن  قطعات سنگ کورین در مغر این سنگ، عمق این درزها کمتر خواهد بود.

 

اصول نگهداری از سنگ مارمونایت

 • سعی کنید صفحات کابینت مارمونایت را روزانه با دستمال مرطوب تمیز کنید.
 • لکه انواع مایعات را در اسرع وقت خشک کنید و نگذارید روی سطح باقی بماند.
 • ترجیحا هفته ای یک بار در طول شب از یک پاک کننده خانگی برای سینک کورین استفاده کنید تا از ایجاد لکه های چربی روی آن جلوگیری شود.
 • لکه های ناشی از آب مرکبات و سبزیجات، چایی، قهوه، عطر، جوهر ، خون و… را با پارچه میکروفیبر و مواد پاک کننده تمیز کنید.
 • برا لکه های چربی و روغن از مقداری سفید کننده رقیق استفاده کنید و با پارچه میکروفیبر آن را پاک کنید.
 • برای رسوب های آهکی ناشی از سختی آب که روی سطوح باقی ماندند از پاک کننده های رسوبات آهکی و یا سرکه و یک پارچه میکروفیبر برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. چند دقیقه بگذارید مایع روی سطح بماند و سپس آن را شستشو دهید.
 • برای لاک ناخن از یک پاک کننده ناخن بدون استون استفاده کنید و چند بار آن محل را شستشو دهید.
 • لکه های شیمیایی (مانند پاک کننده های رنگ، پاک کننده های فلزات و پاک کننده هایی حاوی کلرید متیلن واسید) باید سریعا با آب و صابون شسته شوند.
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره 09128637139
برایه خرید مارمونایت با قیمت کارخانه با شماره
09128637139


چرا این اسلب را پیشنهاد می کنیم؟

 1. نگه داری آسان، به راحتی می توانید رنگ های روشن و تیره را تمیز نمائید و نگران جذب آلودگی نباشید.
 2. سختی فوق العاده، سنگ کوارتز با توجه به آنچه گفته شد سختی و مقاومت بالایی در برابر ضربه، سائیدگی و خراش دارد پس نگران آسیب دیدن آن در محیط خانه نباشید. چرا که حتی به سختی میتوان خراشی بر آن وارد کرد.
 3. مقاومت شیمیائی، اسلب کوارتز و در واقع مارمونایت مقاومتی فوق العاده بالا در برابر مواد اسیدی، روغنی و شیمیایی دارد. مقاومتی در حدود 99 درصد که بینظیر است.
 4. هیچ شکافی نیست، سنگ کورین پس از پولیش کاملا صاف و بدون هیچ شکافی در می آید و از این نظر که مغز مارمونایت کورین است بسیار عالیست.
 5. سهولت در نصب، با توجه به این که بسیاری از مواد اولیه در هنگام نصب پر از گرده و آلودگی هستند این ماده اما متمایز است. مارمونایت به آسانی نصب می شود و نیاز به پولیش هم ندارد. نصب این رویه هیچ گونه آلاینده در محیط تولید نمی کند.

سنگ مارمونایت

متریال مدرن و بی نظیر سنگ مارمونایت، طراحی شده با مواد اولیه کورین و کوارتز و دارای تنوعی فوق العاده در طرح و رنگ های زیبا است. مارمونایت، سنگی زیبا و مقاوم است که دست ساخت بشر بوده و شباهت فوق العاده ای به سنگ طبیعی دارد. این متریال در انواع بسیار نرم تا فوق العاده برجسته با انواع رنگ های طبیعی و مدرن موجود است. در حال حاضر برترین برندهای دکوراسیون داخلی در حال تولید سنگ مارمونایت هستند و انواع برند های مطرح خارجی و داخلی این محصول را ارائه می دهند.

 

سنگ مارمونایت زیبایی کورین و مقاومت کوارتز را به ارث برده است و ظاهری مناسب برای انواع سبک طراحی محیط کلاسیک و مدرن را داراست. این محصول کاربرد های بسیاری از جمله صفحه کابینت، جزیره، دیوارپوش، رویه میز و پیشخوان دارد. نصب سریع، نگهداری آسان، مقاومت عالی و زیبایی منحصر این متریال، سبب افزایش استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی شده است.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

2 پاسخ

 1. بین سنگ مارمونایت وکوارتز وspl کدوم بهتره لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام
   نوع جنس و بعضاً طرح ها و قیمت هاش و شرایط اجراش متفاوت هستند، شاید بد نباشه دفتر تشریف بیارید و نمونه ها و کارهای اجرا شده اش را از نزدیک بازدید بفرمائید.
   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *