فهرست مطالب
مشاوره خرید رایگان

مقایسه سنگ مارمونایت و سنگ کورین کدام یک بهتر است؟

برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139
برایه خرید صفحه کابینت کورین با قیمت کارخانه با این شماره تماس بگیرید 09128637139

در این مقاله قصد داریم تا با مقایسه سنگ کورین و سنگ مارمونایت به شما کمک کنیم. تا در انتخاب یک صفحه کابینت یا یک سنگ مناسب بهترین و درست ترین گزینه را انتخاب کنید.
برای مقایسه این دو سنگ مصنوعی باید ویژگی‌ها و کاربرد های آنها را مورد بررسی قرار بدهیم.اما قبل از آن به توضیح کلی در باره هرکدام از آنها به شما ارائه میکنیم.تا اگر هم چیزی در مورد این دو سنگ نمی‌دانید.کاملا مطلع و آگاه شوید.در ادامه با ما همراه باشید.

 

صفحه سنگ کورین چیست؟

 

این سنگ در آزمایشگاه زیر نظر مهندس‌ها طراحی و تولید شده است.یکی از دلایل تولید این محصول استفاده کمتر انسان‌ها از سنگ‌ها و منابع طبیعی بوده است. این سنگ به طور کلی سنگ تزینی شناخته می‌شود. با شنیدن اسم سنگ تزیینی حتماً یاد سنگ گرانیت یا مرمریت می‌افتید. اما در واقع این سنگ ویژگی‌هایی دارد که حتی در سنگ‌های دیگر دیده نمیشود. سنگ کورین به طور کلی سازگار با طبیعت است متریالی خوب و مناسب برای خانه‌ها می‌باشد. دلیل معروفیت این سنگ انعطاف فوق العاده آن است. علاوه بر اینکه انعطاف پذیر است قابل ترمیم است. این قابل ترمیم بودن در هیچ سنگ دیگری جز سنگ کورین دیده نمی‌شود. شرکتی به نام دوپون در کشور آمریکا از ترکیب مواد مختلف سنگ کورین را اختراع نمود. بخش بیشتری از سنگ کورین را رزین تشکیل می‌دهد. در واقع با ترکیب رنگدانه‌ها و مواد مختلف به علاوه مقدار زیادی رزین سنگ کورین شکل می‌گیرد.

تا اینجا به طور کلی با این سنگ مصنوعی آشنا شدید. در ادامه به توضیحاتی در مورد سنگ مارمونایت می‌پردازیم.اگر به دنبال این هستید که بدانید کدام یک از این دو سنگ بهتر و مناسب تر است در ادامه با ما همراه باشید.

از اسم این سنگ شوروع می‌کنیم. کورین در واقع یک نام تجاری برای این محصول است که شهرت جهانی دارد. و در واقع این برند مانند برندهای ریکا که برای اولین بار وارد ایران شدند. همه آن را با همین اسم می‌شناختند برای همین ما نیز به آن سنگ مصنوعی کورین می‌گوییم.

سنگ مصنوعی مارمونایت چیست؟

 

سنگ مارمونایت یکی از سنگ‌های مصنوعی است که در ایران به تولید می‌رسد. سنگ مارمونایت شباهت‌هایی به سنگ کورین دارد. می‌توان به طور کلی گفت سنگ مارمونایت از ترکیب دو سنگ کوارتز و کورین تشکیل شده است. این سنگ ترکیبی از کورین و یک لایه چاپ طرح سه بعدی به شکل سنگ کوارتز ساخته میشود. به این صورت که مغز آن تماما از کورین می‌باشد و چاپ طرح سنگ آن شبیه به سنگ طبیعی است. از دلایلی که باعث محبوبیت سنگ مصنوعی مارمونایت شده است. طرح سه بعدی و برجسته آن است که کاملاً شبیه به سنگ طبیعی می‌باشد .و حس طبیعی بودن را به شما می‌دهد.

ما اینجاییم تا به طور صادقانه در مورد این دو سنگ یا این دو محصول صحبت کنیم بهترین و به صرفه‌ترین محصول را به شما معرفی کنیم تا خریدی آسان و به صرفه داشته باشید.
خیلی از سایت‌ها برای فروش بیشتر خود سنگ مارمونایت را بهتر از کورین معرفی می‌کنند. و این گونه است که می‌گویند سنگ مارمونایت خیلی بهتر از سنگ کورین است. اما ما این مطالب را به طور کلی تکذیب می‌کنیم. و اصلاً همچین چیزی قابل قبول نیست.

در ادامه ویژگی‌های یک سنگ مناسب را مورد بررسی قرار می‌دهیم. و دو سنگ کورین و مارمونایت را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

ویژگی های یک سنگ مناسب برای استفاده در صفحه کابینت

ضد آب بودن سنگ کورین و مارمونایت :

یکی از مهمترین موضوع‌ها و قابلیت‌هایی که یک صفحه کابینت باید داشته باشد ضد آب بودن آن است. و این گونه است که امروزه تمام شرکت‌ها قصد بر این دارند تا محصول‌های خود را کاملاً ضد آب بسازند. شرکتی که سنگ کرین را ساخته است نیز بر همین باور سنگی کاملاً ضد آب ساخته است. البته ضد آب بودن سنگ کورین به جنس و فرایند ساخت آن برمی‌گردد. که بیشتر سطح کورین را رزین تشکیل داده است. و رزین کاملاً ضد آب بوده و از نفوذ حتا یک قطره آب به سنگ جلوگیری می‌کند. از آنجا که سنگ مارمونایت ترکیباتی شبیه به سنگ کورین دارد ضد آب میباشد.
در موضوع ضد آب بودن هر دو این سنگ‌ها کاملا ضد آب میباشند.

آنتی باکتریال یا ضد میکروب بودن سنگ ها :

بعد از ضد آب بودن موضوع مهمی که هر شرکت به آن نگاه می‌کند و سپس محصول خود را می‌سازد .ضد باکتری بودن آن محصول است. و محصول خود را ضد باکتری می‌سازند تا در آینده با نفوذ باکتری‌ها از تشکیل قارچ یا هرگونه میکروب دیگری جلوگیری کنند.آنتی باکتریال یا ضد میکروب بودن یکی از مهمترین شرط‌ها برای صفحه کابینت می‌باشد. زیرا محیط آشپزخانه به این گونه است که میکروب و هرگونه کثیفی را در خود دارد و اگر سنگ آنها را به خود جذب کند باعث ایجاد قارچ یا هرگونه مریضی دیگری می‌شود. شرکت مارمونایت و همچنین شرکت کورین هر دوی این سنگ‌ها را ضد باکتری ساخته‌اند. اما اگر بخواهیم بهترین سنگ را در این بخش را به شما معرفی کنیم سنگ کورین می‌باشد.زیرا این سنگ کاملاً فشرده بوده و از نفوذ هرگونه میکروب یا باکتری جوگیری می‌کند.

ضد ضربه بودن دو صفحه سنگ :

یکی دیگر از اتفاقاتی که زیاد در آشپزخانه می‌افتد ضربه خوردن به صفحه کابینت می‌باشد. که هر شرکت راهکار خود را برای این موضوع ارائه کرده است. برای مثال شرکت مارمونایت این سنگ را بسیار مقاوم ساخته است تا در برابر ضربات حداکثر تحمل خود را نشان دهد. و از شکستگی جلوگیری کند. شرکت کورین هم در همین راستا تا جایی که توانسته است. این سنگ را ضد ضربه ساخته و اگر هم ضربه‌ای به او وارد شود این سنگ قابل ترمیم می‌باشد. در ادامه به قابلیت منحصر به فرد سنگ کورین می‌پردازیم. اما در این بحث اگر بخواهیم بهترین سنگ را انتخاب کنیم. سنگ مارمونایت در این بحث از سنگ کورین مقاوم‌تر است و  در صورتی که جسمی بر روی مار مونایت کشیده شو این سنگ به راحتی اسیب می بیند .

تنوع طرح و رنگ این دو صفحه کابینت :

امروزه به دلیل مد شدن برخی از دکوراسیون‌ها و همچنین تغییر ذائقه‌ها و سلیقه‌ی افراد از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ می توان به تنوع طرح و رنگ آن اشاره کرد.
در تنوع طرح و رنگ سنگ مصنوعی کورین حرف اول را می‌زند. زیرا کسانی که این سنگ را می‌سازند طبق هر سلیقه‌ای یک رنگ و یک طرح دارند. سنگ مارمونایت هم تنوع طرح و رنگ زیادی دارد. اما تنوع آن به سنگ کورین نمی‌رسد. به همین دلیل در این بحث سنگ کرین از سنگ مورمونایت بهتر است. اگر شما هم دنبال طرح یا رنگ خاصی هستید بهترین انتخاب برای شما سنگ کورین می‌باشد.

قابلیت‌ ترمیم پذیری سنگ کورین و مارمونایت چگونه است ؟

همانطور که در قبل چند بار به این موضوع اشاره شد سنگ مصنوعی کورین قابلیت ترمیم پذیری دارد.
تنها قابلیتی که در هیچ سنگی به غیر از این سنگ دیده نمی‌شود همین قابلیت ترمیم پذیری آن می‌باشد. این قابلیت به این گونه است که اگر خط،خش،فرورفتگی،سوختگی و حتی هرگونه شکستگی در سنگ ایجاد شود. می‌توان آن را تعمیر و ترمیم کرد. تعمیر آن هم کار بسیار سختی نیست که حتی با کمی پولیش و سنباده قابل انجام است. اما سنگ مصنوعی مارمونایت از این قابلیت محروم است. و اگر دچار آسیب شود دیگر قابل بازگشت نمی‌باشد.

لکه پذیری این دو سنگ به چه میزان است زیاد است یا کم ؟

لکه پذیری بحث مهمی است که برای یک صفحه کابینت که در آشپزخانه استفاده می‌شود.مهم و قابل ذکر است. زیرا اگر قطره‌ای آب یا هرگونه مایع یا ماده‌ای روی آن بریزد. برای همین شرکت‌های موضوع را زیر ذره‌بین قرار داده و تمام سعی خود را می‌کنند تا محصولی بسازند که لکه را به خود نگیرد. در این موضوع سنگ کورین و مارمونایت تقریباً به یک اندازه در مقابل لکه مقاومت می‌کنند. و هر دوی این سنگ‌ها مقاومت نسبتاً خوبی در برابر لکه دارند.

دید درز ها در مجل اتصال دو قطعه از صفحه به یکدیگر :

این دیده شدن درز ها برمی‌گردد به قابلیت ترمیم پذیری سنگ کورین. همانطور که می‌دانید این صفحه سنگ قابلیت ترمیم پذیری دارد. و در زمانی که دو تکه سنگ کورین را در کنار هم قرار دهید. سپس آنها را با چسب مخصوص بر یکدیگر بچسبانید و بین آنها را سنباده بزنید دیگر هیچ درزی دیده نمی‌شود. و سنگ کاملاً یکپارچه و یک تکه می‌شود. تنها سنگ که این قابلیت را دارد سنگ مصنوعی کورین می‌باشد. و دیگر سنگ‌ها از جمله سنگ مارمونایت از این قابلیت محروم می‌باشند.

طول عمر سنگ ها چگونه است؟

به طور کلی طریقه نگهداری هر محصول باعث افزایش یا کاهش عمر آن می‌شود. و شما هرطور که از آن محصول استفاده کنید عمرش تغییر میکند. پس این موضوع مربوط به خود شما و طریقه نگهداری شما می‌باشد.

وزن کدام سنگ کمتر است؟

وزن هم می‌تواند موضوع مهمی باشد. زیرا هنگام حمل و نقل جابجایی و همچنین نصب تاثیر بسیار بالایی دارد. و اگر بخواهیم از نظر وزنی بین این دو سنگ سبک‌ترین را به شما پیشنهاد کنیم سنگ کورین پیشنهاد ما به شما می‌باشد. زیرا کمی از سنگ مصنوعی مارمونایت سبک‌تر است.

آسیب دیدن صفحه سنگ ها در برابر مواد اسیدی:

همانطور که می‌دانید در آشپزخانه موادهای اسیدی زیادی وجود دارد. که برخورد آنها با سنگ احتمال آسیب زدن به آن را دارد. اما سنگ کورین در برابر مواد اسیدی تا حدی مقاوم است. سنگ مارمونایت هم به همین صورت و تا حدی در برابر مواد اسیدی مقاومت می‌کند. اما اگر به سنگ کورین برسد جای نگرانی نیست زیرا با کمی سنباده و پولیش مانند روز اولش می‌شود ولی در این بخش هم کورین دست بالا را دارد.

در این مقاله تقریباً تمام ویژگی‌های یک صفحه کابینت مناسب را مورد بررسی قرار دادیم. و به این نتیجه رسیدیم که سنگ کورین از سنگ مارمونایت بهتر بوده مقرون به صرفه‌تر است.
هم از نظر قیمتی و هم از نظر کیفیتی از سنگ مارمونایت بهتر است. ما در این مقاله قصد داشتیم تا فقط شما را با این دو سنگ آشنا کنیم. و اجباری برای خرید هیچ کدام آنها برای شما قرار نداده‌ایم. شما می‌توانید طبق سلیقه خود صفحه کابینتی که میخواهید را انتخاب کنید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید!
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *